Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Patrik Šerý - kulturista

Fit-day%20t%C3%BDm%20-%20Patrik%20S%CC%8Cery%CC%81

Jmenuji se Patrik Šerý a žiju v Olomouci. Ke sportu mě už od útlého věku vedl táta a ve 14 letech jsem se stal reprezentantem. Běžně jsem v této době trénoval až pět dní v týdnu, jezdil na sportovní soustředění a účastnil se mnoha závodů doma i v zahraničí. Sportu se věnuji aktivně i dnes a neumím si představit, že by tomu mohlo být jinak. Kulturistika je mým smyslem života a dokud budu mít dostatek sil, tak budu stále závodit a reprezentovat svou zemi.

Úspěchy:

několikanásobný mistr kraje
několikanásobný mistr Moravy a Slezska
několikanásobný mistr a vícemistr ČR (a ČSSR)
několikanásobný držitel mezinárodních pohárů

Tvé začátky s kulturistikou a první úspěchy?

Můj start ve sportu je spjatý s útlým dětstvím, přesněji jsem začal sportovat v osmi letech. Trénoval jsem jako každé jiné dítě, co chtělo ve sportu něco dokázat. Tréninky jsem měl třikrát týdně v Olomouci. Po roce trénování jsem začal mít první úspěchy. Tím byla odstartována má dráha sportovce, a já se probojoval mezi vrcholové sportovce už coby junior. Pak přišly i mezinárodní závody v Polsku, Maďarsku, Německu, Itálii, či Řecku, kde jsem také získal medaile.

Jak se připravuješ na závody?

Příprava na soutěže je pro mě vždy velmi náročná a čím je člověk starší, tím je náročnější. Kulturistika je sport, kde je prakticky nutná celoroční příprava. Nejprve jde o období objemu, před závodem nasazujete trénink, kdy rýsujete svaly a zbavujete se tuku a vody, což představuje značnou zátěž pro lidský organismus (srdce, nervový systém, klouby). 

Kde a jak často trénuješ?

Trénuji v ARNY-GYM-CLUB professional, kde se odehrává celá má roční příprava. Trénuji přibližně pětkrát týdně, samozřejmě se intenzita liší, záleží, zda se chystám na závod, nebo jsem v mezipřípravě. Kulturistika je hodně taktní sport a často je třeba měnit program tréninkového plánu, neboť tělo má neuvěřitelnou schopnost adaptovat se na trénink, a díky tomu pak nereaguje pozitivně na nárůst svalu. Proto se mění i čas tréninku, tréninkový plán i harmonogram.

Jakou máš zkušenost se společností Fit-day?

Moje zkušenost s Fit-day je velice dobrá. Po celý život užívám doplňky stravy, ale vždy šlo o živočišné produkty. V roce 2015 jsem začal více dbát na své stravování, zejména když se na trhu objevila česká firma Fit-day, zabývající se rostlinnou výživou. Chtěl jsem vyzkoušet něco nového a pro mne dosud neprobádaného, abych zjistil, jak bude mé tělo reagovat na produkty bez přidaných barviv a "éček". Podpora růstu svalového objemu a udržení závodní formy mě příjemně překvapila. 

Nedávno jsme představili novou recepturu našich výrobků s mikronizovaným proteinem, které nyní disponují lepší chutí i vstřebatelností. Jaký produkt se stal tvým nejoblíbenějším a proč?

V rámci celoroční přípravy používám řadu protein performance, která má vysoký obsah bílkovin, perfektní vstřebatelnost a chuť. Pokud bych měl srovnat současnou recepturu s dřívější, musím říci, že Fit-day udělal neskutečný posun co se týče celkové kvality výrobků a především chuti. Pro svou přípravu nic jiného nepotřebuji.

Jaká je tvá motivace?

Motivací je pro mě v první řadě má milovaná žena, která se mnou absolvuje všechny závody, coby trenér a masér v jedné osobě fandí a vše prožívá se mnou. Pak jsou to mí dobří přátelé, sponzoři a fanoušci, které nechci zklamat a vím, že mě podporují jak se patří.

Jaké máš cíle?

Mých cílů v kulturistice je více. Jedním z nich je kupříkladu sen letět závodit za oceán a odvděčit se tak všem, co ve mně věří.