Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

7 nejúčinnějších potravin, které vám pomohou k přirozené detoxikaci těla

Špatná pleť, neutichající únava, bolesti kloubů nebo neustálá chuť na sladké - to jsou typické náznaky toho, že potřebujete detox. V rámci očistné kúry se tělo zbaví toxinů, které se v něm nahromadily za poslední dlouhé měsíce. Obnoví se funkce jater, stejně tak funkce lymfatického systému a metabolismu. 

Předně se však podpoří správné trávení, se kterým jste až do nynějška mohli mít nemalé problémy. I když si řada lidí myslí, že tvrzení jsme to, co jíme je jedno velké klišé, je to fráze zcela pravdivá. Aby tělo správně fungovalo, je zapotřebí jíst zdravější pokrmy, ne polotovary a rychlé občerstvení. Prozkoumejte náš seznam osvědčených detoxikačních potravin, které se rozhodně vyplatí zařadit do jídelníčku.

 

Superpotraviny, oříšky, semínka a ovoce v dřevených lžících a miskách na modrém pozadí

 

Řeřicha vyplavuje toxiny a posiluje imunitu

Svůj jídelníček je nutné nejen řádně upravit, ale také do něj přidat potraviny, kterým jste se dost možná doposud vyhýbali. Co třeba taková řeřicha? Je skvělá nejen v salátech, ale i v pomazánkách a polévkách nebo jen tak na chlebu.

Mluvíme o jednoleté rostlině, která je vynikajícím zdrojem vitamínu C. Proto vás zřejmě nepřekvapí, že výrazně posiluje imunitní systém. Kromě jiného se také řadí mezi účinné antioxidanty, díky kterým se tělo zbavuje nebezpečných toxinů. 

Zelí pročišťuje játra

Věděli jste, že v mnoha kulturách je právě tento druh zeleniny považován za symbol prosperity a štěstí? Součástí jarního detoxu by se zelí mělo stát pro své příznivé působení na játra, která umí dokonale pročišťovat. Zakomponovat ho do jídelníčku jistě nebude těžké, vynikající je například zelný salát s nastrouhanými jablky a kmínem. 

Červená řepa celkově posiluje organismus

Červená řepa významně posiluje organismus. Podporuje především funkci střev a ulevuje od nepříjemné zácpy. Příznivě působí ale také na játra, kterým pomáhá vyloučit toxické látky z těla. 

 

Talíř se salátem z červené řepy a rukoly se sýrem feta a vlašskými ořechy

 

Připravte si z ní například salát s rukolou, sýrem feta a hrstkou vlašských ořechů. Skvělá je také pečená řepa.

Česnek jako přírodní antibiotikum

Česnek není nutné dlouze představovat. Věděli jste, že se mu říká přírodní antibiotikum? To proto, že si poradí s celou spoustou zdravotních neduhů a onemocnění. A neobejdete se bez něj ani očistná kúra, kterou hodláte podstoupit. Díky obsahu sirných sloučenin aktivuje jaterní enzymy, které rázem zodpovědněji vylučují toxiny z lidského těla.

Jablka jako obyčejně neobyčejné ovoce

Pokud vás trápí problémy se zažíváním, je načase přidat do jídelníčku i jablka. Ta si lze dopřát nejen k snídani, ale také z nich hravě připravíte spoustu sladkých dezertů i hlavních jídel. Co třeba taková žemlovka nebo koláč bez másla a oleje? V obou případech lze sáhnout po zdravějších ingrediencích a nemít z pochutnání špatné svědomí. 

Kromě toho, že jablka obsahují velké množství vitamínů, minerálů a dalších tělu prospěšných látek, snižují hladinu tuků v krvi a působí protizánětlivě. Navíc povzbuzují funkci jater.

Brokolice je jednou z nejzdravějších potravin vůbec

Důvodem, proč by brokolice neměla chybět ve vašem jídelníčku je předně fakt, že se jedná o jednu z nejzdravějších potravin vůbec. Kromě toho, že obsahuje vitamíny C, D a E, podporuje detoxikaci jater, správnou funkci metabolismu, a nakonec i správnou krvetvorbu. 

I z tohoto důvodu najdete sušenou brokolici v našem zeleném detoxikačním smoothie, a to společně se špenátem a celou řadou superpotravin jako je baobab, spirulina, chlorella, mladý ječmen nebo kurkuma. Právě superpotraviny obecně mají v mnoha případech prokazatelné detoxikační účinky a rozhodně byste na ně neměli zapomínat.

 

Sklenice vody s kolečky citrónu a zázvorem

 

Citron nejen pro posílení imunity

Sedmou potravinou našeho seznamu nejúčinnějších potravin, které dopomůžou k přirozené detoxikaci organismu, je citron, který všichni známe jako osvědčený zdroj vitamínu C. Nemyslete si ale, že si poradí jen s nachlazením a oslabenou imunitou - tím jeho práce v lidském těle ani zdaleka nekončí. Funguje jako antioxidant s protizánětlivými účinky, zdatně bojuje proti volným radikálům a pomáhá k rychlejšímu spalování tuků. Proč ho tedy ráno nepřidat do čaje nebo do sklenice vody s troškou zázvoru?

Když to myslíte s detoxem vážně

Pokud byste se rádi pustili do kompletní a propracované očisty těla s jistými výsledky, je pro vás Jitčin detox jako dělaný. Jde o 20denní detoxikační kúru speciálně navrženou pro regeneraci těla i mysli a obnovení správného zažívání a fungování metabolismu. Součástí programu jsou unikátní recepty i proteinové nápoje a smoothie.

 

jitcin_detox_1860x700_cz