POZOR! Z důvodu preventivních opatření od 1. 8. 2020 rušíme osobní odběr, veškeré návštěvy a osobní schůzky. Děkujeme.

JAN ZABLOUDIL- PŘEKÁŽKOVÝ BĚH/SPARTAN RACE

JAN ZABLOUDIL- PŘEKÁŽKOVÝ BĚH/SPARTAN RACE

 Fit-day%20team

1. Mé začátky a první úspěch

Mé začátky byly náročné. Než mne upoutaly OCR závody, tak jsem se od malička věnoval fotbalu. Bohužel jsem si při zápase poranil nohu a na nějakou dobu mě fotbal vyřadil s aktivních činností. Velké překvapení se stalo v létě 2017, kdy jsem se odhodlal zúčastnit závodu Spartan race. Závod se konal v září a jelikož se noha dala dohromady, začal jsem běhat. Uběhl jsem pouze jeden kilometr a vše pro mě bylo od nuly. Samotný závod mne natolik nadchl, že jsem začal trénovat víc. Po půlročním trénování mou odměnou bylo 6. místo ve své věkové kategorii na závodech Spartan Race- Kutná hora a následně 4 místo na Sparťan race Kouty. 

 
 2. Jak se připravujete na soutěže?

Příprava spočívá v pravidelném skoro celoročním tréninku, kterým se závodník postupně zlepšuje a dohání ty, kteří jsou lepší a mají více natrénováno. Je zapotřebí vyzkoušet oblečení a obuv, která bude vyhovovat podmínkám na závodě a tréninku. Nutností je určitě koukat na dodržování stravy, když opomenu čokoládu, která je součástí mé stravy. Každý závodník má určitě něco čím se musí odměnit. Já se odměňuji čokoládovým koktejlem od Fit-day. 

 

3. Kde a jak často trénujete?

Trénuji 6 dní v týdnu, převážně běh a kruhové tréninky HIIT. Nechybí ani činkárna. Aby byl týden pestrý, tak se zapojí i ostatní sportovní využití jako je boulder, skike, plavání, kolo a další různé aktivity, které mají za následek rozmanitost a všestrannost. Mým nejoblíbenějším místem na tréninky je Kleť a město Pelhřimov. Není dobré věnovat se jen jednomu sportu/zálibě.Tělo potřebuje změnu aby se mohlo zlepšovat a posouvat se dál. Vyhnu se tím stereotypu v trénování a pak se vždy více těším na trénink. Snažím se využívat venkovních aktivit, než být někde zavřený. Příroda nám připravila dostatek míst k trénování, jen toho někdy nejsme schopni využívat naplno.

 

4. Jakou máte zkušenost se společností Fit-day?

Zkušenosti s firmou mám výborné. Jejich přírodní produkty jsou pro mě top a užívám je jak dlouhodbě, tak i na celoroční přípravu a hlavně na samotný závod. Při mém sportu potřebuji dostatek síly abych dosáhl toho nejlepšího umístění. Fit-day je mým pomocníkem při cestě za mým snem. Věřím, že další produkty budou přibývat a já se mám na co těšit. 

 

5. Jaký výrobek Fit-day máte nejraději?

Nejraději mám smoothie banán-čokoláda. Je pro mě ideálním doplněním energie po náročném tréninku a závodu, bez toho nikam nejezdím. Své ráno si nedokáži představit bez čokoládových palačinek - ranní bomba, kterou startuji den.Důležité je pro mne cítí se svěže a také vypotit to nezdravé co si občas dopřeji.  
 

6. Co je Vaší největší motivací? 

Motivací je něco dokázat sobě a posouvat hranice. Mým cílem je se dostat do elitních závodů s umístěním do 10.místa. Závod dokončit v co nejlepším umístění a čase zaručuje vstupenku na evropské a světové šampionáty, kam se každý závodník těší a dostatečně si to užívá. Nesmím také zapomenout na fyzickou a psychickou pohodu, která se hodí i v běžném životě. Cesta je ještě hodně dlouhá a tak se nechám překvapit co v sobě objevím. 

 

7.Řekněte nám o Vašem dosaženém úspěchu?

Největším úspěchem je zatím 3. místo na závodu Spartan Dolní Morava, kde se mi závod vcelku vydařil a vše se povedlo. Závody dokončuji pravidelně do 7 místa. Závodím vždy na pozicích, které mě kvalifikují na evropské závody jako Sparťan MEv Itálii, kde jsem doběhl na 23 pozici. Po roce a půl příprav to beru jako úspěch. Na další sezónu mám mnohem vyšší cíle, kterým se samozřejmě musí přizpůsobit i příprava. Doufám že mi přibydou podobné řádky ale s lepšími úspěchy :-)