Mikronizace: revoluční technologie ve světě doplňků stravy

V Česku téměř neznámé slovo si postupně razí cestu do světa potravinářství i na webové stránky. Čím je ale mikronizace tak výjimečná? A opravdu se vyplatí kupovat mikronizované produkty?

O co jde?

Mikronizace je způsob zpracování nejrůznějších látek. Od pevných materiálů až po plyny. Její kořeny však nenajdeme nikde jinde než ve farmacii. Zde se mikronizované látky využívaly ke zvýšení účinnosti léčiv. Nyní si však postupně razí cestu také do potravinářství a výživových doplňků. Termín mikronizace, z angličtiny volně přeložitelný jako “rozdrobňování”, spočívá v rozdrobení a zmenšení původních částic na velikost až několika mikrometrů a nanometrů.

Mikronizaci dělíme na tři druhy:

  • suchá mikronizace
  • v mokrém stavu
  • kryogenní mletí

Pro účely potravinářství se využívá suchá metoda, která je velice šetrná ke zpracovávaným látkám.

 

Rostlinný proteinový prášek v odměrce

 

Proč je tak revoluční?

Valná většina výrobců doplňků stravy, různých proteinů a zdravé výživy, lpí zejména na obsahu účinných látek. Těch může být v nápoji či jiném přípravku spoustu, ale vstřebatelnost není příliš velká.

S příchodem mikronizace se však míra vstřebatelnosti rapidně zvýšila. Při rozdrobení látky na menší části dochází k mnohonásobnému zvýšení povrchu. Tím se zvýší její rozpustnost a vstřebávání do organismu.

Následně dochází ke zlepšení biologické účinnosti a jsou vytvořeny podmínky pro rychlý účinek. Metoda také umožňuje snížit dávkování a tím omezit případné zatížení organismu.

Technologie slaví úspěch v celé škále odvětví. Od léčiv, potravinových doplňků až po zelené potraviny. Dokonce byla Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR zvolena "Inovací roku 2001", což jen potvrzuje její jedinečný přínos.

Mikronizovaná bílkovina

I my ve Fit-day se snažíme neustále posouvat kupředu. Proto jsme se rozhodli vylepšit také bílkoviny, které najdete v každém z našich produktů. Spolu s vývojovým oddělením jsme tak vytvořili 11x sítkovaný, vysoce jemný mikronizovaný protein, který nově najdete v každém proteinovém nápoji a smoothie.

Tím jsme rapidně zvýšili vstřebatelnost bílkovin a vylepšili chuťový profil. Vy si tak nyní můžete vychutnat jedinečnou chuť a texturu s každým douškem našich drinků.

Tak už na nic nečekejte a navštivte náš Fit-day e-shop, je rozhodně z čeho vybírat.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.