Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Jakub Urbisch - hokejový brankář

 


Jmenuji se Jakub Urbisch a pocházím z Opavy, kde jsem také zahájil svou mládežnickou hokejovou kariéru. V 15 letech jsem se rozhodl odejít hrát německou ligu. V Německu jsem strávil rok, což jsem bral jako super životní zkušenost, osamostatnil jsem se a naučil cizí jazyky. Má další životní etapa, jak hokejová tak i studentská, pokračovala v Olomouci. Nyní žiju opět v Německu, kde se věnuju hokeji na profesionální úrovni. Kromě hokeje také rád cestuju, nasávám klid přírody se svými kamarády a farmařím, jelikož jsem odmala vyrůstal na statku.

Úspěchy:

Mládežnická reprezentace

5 odehraných zápasů v České extralize za HC Olomouc

Tvé kariérní začátky a první úspěch?

S hokejem jsem začínal asi v sedmi letech, nejdřív ze mě rodiče chtěli mít fotbalistu, ale nevydržel jsem snad ani jeden trénink. S hokejem jsem začínal v Opavě, kde jsem byl do 15 let, než jsem odešel na jednu sezónu do německého Bad Nauheim. Byla to skvělá zkušenost, protože jsem už v 15 letech jsem se musel naučit starat se sám o sebe. V 16 letech jsem Německo vyměnil za Olomouc, kde jsem prošel od mládeže až po mužský hokej. Jako svůj první úspěch beru, když jsem se dostal do mládežnické reprezentace a později jsem dostal šanci zachytat si Českou extraligu ledního hokeje.

Jak se připravuješ na zápasy?

Příprava na zápasy není nijak složitá. Snažím se dobře vyspat, najíst a zbytečně se nevystavovat tlaku. Když přijde zápas, tak už do toho musím dát vše. Buď a nebo. Trénuji v úterý, středu, čtrvtek a sobotu. V pátek a neděli máme zápasy. V šatně jsem vždy hodinu před tréninkem, abych se stihl připravit, rozcvičit a nachystat si výstroj. Před domácími zápasy máme ranní rozcvičku. Rozvička probíhá tak, že jdeme na led či běhat.  Mé volné dny jsou aktivně regenerační, to znamená posilovna, běh a sauna.

Momentálně máme dvoufázove tréninky na ledě. V sezóně trénujeme pořád stejně, ale už jen jeden led denně. K tomu chodím individuálně alespoň třikrát týdně do posilovny.

Nedávno jsme představili novou recepturu našich výrobků s mikronizovaným proteinem, které nyní disponují lepší chutí i vstřebatelností. Jaký produkt se stal tvým nejoblíbenějším a proč?

Můj nejoblíbenější produkt od Fit-day je Protein premium hazelnut. Myslím si, že mi nejvíce vyhovuje jak chutí, tak i výživovou hodnotou a celkovým složením. Když zhodnotím nové výrobky, největší rozdíl mezi původními a stávajícími recepturami jde poznat jednoznačně v chuti a rozmanitosti produktů.

Jakou máš motivací?

Motivací je pořád se zlepšovat. Trénink se snažím co nejvíc užít, ačkoliv to někdy nejde.

Co je tvým cílem?

Můj momentální cíl je se posunout o ligu výš, tudíž DEL2.  

Galerie Jakuba Urbische

Jakub Urbisch - ambasador Fit-day 1

Jakub Urbisch - ambasador Fit-day 2

Jakub Urbisch - ambasador Fit-day 3