Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Josef Rýpar - florbalista

 

 

Jmenuji se Pepa Rýpar a pocházím z malé vesnice Hluzov kousek od Hranic na Moravě. Od malička jsem byl neposedné dítě, které běhalo venku od rána do večera a kombinovalo všechny různé sporty. Do mých 15-ti let mi přinášel radost fotbal, který jsem začal kombinovat s mým dosavadním životním sportem, florbalem. Florbal mi v životě ukázal ten správný směr, poznal jsem spousty dobrých lidí, podíval se do cizích zemí a v neposlední řadě si svou tvrdohlavou povahou plním cíle, které jsem si vytyčil.

Úspěchy:

Mistr ČR s týmem 1. SC Tempish Vítkovice pro rok 2018

Účast na mistrovství světa a dalších reprezentačních akcích pod vlajkou České republiky

Mé kariérní začátky a první úspěch.

Mé florbalové začátky jsou spjaty s druhým stupněm základní školy, kde jsem u mého třídního učitele Milana Buzrly začal chodit do florbalového kroužku. Zhruba po dvou letech mě pak kamarád přemluvil, jestli si nechci přijít zahrát na trénink místního FBC Orel Hranice. Na trénink opravdu došlo a ještě ten samý rok jsme skončili na druhém místě v celorepublikovém finále orelské florbalové ligy.

Jakou máte zkušenost se společností Fit-day?

S lidmi v managmentu je výborná domluva a vždy je vše tak jak má být. Postupně ochutnávám veškeré produkty a mám své oblíbence.

Jak se připravujete na zápasy?

Na zápas nemám nějakou zvláštní přípravu, možná až dvě hodiny před zápasem si představuji různé herní situace, které můžou nastat, a případně vymyslet, jak na ně reagovat. Trénujeme čtyřikrát týdně s tím, že v pondělí máme prostor na regeneraci po víkendovém zápase, chodíme do wellness, někdo volí fitko a běžecký pás či rotoped, strečink a především masážní roller. V úterý je naplánovaný silový trénink v Ostravském PPC (Performance Power Center) pod taktovkou našeho kondičního trenéra Radka Výtiska. Zbytek týdne (středa, čtvrtek, pátek) jsou tréninky v hale zaměřené především na herní situace a florbalové dovednosti. O víkendu většinou hrajeme superligová utkání.

Jak často trénujete?

V letní přípravě trénujeme pětkrát týdně s tím, že kombinujeme fitko, běhání a florbal. Přes sezónu jsou to 3 florbalové tréninky, jednou fitko a o víkendu většinou zápas.

Můj běžný den začíná asi v 7 hodin ráno budíčkem a jelikož florbal není finančně ohodnocován jako jiné sporty, chodím normálně do práce. Pracuji jako vedoucí skladu a prodejny ve firmě ZebraFast. Náplň práce není náročná, takže zbývá spousta sil na večerní tréninky.

 

Tímto bych chtěl poděkovat mému nadřízenému, který je benevolentní a vychází mi kdykoliv vstříc s volnem v práci. Z práce chodím kolem čtvrté hodiny odpoledne, většinou si nachystám jídlo, chvíli si odpočinu a odcházím na trénink. Po příjezdu domů z tréninku si většinou udělám jídlo, nachystám si svačinu na další den a jdu spát.

Nedávno jsme představili novou recepturu našich výrobků s mikronizovaným proteinem, které nyní disponují lepší chutí i vstřebatelností. Jaký produkt se stal vaším nejoblíbenějším a proč?

Mezi mé nejoblíbenější produkty patří dlouhodobě ty z výkonnostní řady Performance protein. TOP je pro mě Performance s čokoládovou příchutí, který je výborný jako rychlý a chutný doplněk bílkovin po tréninku. Používám ho i do kaší, tvarohu nebo jogurtu. Líbí se mi právě jeho výkon, využitelnost a také vstřebatelnost pro tělo. Celkově hodnotím předělání receptur a přechod na mikronizovaný hrachový proitein jako trefu do černého - chutná a maká to prostě líp!

Co je vaším životním cílem?

Tohle je obtížná otázka. Určitě bych chtěl zůstat zdravý, protože bez toho člověk těžko dosáhne svých cílů, jak v osobním tak sportovním životě. V rámci sportovní kariéry bych si chtěl určitě vyzkoušet zahraniční angažmá a držet si ještě několik roků svůj herní standart. Poté bych se rád vrátil zpět do ČR, našel si slušnou práci, hodnou ženu, pořídil si kupu dětí a postavil útulný dům se zahradou. Rád bych nadále žil úspěšný a spokojený život.

Galerie Josefa Rýpara

Josef Rýpar - Ambasador Fit-day 1

Josef Rýpar - Ambasador Fit-day 2

Josef Rýpar - Ambasador Fit-day 3