Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Ráno plné energie, které stojí za to: Čokoládovo-banánová smoothie bowl

Hledáte zaručený návod, jak se vyhnout pomalým pracovním ránům, kdy nic nestíháte a cítíte se unavení, přestože jste právě vstali z postele? Pokud i vás trápí nedostatek energie a přetrvávající ospalost během celého dopoledne, existuje hned několik možností, které stojí za zvážení.

Dostatečný spánek - základ zdraví

Ačkoliv se může zdát, že právě rada o dostatečně dlouhém a kvalitním spánku se řadí mezi ty nejčastěji omílané, význam řádného odpočinku je pro lidské tělo skutečně zcela zásadní. Jen tak má organismus možnost regenerace, tedy obnovy buněk a tkání. Spánek je důležitý i pro normální fungování psychických funkcí jako je myšlení nebo rozhodování a může urychlit i průběh některých onemocnění.

Standardní doba spánku dospělého člověka by měla odpovídat 7-8 hodinám, potřeba se však samozřejmě mění také s ohledem na okolní vlivy a věk. Pravidelná ranní únava může posloužit jako prvotní indikátor spánkového deficitu, který se následně viditelně propisuje i na celkovém zdraví a kondici.

Pozdrav slunce nebo pár dřepů

Pro mnohé představuje cvičení s vlastní váhou či jóga velmi účinný způsob, jak se po ránu velmi rychle probrat. Ne každý se cítí na ranních 5 km volným tempem, pár minut na základní protažení a pár kliků či dřepů s výskokem si však najde každý. Populární je také jogínský pozdrav slunce, který představuje skvělý způsob, jak se uvolnit a povzbudit tělo i mysl.

 

Jogínka cvičí pozdrav slunce

 

Ranní otužování pro otrlé

I když se studená sprcha může zdát příliš drastickou metodou probuzení, jsou mezi námi tací, kteří ledovou vodu považují za neodmyslitelný ranní rituál pro povzbuzení a dodání energie. Otužování samozřejmě přináší i jisté zdravotní benefity, máte možnost posílit imunitu nebo efektivně odbourat stres a napětí. Účinky studené sprchy se pozitivně projevují i v souvislosti s pevností pokožky a jejím vyhlazení.

Za zmínku samozřejmě stojí připomínka, že je nezbytné se na pravidelné ranní otužování adaptovat a začít pozvolna. Začněte tedy nejprve vlažnou vodou a postupně, den za dnem, ubírejte teplotu. Sprchování začínejte vždy od nohou směrem nahoru.

Snídaně, která dodá energii a zasytí

Pravděpodobně není nic horšího, než dorazit ráno do práce s pocitem hladu, protože jste si opět nestihli připravit snídani. Pokud se poznáváte, možná vás překvapí, že je možné nachystat si chutnou a především výživnou snídani, která spolehlivě zasytí a zpříjemní den, během pár minut.

Ideálním tipem mohou být ovocná proteinová smoothie od Fit-day s denní doporučenou dávkou přírodního vitamínu C v každé porci. K přípravě vám bude stačit pouze shaker a 400-450 ml vody či rostlinného mléka, smoothie si navíc můžete vzít i s sebou do auta či MHD, pokud skutečně nestíháte. 

V případě, že máte přece jen o něco více času, můžete si zkusit připravit vynikající čokoládovo-banánovou smoothie bowl podle jednoduchého receptu.

Recept na banánovo-čokoládovou smoothie bowl  

Ingredience na 2 porce:

3-4 zmrzlé banány

150 ml kokosového mléka (nebo jiného rostlinného mléka podle chuti)

90 g Fit-day smoothie banán-čokoláda

2 lžičky kvalitního kakaa

voda dle potřeby

 

Postup: 

Banány vložíme do mixéru, přidáme kokosové mléko, kakao a smoothie směs. Vše pečlivě rozmixujeme a přelejeme do misek. Pokud je smoothie příliš husté, zředíme vodou.

Na dozdobení můžeme použít kolečka banánu, kokosové plátky a granolu.