Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Lukáš Turek - triatlonista

 

Jmenuju se Lukáš Turek a narodil jsem se v Opavě. Celé dětství jsem prožil v Hradci nad Moravicí. Zdejší prostředí je jako stvořené pro sport. Mojí volbou byla cyklistika. Ta mi dala spoustu dobrého, ať už kamarády, zkušenosti či odolnost a disciplínu. Čas v sedle ale letěl a já jsem pomalu ztrácel motivaci. Díky kamarádům jsem v té době dostal novou vizi, a to zajet si IronMan závod, tedy formu triatlonu, který se stal mou srdeční záležitostí.

Úspěchy:

Pálava Race 2019 - 10. místo v kategorii (59. místo celkově)
Panda Man 2019 - 3. místo celkově 

Jaké byly vaše začátky a první úspěch?

Za "mlada" jsem jezdil jen na kole a soustředil jsem se na MTB maratony, postupně ale chuť opadla a dále to byla spíše jen rekreační účast na závodech. Pak přišla práce a děti.

Za celý náboj a velkou motivaci vděčím kámarádu Adamovi, se kterým jsem se vsadil prakticky o nemožné, a to o posun v místním triatlonovém závodě asi o sto míst, což byla velká motivace a začátek mého sportovního návratu. Závod jsem zajel a nad kolegou vyhrál, byl jsem sám sebou naprosto překvapen.

Setkal jsem se svým prvním trenérem a naplánovali jsme jednotlivé tréninky a přípravu. První tři týdny jsem hodně trpěl. Vstávat v 5:00 ráno, v 6:00 bazén, práce, pak rodina a večer zase trénink. Po měsíci si ale hlava i tělo zvykne a dnes beru triatlon jako drogu. Po zimní přípravě jsem si zvolil první krátký závod v triatlonu. Zde jsem se umístil na třetím místě, což mi dodalo další motivaci a chuť trénovat. 

Jakou máte zkušenost s výrobky od Fit-day?

Triatlon je velice náročný, co se týče energetického výdeje. Začal jsem tedy hledat v doplňcích stravy. Jak jistě sami víte, dnes je toho na trhu spousta. Nechtěl jsem jít s davem a dávat do svého těla zbytečné cukry. 

Co Vás vedlo k triathlonu?

K triatlonu mě vedla velká motivace a chuť zkusit něco nového. Na škole jsem rád plaval. Kolo bylo vždy mou srdeční záležitostí. Běh představoval něco, do čeho jsem se dostal časem. Dále jen šlo o spojení těchto disciplín. Mojí velkou motivací byla i zvědavost.

Jak se připravujete na závody?

Tréninkový plán upravuji dle náročnosti závodu. Dále si musím připravit kolo, které je technicky nejsložitější. Řešit na trati technický problém je hodně stresující. Pak vše potřebné k plavání. Zde záleží, zda se plave s neoprenem, či bez něj. A pak běžecká část.

Mám rád vše před závodem připraveno a zkontrolováno. Strava je taky jedna z věcí, kterou si ladím. Při závodě je nutné doplňovat energii a hlavně pitný režim.  

Čím doplňujete energii? 

Těch věcí je opravdu hodně. Určitě má rodina - manželka a dvě dcery. Pak také miluju dobrou kávu, čokoládu. 

Při závodě je to hodně o gelech a něčem neutrálním, ať se nepřekyselí žaludek. Skvěle mi zde zapadají proteinové doplňky Fit-day. 

Co obnáší váš trénink? 

Tím, že se jedná o triatlon, jsou tréniky hodně pestré. Trénovat musím plavání, běh i kolo. Tak jako v každém sportu, jsou i zde určité sezónní fáze, tedy odpočinkové, objemové a předzávodní. Momentálně trénuju 5x v týdnu plaveckou přípravu, 3x běh a 2-3x kolo. Časy jsou různé. V bazénu je to hodina. Kolo a běh se vždy liší s ohledem na intervaly a podobně.

Nedávno jsme na trh uvedli kompletně předělanou produkci všech našich výrobků, které jsou založené na mikronizovaném proteinu. Jaký produkt se stal vašim nejoblíbenějším?

Je to určitě nový Performance protein vanilka. Nové chutě jsou naprosto suprové. Jsem rád, že Fitday pracuje s přírodními produkty a ne s chemií. Je důležité uvažovat nejen nad strukturou tréninku, ale i nad vhodnou stravou.

V čem shledáváte největší rozdíl či posun ve srovnání s předchozími produkty Fit-day?

Jasně že toto není to zásadní, ale jsem i obalový. Právě obaly jsou u novinek rozhodně povedenější. Samotné proteinové drinky dostaly lepší chuť i konzistenci. Prášek je opravdu jemný a lépe se to pije. Po tréninku a vysilující zátěži se po drinku cítím lehce a dá se pohodlně fungovat dál.

Jaké máte cíle v soukromém životě a v životě sportovce?

Cílů je opravdu dostatek. Doma mám tři holky, dvě dcery a manželku, je to docela slušná převaha. Byl bych rád kdyby se holky trošku potatily a vydaly mou cestou. To je asi sen každého táty, ale samozřejm je budeme podporovat va jakémkoliv sportu.

Ve sportovním životě stačí pár vyhraných závodů, ideálně těch větších. V tomto by člověk neměl být skromný.

Galerie Lukáše Turka

Lukáš Turek - ambasador Fit-day 1

Lukáš Turek - ambasador Fit-day 2

Lukáš Turek - ambasador Fit-day 4