Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Kristýna Havlická - MTB Enduro

Fit-day%20team%20-%20Krist%C3%BDna%20Havlick%C3%A1

 

Jmenuji se Kristýna Havlická a pocházím z Opavy. Momentálně studuji na Ostravské Univerzitě obor Animaci na Fakultě umění (filmový svět). Mimo školu se věnuji ilustracím a grafice, ale hlavně cyklistice a speciálně Enduru. Což je kombinace XC, downhillu a maratonu. V rámci cyklistiky učím v Bajkové školce na Rychlebských stezkách. Pokud zrovna nejezdím na kole, tak buď někde visím na skálách, chodím na slacklině nebo brouzdám a medituji po vrcholkách hor.

Úspěchy:

2020
National Champ Enduro MTB 2020 – MČR Klíny
1st place in the women’s category - DropDown - overall 21st
1ts pace in the women’s category - Enduro Race Morávka - overall 47th
3rd place in women’s category - Enduro Race Klínovec
2nd place in women’s category - Enduro Race Kouty nad Desnou
1st place from MSR in the women’s category
1st place in the women’s category - Enduro Morávka - overall 50th
3th place in the women’s category - Enduro JeštědEnduro Kouty nad DesnouEnduro Klíny
 

2018
1st place overall in U21 category in the Czech Enduro series

2017
1st place overall in the women’s category in the Czech Enduro series
11th place overall in the Hobby category in the Czech Enduro Series
3rd place overall in the women’s category in the cyklocross in Opava
1st place overall in junior women’s category in cyklocross in Opava

Od kdy se datují tvé začátky na kole?

Od útlého věku. Na kole jezdím od tří let, ale prošla jsem si skoro všemi sporty. Začala jsem gymnastikou, přes atletiku, až po kolektivní i adrenalinové sporty.

Jakým prožitkem jsi nakopla lásku k MTB a disciplíně Enduro?

Byl to jeden z impulzů, který jsem si odvezla ze závodů v Koutech nad Desnou, kde se jelo XC (MTB Cross Country). Trať vedla přes traily a to bylo něco pro mě. Z kopce dolů jsem se dokázala posunout o několik příček opět dopředu. Tak nějak jsem si sjezd více oblíbila, až jsem se dostala k prvním závodům v Enduru. Ale nejvíce ze všeho mě na tom baví ta svoboda pohybu – ať už na samotném kole, nebo v přírodním terénu celkově.

Jak probíhá tvá cyklistická rutina a příprava na závody?

Nemám zatím příliš striktní tréninkový plán. Kombinuji to s více sporty a taky podle nálady. Když mám chuť si jít zajezdit do terénu a pročísnout pár zatáček v nefalšované hrabance, tak beru endurko a jdu do lesa. Jsou ale dny, kdy si dávám cíleně fyzicky zabrat. Pro trénink celého těla zapojuji slacklinu a lezení. Je to zase něco jiného a odpočinu si chvilku od kola. Přes zimu je to intenzivnější spíše na pevném bajku a skialpech. Hlavně po těchto zátěžích potřebuji dobít baterky a začala jsem pokukovat po zdravých doplňcích stravy.

Máš zkušenost a srovnání v doplňcích stravy obecně?

Zkušenost v doplňcích stravy nemám a začínám toto pole teprve prozkoumávat. Přiznám se ale, že mě zarazilo, jak funkční a prospěšné mohou dodané proteiny pro tělo a tělesnou energii být.

Proč volíš spolupráci a produkty od Fit-day?

V minulosti jsem delší dobu přemýšlela nad doplňky stravy, ale stále mi to bylo tak nějak proti srsti. Připadalo mi to takové umělé. Potom jsem narazila na Fit-day a když jsem si četla příběh a složení produktů, mile mě to překvapilo. Lákalo mě to a tak jsem se odhodlala pro zkušenou. A je to super!

Čím před a po výkonu doplňuješ energii, jestli vůbec?

Před výkonem preferuji protein performance a po výkonu si většinou dávám celozrnný chlebík s avokádem a sýrem nebo smoothie od Fit-day.

Nedávno jsme představili novou recepturu našich výrobků s mikronizovaným proteinem, které nyní disponují lepší chutí i vstřebatelností. Jaký produkt se stal tvým nejoblíbenějším a proč?

Zatím u mě vede performance protein s příchutí banán a smoothie mango s chia semínky.

Jaké máš cíle v soukromém životě a v životě sportovkyně?

V soukromém životě je teď momentálně mým (krátkodobým) cílem hlavně dostudovat a rozvíjet své profesní portfolio pro budoucí zakázky v kreativní sféře. Můj velký sportovní cíl je, abych byla schopná sportovat co nejdéle to půjde, probádat svět křížem krážem a předávat tyto zkušenosti dál.

Galerie Kristýny Havlické

Kristýna Havlická - ambasadorka Fit-day 1

Kristýna Havlická - ambasadorka Fit-day 2

Kristýna Havlická - ambasadorka Fit-day 3