LUKÁŠ TUREK- CYKLISTIKA

LUKÁŠ TUREK- CYKLISTIKA

 Fit-day%20team%20cyklistika

1. Mé začátky a první úspěch

Na začátky rád vzpomínám. Byla to vlastně sranda, ze které vzniklo toto. Za “mlada” jsem jezdil jen na kole a soustředil jsem se na MTB maratony. Bylo to parádní ježdění. Zde ale chuť opadla a dále to bylo spíše jen rekreační účast na závodech. Dále to vše přetloukla práce a děti. Za celý náboj a velkou motivaci vděčím kámarádu Adamovi. Vše to vzniklo jako sázka o nic. Jen o něco, co se zdálo nemožné. Posun v místním závodě asi o sto míst. Toto byla velká motivace a dá se říct, že i začátek nového sportovního návratu. Závod jsem zajel a nad kolegou vyhrál. Celkový posun byl úžasný a byl jsem naprosto sám sebou překvapen. Závod zkončil a jak dál? Tehdy jsem také začal komunikovat s kamarádem ze školy, který tou dobou začal dělat triathlon. Na škole jsme spolu hodně sportovali. Sledoval jsem ho na Instagramu a strašně se mi jeho aktivity a treninky líbíli. Doporučil mi svého trenéra. S Peťou Kopřivou jsem se sešel a vše mohlo začít. První treninkové plány, přípravy, aktivity atd. První tři týdny (hlavně v bazénu) jsem hodně trpěl. Vstávat v 5:00 ráno, v 6:00 bazén, práce, rodina a večer zase trénink. To bylo něco opravdu těžkého. Po měsíci si tělo i hlava zvykla a dnes toto beru jako “drogu”. Po zimní přípravě jsem si zvolil první krátký závod v triatlonu. Zde jsem se umístil na třetím místě. Byl jsem nadšený. Toto mi dodalo další a další motivaci a chuť trénovat. 

 

2. Jakou máte zkušenost se společností Fit-day a jejími produkty?

Triahlon je velice složitý na energeticou část. Začal jsem hledat v doplňcích stravy, která by byla ta nejlepší. Jak jistě sami víte, dnes je toho na trhu spousta. Nechtěl jsem jít s davem a cpát se proteiny a cukry…Tou dobou jsem hodně řešil i velký příjem cukru u našich dětí. Sladkosti, babičky a sladkosti toto je šílená kombinace:) proto jsem chtěl něco co vychází z jednoduchých přírodních surovin, které nabízejí kompletnost. Fit-day používám před i po tréninku. Nejraději mám smoothie banán-kokos pro jeho chuť. Navíc si Fit-day přidávám i do např. pohankové kaše na snídani. Skvěle jí to doplní. Kombinací je určitě hodně. 

 

3. Co Vás vedlo k trojboji?

K triatlonu mě vedla velká motivace a chuť zkusit něco nového. Na škole jsem rád plaval. Kolo bylo vždy mou srdeční záležitostí. Běh bylo něco co do čeho jsem se dostal časem. Dále jen šlo o spojení těchto disciplín. Mojí velkou motivací byla i zvědavost a kamarád Radek, o kterém jsem již psal. Závody jako IronMan apod. Začátky sice hodně bolely, ale dnes jsem nadšený z každého tréninku, závodu. 

 

4. Jak se připravujete na závody?

Zde se upravuje tréninkový plán podle náročnosti závodu. Dále si musím připravit kolo, které je technicky nejsložitější. Řešit na trati technický problém je hodně stresující. Pak vše potřebné k plavání. Zde záleží, zda se plave s neoprenem nebo bez. A běžecká část. Mám rád vše před závodem připraveno a zkontrolováno. Strava je taky jedna z věcí, kterou si ladím. Při závodě je nutné doplňovat energii a hlavně pitný režim.  

 

5. Čím doplňujete energii? 

Těch věcí je opravdu hodně. První věc co mi bliklo hlavou je moje divoká trojka- manželka a dvě dcery. To je velká dávka energie. Ohledně energie miluju dobrou kávu, čokoládu. Při závodě je to hodně o gelech a něčím neutrálním, ať se nepřekyselí žaludek. Skvěle mi zde zapadají proteinové doplňky Fit-day. Čoko protein s mlékem je skvělou volbou. 

 

6. Co obnáší Váš trénink? 

Tím že se jedná o triatlon jsou tréniky hodně pestré. Trénovat musím plavání, běh i kolo. Tak jako v každém sportu jsem zde určité sezóní fáze, které jsou odpočinkové, objemové a předzávodní. Momentálně trénuju 5x v týdnu plaveckou přípravu, 3x běh a 2-3x kolo. Časy jsou různé. V bazénu je to hodina. Kolo a běh se vždy liší s ohledem na intervaly atd. Na celý systém je určitě si zvyknout. Témeř denně mám bazén v 6hoď. ráno. Nejsem profesionál, tak dále následuje práce, jako každy člověk. Doma máme dvě divoké kolky, kterým chci tady věnovat čas, tak další fáze tréninku je večer. Někdy je to s časem složitější, ale dá se to zvládnout. 

 

7. Který Fit-day produkt je Váš nejoblíbenější a proč?

Jedná se o smoothie produkty. Dají se využít i do kaší nebo i do jogurtů. Využití je široké. Chuť kokos-banán je moje topovka. Topovkou se stal díky jeho chuti a kouskám ovoce. 

 

8. Proč používáte produkty od Fit-day?

Bylo to určitě využití přírodních produktů. Dále, když je zde napsáno banán, kokos, čokoláda nebo malina, vždy je zde citím a nejedná se o žádné umělé produkty. Neříkám, že nehřeším, ale mám rád kvalitní stravu a doplňky, které nejsou vyhnané jen reklamou.

 

9. Jakou máte motivaci na trénink?

Motivací pro trénink je hodně. Je to rodina, kamarádi, ale asi nejvíce trenér :) toto je moje velká motivace. Někdy jsou to nějaké testy, a taky samotné závody. Hodně mi k motivaci pomáhá hudba. Velká motivace je taky posunutí vlastních možností. 

 

10. Máte nějakou vtipnou historku ze soutěže či tréninku?

Teď asi nic nenajdu:) jsem rád, když na soutěže dorazí kamarádi a udělaj fajn atmosféru. Vždy si toho moc cením. 

Na tréninku a závodech je vždy veselo. O srandičky a popichování zde není nouze. 

 

11. Jaké máte cíle v soukromém životě a v životě sportovce?

Cílů je strašně hodně. Někdy bych je chtěl plnit všechny najednou, ale to moc nejde.Doma mám tři holky, dvě dcery a manželku. Naopak by to nedělalo dobrotu. Je to docela slušná převaha. Byl bych rád kdyby se holky trošku potatily a šli mou cestou. Je to asi sen každého táty. Zatím je to spíše na balet :) holky budeme s manželkou podporovat v každém sportu. Hlavně aby to bylo ze srdíčka. Ve sportovním životě stačí pár vyhraných závodů :) třeba nějakých větších. V tomto by člověk neměl být skromný. Budu se snažit a uvidíme jak se povede další sezóna.