Co se stane, když budete pít smoothie každý den?

Každodenní pití smoothie může člověku přinést značné množství zdravotních benefitů. Mnoho lidí nepřijímá dostatek vitamínů a minerálů a právě pro ně smoothie představuje ideální způsob, jak tělu dodat veškeré potřebné živiny. Mimoto je příprava smoothie snadná a časově nenáročná. 

5 důvodů, proč pít pravidelně smoothie 

Zlepší se vám trávení a získáte pocit sytosti

Jakmile si začnete každé ráno připravovat domácí smoothie, záhy zjistíte, že se vám výrazně zlepšuje trávení a mizí zažívací potíže. Děje se tak díky tomu, že ovoce i zelenina obsahuje spoustu vlákniny, která přirozeně podporuje funkci střev a navozuje pocit sytosti.

Nicméně je velmi důležité smoothie nutričně vyvážit. Přidávejte si do ovocných smoothie lněná a chia semínka, špenát ale i kvalitní naturální protein.

 

Jahodové smoothie ve sklenicích s brčkem a čerstvými jahodami

 

Posílíte imunitní systém

Pravidelná konzumace ovoce a zeleniny pomáhá bojovat proti nejrůznějším chorobám a zároveň posílit imunitní systém. Zejména v zimním období je důležité přijímat dostatek vitamínů.

Smoothie jsou jednoduchou formou, jak přijmout veškeré potřebné živiny a zároveň je lze obohatit určitými přísadami, které silně podporují imunitní systém. Jako příklad poslouží zázvor, skořice či kurkuma. Pomeranče představují skvělý zdroj vitamínu C a lesní plody jsou zase bohaté na antioxidanty.

 Doplníte protein i minerály chutnou a nenáročnou formou 

Většina lidí je během pracovních dní natolik zaneprázdněná, že je pro ně velmi náročné každý den připravit zdravý a nutričně vyvážený oběd nebo večeři.

Pití smoothie je velkou výhodou, zejména když vedete hektický život. Živiny, které tyto ovocné či zeleninové koktejly obsahují, umožňují lidskému tělu fungovat na nejvyšší možné úrovni.

Budete hydratovaní

Tím, že každé smoothie obsahuje značné množství vody, doplňuje člověk přirozeně pitný režim, a udržujete tak své tělo hydratované.

Dostatečná hydratace je jedním z nejdůležitějších aspektů lidského zdraví. Přesto je mnoho lidí dehydratovaných, jelikož se na pravidelný pitný režim jednoduše zapomíná. Smoothie tedy představují skvělý způsob, jak si zajistit dostatečný příjem vody.

 

Banánové smoothie s ovesnými vločkami ve dvou sklenicích s brčkem 

 

Potlačíte chuť na sladké

Téměř každého z nás občas honí mlsná. Například chuť na čokoládu většinou indikuje, že tělu chybí hořčík. Samozřejmě chutě můžou být způsobené i vypěstovanou závislostí na cukru.

V těchto případech jsou smoothie opět skvělým řešením. Nejenom, že vaše tělo jejich prostřednictvím přijme přírodní cukr z ovoce, ale můžete si rovněž připravit takové smoothie, která vám chuťově bude připomínat poctivý čokoládový koktejl.

Smoothie vám obecně může pomoct během dne regulovat chutě, jelikož když přijmete dostatek vody a všechny základní živiny, vaše tělo nebude již nic jiného ke svému optimálnímu fungování vyžadovat.

Pro ještě rychlejší přípravu a stejně lahodnou chuť

Vyzkoušet můžete i hotová Fit-day smoothie s ovocem či zeleninou, která najdete na našem e-shopu. Ušetříte tak čas, veškeré krájení ovoce a zeleniny jsme už obstarali za vás, nebudete muset zapínat ani mixér. Vše 100% přírodní.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.