Patrik Šerý - kulturista

Fit-day%20t%C3%BDm%20-%20Patrik%20S%CC%8Cery%CC%81

Jmenuji se Patrik Šerý a žiju v Olomouci. Ke sportu mě už od útlého věku vedl táta a ve 14 letech jsem se stal reprezentantem. Běžně jsem v této době trénoval až pět dní v týdnu, jezdil na sportovní soustředění a účastnil se mnoha závodů doma i v zahraničí. Sportu se věnuji aktivně i dnes a neumím si představit, že by tomu mohlo být jinak. Kulturistika je mým smyslem života a dokud budu mít dostatek sil, tak budu stále závodit a reprezentovat svou zemi.

Úspěchy:

několikanásobný mistr kraje
několikanásobný mistr Moravy a Slezska
několikanásobný mistr a vícemistr ČR (a ČSSR)
několikanásobný držitel mezinárodních pohárů

Tvé začátky s kulturistikou a první úspěchy?

Můj start ve sportu je spjatý s útlým dětstvím, přesněji jsem začal sportovat v osmi letech. Trénoval jsem jako každé jiné dítě, co chtělo ve sportu něco dokázat. Tréninky jsem měl třikrát týdně v Olomouci. Po roce trénování jsem začal mít první úspěchy. Tím byla odstartována má dráha sportovce, a já se probojoval mezi vrcholové sportovce už coby junior. Pak přišly i mezinárodní závody v Polsku, Maďarsku, Německu, Itálii, či Řecku, kde jsem také získal medaile.

Jak se připravuješ na závody?

Příprava na soutěže je pro mě vždy velmi náročná a čím je člověk starší, tím je náročnější. Kulturistika je sport, kde je prakticky nutná celoroční příprava. Nejprve jde o období objemu, před závodem nasazujete trénink, kdy rýsujete svaly a zbavujete se tuku a vody, což představuje značnou zátěž pro lidský organismus (srdce, nervový systém, klouby). 

Kde a jak často trénuješ?

Trénuji v ARNY-GYM-CLUB professional, kde se odehrává celá má roční příprava. Trénuji přibližně pětkrát týdně, samozřejmě se intenzita liší, záleží, zda se chystám na závod, nebo jsem v mezipřípravě. Kulturistika je hodně taktní sport a často je třeba měnit program tréninkového plánu, neboť tělo má neuvěřitelnou schopnost adaptovat se na trénink, a díky tomu pak nereaguje pozitivně na nárůst svalu. Proto se mění i čas tréninku, tréninkový plán i harmonogram.

Jakou máš zkušenost se společností Fit-day?

Moje zkušenost s Fit-day je velice dobrá. Po celý život užívám doplňky stravy, ale vždy šlo o živočišné produkty. V roce 2015 jsem začal více dbát na své stravování, zejména když se na trhu objevila česká firma Fit-day, zabývající se rostlinnou výživou. Chtěl jsem vyzkoušet něco nového a pro mne dosud neprobádaného, abych zjistil, jak bude mé tělo reagovat na produkty bez přidaných barviv a "éček". Podpora růstu svalového objemu a udržení závodní formy mě příjemně překvapila. 

Nedávno jsme představili novou recepturu našich výrobků s mikronizovaným proteinem, které nyní disponují lepší chutí i vstřebatelností. Jaký produkt se stal tvým nejoblíbenějším a proč?

V rámci celoroční přípravy používám řadu protein performance, která má vysoký obsah bílkovin, perfektní vstřebatelnost a chuť. Pokud bych měl srovnat současnou recepturu s dřívější, musím říci, že Fit-day udělal neskutečný posun co se týče celkové kvality výrobků a především chuti. Pro svou přípravu nic jiného nepotřebuji.

Jaká je tvá motivace?

Motivací je pro mě v první řadě má milovaná žena, která se mnou absolvuje všechny závody, coby trenér a masér v jedné osobě fandí a vše prožívá se mnou. Pak jsou to mí dobří přátelé, sponzoři a fanoušci, které nechci zklamat a vím, že mě podporují jak se patří.

Jaké máš cíle?

Mých cílů v kulturistice je více. Jedním z nich je kupříkladu sen letět závodit za oceán a odvděčit se tak všem, co ve mně věří.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení