Unikátní Santiagova dieta: 60 dní, které změní život a dovedou k vysněné postavě

Pokud chce v dnešní době člověk hubnout, má na výběr ze skutečně velkého množství rozličných redukčních programů, které slibují zaručené a především rychlé výsledky. Ve většině případů však takovéto diety představují spíše jednorázovou záležitost - slibovaná ztráta kilogramů se sice uskuteční, velmi často se však záhy dostaví jojo efekt a návrat k původní váze. Pochybný účinek takovýchto striktních diet je vyvolán zejména prvoplánovostí a nedostatečnou propracovaností.

Nutno také podotknout, že nepřirozeně rychlé hubnutí (např. úbytek několika kilogramů a více v průběhu týdne) bývá doprovázeno méně i více vážnými zdravotními problémy a rozhodně se nejedná o způsob hubnutí schvalovaný výživovými odborníky a lékaři. 

Revoluční dietní program učí zdravému životnímu stylu

Pokud je i vaším cílem zhubnout a váhu si dlouhodobě udržet, případně byste rádi změnili své stravovací návyky a dokázali se do budoucna vyhnout těžkým pokrmům a prázdným kaloriím, je pro vás Santiagova dieta jako dělaná.

 

Žena s úsměvem jí zdravý zeleninový salát

 

Santiagova dieta představuje moderně pojatou myšlenku dietního programu, který vás nejenže postupně dovede k vysněné váze, ale zároveň naučí zásadám zdravého životního stylu. Dieta zdůrazňuje důležitost pravidelného stravování a konzumace nutričně vyvážených a lehkých pokrmů plných zeleniny, ovoce, vitamínů a bílkovin. Stejně tak má své nenahraditelné místo i dostatečný pitný režim (1,5 - 3 litry tekutin denně).

Kalorie mohou mizet i bez hladovění

Dieta trvá 60 dní a je rozdělená do tří fází. V jejím průběhu se člověk stravuje podle e-knihy obsahující naplánovaný jídelníček a recepty, s jejíž pomocí si připravuje plnohodnotné obědy a večeře. I když je dieta poměrně komplexní a je nezbytné denně připravovat jednotlivé teplé pokrmy, součástí nejsou žádné složité návody a postupy, které často spíše odrazují.

Dieta je zároveň doplněna i o pravidelnou konzumaci rostlinných proteinových koktejlů v době snídaně a svačinek. Rozhodně se tedy nemusíte obávat, že by se během programu kdokoliv trápil hladem, naopak - každého vždy doprovází příjemný a až překvapivý pocit sytosti, který není pro redukční programy příliš typický, a přesto člověk hubne. Stačí správně zvolený jídelníček, který nastartuje účinné spalování díky stavu tzv. ketózy, tedy stavu, kdy tělo přijímá zvýšené množství bílkovin na úkor sacharidů a organismus spaluje tukové zásoby coby náhradní zdroj energie.

V rámci Santiagovy diety je zapotřebí vynechat poměrně velké množství běžně konzumovaných potravin, mimo jiné veškeré uzeniny, červené a bílé maso, mléčné výrobky, oleje, sladkosti či alkohol. Přesto je dietní strava pestrá a chutná a obsahuje velké množství zeleniny a ovoce. V receptech ovšem najdete i tofu, tempeh, houby, couscous, batáty, či rýži.

 

Nakrájená petržel a zelenina v kuchyni

 

Návrat k původní váze a návykům se nekoná

Jak už bylo zmíněno, celý program je navržený tak, aby si každý v jeho průběhu dokázal osvojit nastavený způsob stravování a přenést nové recepty i používané suroviny do běžného života. Jen tak lze docílit trvalého udržení cílové váhy. 

Program také obsahuje i řadu tipů a rad, jak se už nikdy nevrátit zpět k původní váze a stravovacím návykům a naplno přijmout Santiagův životní styl. Pokud vás dieta zaujala, neváhejte a přečtěte si více.

Zdravotní upozornění

Stejně jako u všech redukčních programů, i v případě Santiagovy diety je na místě konzultace s lékařem, který posoudí zdravotní stav a vhodnost programu. Dieta se nedoporučuje těhotným a kojícím ženám a osobám trpícím onemocněním jater, ledvin a srdce.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení