JOSEF RÝPAR - FLORBALISTA

Fit-day team florbal 

 
 

Mé kariérní začátky a první úspěch.

Mé florbalové začátky sahají asi do 6 třídy základní školy, kde jsem u mého třídního učitele Milana Buzrly začal chodit do florbalového kroužku, po asi dvou letech mě kamarád přemluvil jestli si nechci přijít zahrát na trénink místního Fbc Orel Hranice. Na trénink opravdu došlo a ještě ten samý rok jsme skončili na druhém místě v celorepublikovém finále orelské florbalové ligy.

Jakou máte zkušenost se společností Fit-day.cz?

Zkušenost se společností Fitday nemám moc velkou, jelikož naše spolupráce netrvá moc dlouho dobu, ale musím říct, že doposud probíhá všechno podle předem nastavených pravidel. S lidmi v managmentu je výborná domluva a vždy je vše tak jak má být. Postupně ochutnávám všechny produkty a mám své oblíbence.

Jak se připravujete na zápasy?

Na dráhu florbalisty jsem se vydal asi v 13letech, kdy společně s fotbalem to byly sporty číslo jedna. V pozdějším věku jsi mě florbal získával víc a víc, kombinovat s fotbalem už to moc nešlo a tak muselo přijít rozhodnutí, který sport budu dělat na plno. Jelikož ve fotbale na mě zbylo místo jen v brance, byla to někdy pekelná nuda, tudíž rozhodnutí bylo jasné a florbal se stal i díky skvělé partě lidí sportem číslo jedna.

Na zápas nemám nějakou zvláštní přípravu, možná až 2h před zápasem si představuju různé herní situace které můžou nastat, případně vymyslet jak na ně reagovat. Trénujeme 4x týdně s tím že v pondělí máme prostor na regeneraci po víkendovém zápase, chodíme do wellness, někdo se jde do fitka vyběhat nebo vyjezdit na kole, strečink a především masážní roller jsou v dnešní době nedílnou součástí každého sportovce. V úterý je naplánovaný silový trénink v Ostravském PPC (Performance Power Center) pod taktovkou našeho kondičního trenéra Radka Výtiska. Zbytek týdne (středa, čtvrtek, pátek) jsou tréninky v hale zaměřené především na herní situace a florbalové dovednosti. O víkendu většinou hrajeme superligová utkání.

Jak často trénujete?

V letní přípravě trénujeme 5x týdně s tim že kombinujeme fitko, běhání a florbal. Přes sezónu jsou to 3 florbalové tréninky, 1x fitko a o víkendu většinou zápas. 

Můj běžný den začíná asi v 7 hodin ráno budíčkem, jelikož florbal není na takové finanční úrovni jako ostatní sporty, chodím normálně do práce. Pracuji jako vedoucí skladu a prodejny ve firmě ZebraFast. Náplň práce není náročná, takže zbývá spousta sil na večerní tréninky. Tímto bych chtěl poděkovat mému šéfovi, který je hodně benevolentní a vychází mi kdykoliv vstříc s volnem v práci. Z práce chodím kolem 16:00 odpoledne, většinou si nachystám jídlo, chvíli si odpočinu a mizím na trénink. Po příjezdu domů z tréninku si většinou udělám jídlo, nachystám si svačinu na další den a jdu spát.

Jaký je Váš oblíbený produkt od Fit-day?

Mezi mé oblíbené produkty od Fitday patří čokoládový protein, který si dávám třeba místo svačiny, když nestíhám něco nachystat a po tréninku jako rychlý přísun bílkovin. Dále banánové smoothie které je výborné s mlékem a doplní tělu plno výživných a zdravých potravin. Hodně jsem si oblíbil lívance, nejsou vůbec náročné na přípravu a když se k nim přidá trochu tvarohu, borůvek nebo banánu jedná se o famózní snídani, která tě nastartuje do celého dne.

Co je vašim cílem?

Tohle je hrozně těžká otázka, chtěl bych být určitě zdravý, protože bez toho člověk těžko dosáhne svých cílů, jak v osobním tak sportovním životě. V té sportovní kariéře bych si chtěl určitě ještě vyzkoušet zahraniční angažmá a držet si ještě několik roků herní standart. Poté se vrátit do Česka, najít si slušnou práci, hodnou ženu, mít kupu dětí, postavit útulný domeček se zahradou a žít si nadále spokojený a úspěšný život.