Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Unikátní Santiagova dieta: 60 dní, které změní život a dovedou k vysněné postavě

Pokud chce v dnešní době člověk hubnout, má na výběr ze skutečně velkého množství rozličných redukčních programů, které slibují zaručené a především rychlé výsledky. Ve většině případů však takovéto diety představují spíše jednorázovou záležitost - slibovaná ztráta kilogramů se sice uskuteční, velmi často se však záhy dostaví jojo efekt a návrat k původní váze. Pochybný účinek takovýchto striktních diet je vyvolán zejména prvoplánovostí a nedostatečnou propracovaností.

Nutno také podotknout, že nepřirozeně rychlé hubnutí (např. úbytek několika kilogramů a více v průběhu týdne) bývá doprovázeno méně i více vážnými zdravotními problémy a rozhodně se nejedná o způsob hubnutí schvalovaný výživovými odborníky a lékaři. 

Revoluční dietní program učí zdravému životnímu stylu

Pokud je i vaším cílem zhubnout a váhu si dlouhodobě udržet, případně byste rádi změnili své stravovací návyky a dokázali se do budoucna vyhnout těžkým pokrmům a prázdným kaloriím, je pro vás Santiagova dieta jako dělaná.

 

Žena s úsměvem jí zdravý zeleninový salát

 

Santiagova dieta představuje moderně pojatou myšlenku dietního programu, který vás nejenže postupně dovede k vysněné váze, ale zároveň naučí zásadám zdravého životního stylu. Dieta zdůrazňuje důležitost pravidelného stravování a konzumace nutričně vyvážených a lehkých pokrmů plných zeleniny, ovoce, vitamínů a bílkovin. Stejně tak má své nenahraditelné místo i dostatečný pitný režim (1,5 - 3 litry tekutin denně).

Kalorie mohou mizet i bez hladovění

Dieta trvá 60 dní a je rozdělená do tří fází. V jejím průběhu se člověk stravuje podle e-knihy obsahující naplánovaný jídelníček a recepty, s jejíž pomocí si připravuje plnohodnotné obědy a večeře. I když je dieta poměrně komplexní a je nezbytné denně připravovat jednotlivé teplé pokrmy, součástí nejsou žádné složité návody a postupy, které často spíše odrazují.

Dieta je zároveň doplněna i o pravidelnou konzumaci rostlinných proteinových koktejlů v době snídaně a svačinek. Rozhodně se tedy nemusíte obávat, že by se během programu kdokoliv trápil hladem, naopak - každého vždy doprovází příjemný a až překvapivý pocit sytosti, který není pro redukční programy příliš typický, a přesto člověk hubne. Stačí správně zvolený jídelníček, který nastartuje účinné spalování díky stavu tzv. ketózy, tedy stavu, kdy tělo přijímá zvýšené množství bílkovin na úkor sacharidů a organismus spaluje tukové zásoby coby náhradní zdroj energie.

V rámci Santiagovy diety je zapotřebí vynechat poměrně velké množství běžně konzumovaných potravin, mimo jiné veškeré uzeniny, červené a bílé maso, mléčné výrobky, oleje, sladkosti či alkohol. Přesto je dietní strava pestrá a chutná a obsahuje velké množství zeleniny a ovoce. V receptech ovšem najdete i tofu, tempeh, houby, couscous, batáty, či rýži.

 

Nakrájená petržel a zelenina v kuchyni

 

Návrat k původní váze a návykům se nekoná

Jak už bylo zmíněno, celý program je navržený tak, aby si každý v jeho průběhu dokázal osvojit nastavený způsob stravování a přenést nové recepty i používané suroviny do běžného života. Jen tak lze docílit trvalého udržení cílové váhy. 

Program také obsahuje i řadu tipů a rad, jak se už nikdy nevrátit zpět k původní váze a stravovacím návykům a naplno přijmout Santiagův životní styl. Pokud vás dieta zaujala, neváhejte a přečtěte si více.

Zdravotní upozornění

Stejně jako u všech redukčních programů, i v případě Santiagovy diety je na místě konzultace s lékařem, který posoudí zdravotní stav a vhodnost programu. Dieta se nedoporučuje těhotným a kojícím ženám a osobám trpícím onemocněním jater, ledvin a srdce.