Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Acerola – karibská třešeň plná vitamínů

Nenápadná bobulka červené barvy – tak lze vystihnout acerolu neboli malpígii. Jde o rostlinu pocházející z tropických oblastí v Jižní Americe a Karibiku. Plody podobné třešním ukrývají enormní přírodní zdroj vitamínu C, odtud také název tropická nebo karibská třešeň.

Většinu vitamínu C dnes v potravinách a výživových doplňcích najdeme pod názvem kyselina askorbová. Takto uvedený zdroj vitamínu je však čistě chemický a míra vstřebatelnosti není bohužel nejlepší. Přidaná složka tak ve většinovém množství odchází z těla ve formě moči.

17x vyšší obsah vitamínu C než u citrónu

Oproti tomu acerola a její výtažky mohou tělu nabídnout daleko více benefitů. Kromě příjemné chuti je vyhledávaná pro svůj přirozeně vysoký obsah vitamínu C, jehož nejznámějším zdrojem je citrón. Ten nabídne až 53 mg vitamínu na 100 g, zatímco acerola přes 1700 mg, tedy 17x více. V přírodě můžete stěží hledat koncentrovanější zdroj vitamínu C.

V rámci výroby se sklízí ještě nezralé bobule aceroly, které se následně dál zpracovávají do podoby koncentrovaného extraktu.

 

Červené plody tropické třešně aceroly v bílé misce na světlém pozadí s větvičkou a lístky

 

Nejen vitamín C, ale i další vitamíny, minerály a flavonoidy

Acerola proslula zejména díky obsahu vitamínu C, kromě toho však skrývá další zdraví prospěšné látky pro lidský organismus.

Mimo jiné obsahuje:

  • vitamíny skupiny B
  • vitamíny A a E
  • minerální látky: selen, draslík, vápník, hořčík
  • flavonoidy (antioxidanty)

Proč je vitamín C tak prospěšný?

Zmíněný vitamín C je pro lidské tělo naprosto zásadní. Z důvodu neschopnosti tvořit jeho zásoby je důležité zajistit neustálý přísun. Acerola tak patří mezi jeho skvělé přírodní zdroje, které by ve vašem jídelníčku rozhodně neměly chybět.

Vitamín C:

  • přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kostí 
  • ke snížení míry únavy a vyčerpání
  • k ochraně buněk před oxidativním stresem
  • podporuje normální funkci energetického metabolismu
  • napomáhá k normální funkci imunitního systému 

Cenný extrakt v každém doušku smoothie 

Protože ve Fit-day dobře víme, nakolik je vitamín C nezbytný pro lidské zdraví, rozhodli jsme se do všech našich smoothie přidat výtažek z aceroly. V každé porci nápoje tak kromě ovocné či zeleninové složky a mikronizovaného proteinu najdete i denní doporučenou dávku přírodního vitamínu C.

 

smoothie_1860x700_cz