Acerola - karibská třešeň plná vitamínů

Nenápadná bobulka červené barvy. Acerola nebo také malpígie je rostlina pocházející z tropických oblastí v Jižní Americe a Karibiku. Plody podobné třešním zde ukrývají enormní přírodní zdroj vitamínu C, odtud také název tropická nebo karibská třešeň.

Většinu vitamínu C dnes najdeme pod názvem kyselina askorbová ve formě tablet či nápojů. Zdroj vitamínu je však čistě chemický a míra vstřebatelnosti mizivá. Tablety, koktejly nebo kaše, které s obsahem přidané složky přijmeme, tak ve většinovém množství odchází z těla ve formě moči.

 

Zralé plody aceroly na stromě

 

Síla přírody v koncentrované podobě

Zde přichází na řadu acerola, která se těší stále větší oblibě. Kromě příjemné chuti je vyhledávaná zejména z důvodu vysokého obsahu vitamínu C, jehož nejznámějším zdrojem je citrón. Ten nabídne až 45 mg vitamínu na 100 g, zatímco acerola přes 1500 mg. V přírodě můžete stěží hledat koncentrovanější zdroj vitamínu C.

Bohatá nejen na vitamín C

Acerola proslula zejména díky obsahu vitamínu C, kromě toho však skrývá další zdraví prospěšné látky pro lidský organismus.

Mimo jiné obsahuje:

  • vitamíny skupiny B
  • vitamíny A a E
  • minerální látky (selen, draslík, vápník, hořčík)
  • flavonoidy (antioxidanty)

Zmíněný vitamín C je pro lidské tělo naprosto zásadní. Avšak z důvodu neschopnosti tvořit jeho zásoby je důležité zajistit neustálý přísun. Acerola patří mezi skvělý přírodní zdroj, který by ve vašem jídelníčku rozhodně neměl chybět.

Proč je vitamín C tak prospěšný?

  • podporuje nervovou soustavu, snižuje míru vyčerpání a únavu
  • napomáhá při obranyschopnosti organismu a tvorbě kolagenu
  • zvyšuje míru vstřebávání železa

Kde hledat acerolu?

Při hledání plodů však úplně nepochodíte, jelikož acerola poměrně rychle podléhá zkáze. V rámci výroby se sklízí ještě nezralé bobule, které se následně dál zpracovávají do podoby koncentrovaného extraktu.

 

Smoothie z lesních plodů Fit-day

 

Ve Fit-day velice dobře víme, jak je zdraví důležité. Proto jsme přidali acerolu také do našich smoothie s vysokým podílem ovocné či zeleninové složky a mikronizovaného proteinu. Nově tedy v každé porci nápoje získáte denní doporučenou dávku přírodního vitamínu C, což je skvělé nejen pro podpoření normální funkce imunitního systému. Okusit můžete například Long-life s lyofilizovaným ovocem či populární kombinaci mango-berry.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.