Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Jan Zabloudil - překážkový běžec, Spartan race

Fit day team - Jan Zabloudil

 

Jmenuji se Jan Zabloudil a pocházím z Pelhřimova. Od malička jsem měl ke sportu hodně blízko, ale až u překážkových běhů jsem našel opravdovou spokojenost a naplnění. Jsou komplexní a zahrnují více sportů jak v závodě, tak hlavně při tréninku. Tento sport mi především ukázal, jak v životě fungovat a jak překonávat překážky při cestě za cílem.

Úspěchy:

3. místo - Dolní Morava AG 10km+/25 překážek - Spartan Race
2. místo - Brno AG trať 5km+/20 překážek - Spartan Race
5. místo - Hradec Králové Elite 7km+/30+ překážek - Gladiator Race
3. místo - Orfu (Maďarsko) AG 5km+/ 20 překážek - Spartan Race
1. místo - Klatovy Mistrovství ČR AG 3km+/30 překážek - top úspěch 

Jaké byly tvé začátky a první úspěch?

Mé začátky byly náročné. Než mne upoutaly OCR závody, tak jsem se od malička věnoval fotbalu. Bohužel jsem si při zápase poranil nohu a na nějakou dobu mě fotbal vyřadil z aktivních činností. Velké překvapení se stalo v létě 2017, kdy jsem se odhodlal zúčastnit závodu Spartan race. Závod se konal v září a jelikož se noha dala dohromady, začal jsem běhat. Uběhl jsem pouze jeden kilometr a vše pro mě tak bylo od nuly. Samotný závod mne natolik nadchl, že jsem začal trénovat víc. Po půlročním trénování mou odměnou bylo 6. místo ve své věkové kategorii na závodech Spartan Race - Kutná hora a následně 4 místo na Spartan race Kouty. 

Jak se připravuješ na soutěže?

Příprava spočívá v pravidelném, téměř celoročním tréninku, kterým se závodník postupně zlepšuje a dohání ty před sebou, kteří jsou na tom fyzicky lépe a mají více natrénováno. Je zapotřebí vyzkoušet oblečení a obuv, která bude vyhovovat podmínkám na závodě a tréninku. Nutností je určitě dbát na dodržování stravy, když opomenu čokoládu, která je mou sladkou motivací. Každý závodník má určitě něco čím se musí odměnit. Já se odměňuji čokoládovým koktejlem od Fit-day

Kde a jak často trénuješ?

Trénuji 6 dní v týdnu, převážně běh a kruhové tréninky HIIT. Nechybí ani činkárna. Aby byl týden pestrý, tak zapojuji i boulder, skike, plavání, kolo a další sportovní aktivity, které zajistí rozmanitost a všestrannost. Mým nejoblíbenějším místem na tréninky je Kleť a město Pelhřimov. Není dobré věnovat se jen jednomu sportu/zálibě.Tělo potřebuje změnu, aby se mohlo zlepšovat a posouvat se dál. Vyhnu se tím stereotypu v trénování a pak se vždy více těším na trénink. Snažím se využívat venkovních aktivit, než být někde zavřený. Příroda nám připravila dostatek míst k trénování, jen toho někdy nejsme schopni využívat naplno. 

Jakou máš zkušenost se společností Fit-day?

Zkušenosti s firmou mám výborné. Jejich přírodní produkty jsou pro mě top a užívám je dlouhodbě, na celoroční přípravu a hlavně i na samotný závod. Při mém sportu potřebuji dostatek síly, abych dosáhl toho nejlepšího umístění. Fit-day je mým pomocníkem při cestě za mým snem.

Nedávno jsme představili novou recepturu našich výrobků s mikronizovaným proteinem, které nyní disponují nejen lepší chutí, ale i vstřebatelností. Jaký produkt se stal tvým nejoblíbenějším a proč?

Určitě výrobky z řady performance - preworkout protein - rychlé a kvalitní složení, ideální po náročných trénincích pro regeneraci, ale i dobrý společník na cestách jako dopolední svačina - kvalitní věci je potřeba do těla doplňovat neustále.  

Když srovnám současné výrobky s těmi předchozí, znatelný posun je jednozančně v chuti, která je mnohem příjemnější a s kterou jsem u starších výrobků mírně bojoval. Zároveň mě během závodů proteinový drink nijak "netíží" v břiše.

Co je Vaší největší motivací? 

Motivací je něco dokázat sobě a posouvat hranice. Mým cílem je se dostat do elitních závodů s umístěním do 10. místa. Dokončit závod s nejlepším možným umístěním a časem, a zaručit si tak vstupenku na evropské a světové šampionáty, kam se každý závodník těší a dostatečně si to užívá. Nesmím také zapomenout na fyzickou a psychickou pohodu, která se hodí i v běžném životě. Cesta je ještě hodně dlouhá a tak se nechám překvapit, co v sobě objevím.

Galerie Jana Zabloudila

Jan Zabloudil - ambasador Fit-day 1

Jan Zabloudil - ambasador Fit-day 2

Jan Zabloudil - ambasador Fit-day 3