Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Natálie a Filip Taschlerovi - krasobruslaři

Fit-day team - Taschlerovi
 

Jmenuji se Filip Taschler, narodil jsem se v Brně a už od 5 let jsem začal chodit na kurzy bruslení. Když jsem nastoupil na střední školu, začal jsem se věnovat kategorii ICE DANCE se svojí ségrou a po testech výkonosti jsme se stali součástí reprezentačního týmu ČR. V 18 letech jsme se ségrou rozhodli sami odstěhovat do USA, tento krok byl pro nás velmi těžký, protože jsme měli nemocného tátu, který bohužel, když jsme byli za oceánem, zemřel. Táta nám vždy říkal plňte si své sny a buďte šťastní, a proto každý den trénujeme pro náš společný sen. 

Jmenuji se Natálie Taschlerová a pocházím z Brna. Poprvé jsem na led stoupla, když mi byly 2 roky a ihned jsem kouzlu bruslení propadla. Důvodem, proč jsem opustila sólovou kategorii a pustila se do ICE DANCE, byla velmi závažná zlomenina pravé ruky. S bráchou jsme pracovali velmi tvrdě, až jsme se dostali do reprezentačního týmu. Minulé léto jsme se rozhodli přestěhovat do USA, což bylo velmi obtížné rozhodnutí, nicméně nelituju. Je jen na nás, jak se vypořádáme se vším, co nám přijde do cesty.

Úspěchy v kategorii ICE DANCE:

5x 1.místo MČR Tance na lědě
2x 1. místo Four Nationals 2019, 2020
1x 2.místo Four nationals 2018
3.místo OPEN DE ANDORA 2019 JUNIOR
3. místo Oberstdorf BAVARIA OPEN 2018 JUNIOR
3.místo ISU JUNIOR GRAND PRIX Lake Placid USA
2. místo Budapest cup 2019
14. místo ISU JUNIOR WORLD 2018
12.místo ISU JUNIOR WORLD 2019
2. místo ANDORA CUP 2019
2. místo Insel cup Insbruk 2019
2. místo Chicago dance trophy USA
1.místo ISU Chellenger Senior Nebelhorn trophy 202

Od kdy se datují vaše začátky na ledu?

N: Na led jsem poprvé stoupla ve dvou letech a od té doby nedělám nic jiného.

F: Já jsem se dostal poprvé na led ve svých pěti letech a tak trochu jsem tam přimrzl, jako ségra. Oba dva jsme se především ze začátku věnovali solové kategorii a až později jsme se rozhodli spojit naše síly dohromady.

Co pro vás tanec na ledě znamená a co vám přináší?

Krasobruslení obecně pro nás znamená celý život. Přináší nám radost, motivaci, naučit se pracovat sama a sám se sebou a obecně pracovat na sobě. Přináší nám i nové zkušenosti do života. Díky závodům a trénování v jiných zemích poznáváme nové lidi, nové zvyky a jazyky. Přináší nám možnost vyjadřovat svoje pocity jinak, než mluvením. Milujeme pocit toho, když se snažíme vytvořit umění pohybem na ledě.

Jak probíhá tréninková rutina a příprava na závody?

Tréninková rutina se skládá z 5 hodin denně na ledě a 2,5 hodiny "off ice". V tomto tempu každý den až do soboty. Když se blíží závody, snažíme se pilovat nejvíce programy, kondičku a hlavně klíčové detaily.

Máte zkušenost a srovnání v doplňcích stravy obecně?

Zkušenosti se stravováním obecně, i s doplňky stravy, máme velké. Dodržujeme jídelníček tak, aby naše tělo bylo fit a zdravé, připravené na maximální výkony. Snažíme se jít naproti potřebám těla a dodávat mu všechno, co při zátěži vyžaduje.

Proč volíte spolupráci a produkty od Fit-day?

Protože máme intoleranci na mléko. Tahle značka nás velmi zaujala díky složení a kvalitě produktů. Proto volba padla na Fit-day, které je svou čistotou řekněme unikátní a přesto nabízí výkon.

Krasobruslení je vysilující sport, čím před a po výkonu doplňujete energii?

Před výkonem většinou jíme ovoce, nebo proteinové drinky s rozmixovaným ovocem. Obecně řečeno cukry, které nám dávají energii během tréninku. Dále hlavně lehkým jídlem, abychom se při tréninku necítili nafoukle nebo těžce. Šejky od Fit-day jsou často také ve hře. Po tréninku přichází čas na trošku větší jídla, jako je oběd nebo svačiny typu jogurt s ovocem a rostlinné proteiny, toast s avokádem a podobně.

Nedávno jsme představili novou recepturu našich výrobků s mikronizovaným proteinem, které nyní disponují lepší chutí i vstřebatelností. Jaký produkt se stal tvým nejoblíbenějším a proč?

Nejvíce sympatické jsou nám proteiny Performance apple pie a vanilka.

Jaké máte cíle v soukromém i profesním životě?

Náš společný sen jsou Olympijské hry 2022 a v našem soukromém životě být hlavně šťastní a spokojení. Určitě se chceme dále profesionálně věnovat sportu a po závodní kariéře předávat svoje zkušenosti dalším, aby si i oni mohli plnit své sny.

Galerie Taschlerových 

Taschlerovi - ambasadoři Fit-day 1

Taschlerovi - ambasadoři Fit-day 3

Taschlerovi - ambasadoři Fit-day 4