Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Zkoušeli jste pít smoothie každý den? Tyto důvody vás přesvědčí

Každodenní pití smoothie může člověku přinést velké množství zdravotních benefitů. Mnoho lidí nepřijímá dostatek vitamínů a minerálů a právě pro ně smoothie představuje ideální způsob, jak tělu dodat veškeré potřebné živiny rychlou a přirozenou cestou.

 

5 důvodů, proč pít pravidelně smoothie 

Zlepší se vám trávení a získáte pocit sytosti

Jakmile si začnete každé ráno připravovat domácí smoothie, záhy zjistíte, že se vám výrazně zlepšuje trávení a mizí zažívací potíže. Děje se tak díky tomu, že ovoce i zelenina obsahují spoustu vlákniny, která přirozeně podporuje funkci střev a zároveň navozuje pocit sytosti.

Nicméně je velmi důležité smoothie nutričně vyvážit. Přidávejte si do ovocných smoothie lněná a chia semínka, špenát ale i kvalitní naturální protein.

 

Láhev zeleného smoothie z jablka, okurky, citrónu a špenátu

 

Posílíte imunitní systém

Pravidelná konzumace ovoce a zeleniny pomáhá bojovat proti nejrůznějším chorobám a zároveň posílit imunitní systém. Zejména v zimním období je důležité přijímat dostatek vitamínů.

Smoothie jsou jednoduchou formou, jak přijmout veškeré potřebné živiny a zároveň je lze obohatit určitými přísadami, které silně podporují imunitní systém. Jako příklad poslouží zázvor, skořice či kurkuma. Pomeranče představují skvělý zdroj vitamínu C a lesní plody jsou zase bohaté na antioxidanty.

Doplníte bílkoviny i minerály chutnou a nenáročnou formou 

Většina lidí je během pracovních dní natolik zaneprázdněná, že je pro ně velmi náročné každý den připravit zdravý a nutričně vyvážený oběd nebo svačinu.

Pití smoothie proto přináší mnoho výhod i v případě, když vedete hektický život. Živiny, které tyto ovocné či zeleninové koktejly obsahují, umožňují lidskému tělu fungovat na nejvyšší možné úrovni během celého dne.

Budete hydratovaní

Tím, že každé smoothie obsahuje značné množství vody, doplňuje člověk přirozeně pitný režim, a udržujete tak své tělo hydratované.

Dostatečná hydratace je jedním z nejdůležitějších aspektů lidského zdraví. Přesto je mnoho lidí dehydratovaných, jelikož se na pravidelný pitný režim jednoduše zapomíná. Smoothie tedy představují skvělý způsob, jak si zajistit dostatečný příjem vody.

 

Dvě sklenice smoothie s čerstvým ovocem a zeleninou 

 

Potlačíte chuť na sladké

Téměř každého z nás občas honí mlsná. Například chuť na čokoládu většinou indikuje, že tělu chybí hořčík. Samozřejmě chutě můžou být způsobené i vypěstovanou závislostí na cukru.

V těchto případech jsou smoothie opět skvělým řešením. Nejenom, že vaše tělo jejich prostřednictvím přijme přírodní cukr z ovoce, ale můžete si rovněž připravit takové smoothie, která vám chuťově bude připomínat poctivý čokoládový koktejl.

Smoothie vám obecně může pomoct během dne regulovat chutě, jelikož když přijmete dostatek vody a všechny základní živiny, vaše tělo nebude již nic jiného ke svému optimálnímu fungování vyžadovat.

Smoothie připravené za dvě minuty?

Vyzkoušet můžete i hotová ovocná a zeleninová smoothie od Fit-day, které se pyšní 100% přírodním složením, obsahem mikronizovaného proteinu a denní doporučenou dávkou vitamínu C v každé porci. Navíc vám ušetří čas, můžete zapomenout na veškeré krájení ovoce a zeleniny a dokonce nebudete muset zapínat ani mixér.