Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Zdravé potraviny, které zaručeně pomůžou při shazování kilogramů

Nacházíte se v hubnoucím módu a přemýšlíte nad tím, jak svou snahu ještě více podpořit? Hodiny strávené v posilovně a dodržování pitného režimu sice jsou dostatečně silní bojovníci proti nechtěným kilogramům, zapomínat byste ale neměli ani na to, co jíte. Říká se, že osmdesát procent úspěchu spočívá ve správném, zdravém a vyváženém stravování. Do svého jídelníčku byste proto měli zařadit potraviny na hubnutí, které redukci váhy ještě víc podpoří. 

Co to jsou potraviny na hubnutí?

Úvodem je třeba definovat ony zázračné potraviny. Řada lidí si jistě pomyslela, že se jedná o jídlo, po kterém se zaručeně hubne, tudíž jídelníček na hubnutí bude sestaven jenom z nich. To je samozřejmě omyl. Za úkol mají pouze doplňovat váš jídelníček. Jejich úkolem je hubnutí podpořit, nikoliv zajistit. Jsou obvykle velice výživné a bez zbytečných kalorií.

Zpravidla obsahují ty nejdůležitější živiny, bez kterých se organismus neobejde. Dodávají nám také tolik potřebnou energii. 

Sladký ananas? Nízkokalorická potravina plná vody

Ať už držíte dietu nebo ne, doporučujeme do jídelníčku zakomponovat skvělý ananas. Možná si říkáte, že je sladký jako med, tudíž v něm bude hromada cukru. Opak je ale pravdou. Jedná se o nízkokalorickou potravinu, která navíc obsahuje až devadesát procent vody. I když v sobě ukrývá nižší množství bílkovin, má zase mnoho vlákniny, která je také potřebnou živinou. Díky látce zvané bromelin napomáhá k odbourávání tuků a odvodnění organismu. 

 

Rozpůlený ananas a čerstvá ananasová šťáva v lahvi

 

Zázvor pro zrychlení metabolismu

O zázvoru jste jistě slyšeli ve spojitosti s pevným imunitním systémem. Ale nikdy jste o něm neslyšeli ve spojitosti s hubnutím, což je škoda. I on totiž patří mezi zdravé potraviny, které pomohou nastartovat hubnutí. Zázvor díky své ostré chuti zvyšuje teplotu těla, což vede k rychlejšímu metabolismu a následně k efektivnějšímu spalování kalorií. Je to rovnice, která už léta funguje. Navíc posílíte zmiňovaný imunitní systém a zaženete nemoc či nachlazení.

Avokádo je také trefou do černého

Ptáte se, co jíst při dietě? Avokádo! Je sice pravdou, že mluvíme o nejkaloričtějším ovoci vůbec, paradoxně přesto napomáhá hubnutí. Obsahuje totiž rostlinné čili zdravé tuky, které jsou velkým přínosem pro lidské tělo. I když mluvíme o kalorické potravině, cholesterol v něm nenajdete, ani kdybyste po něm pátrali dlouhé měsíce. Naopak vlákniny - té obsahuje víc než dost.

Připravte si z avokáda například skvělé avokádové tousty nebo omáčku na těstoviny. Doplňte rajčaty, parmezánem a výtečný oběd máte na stole!

Ovesné vločky nejen plné vlákniny

Mezi potraviny na hubnutí patří také ovesné vločky. Jejich úkolem není jen dodat tělu potřebnou vlákninu, ale také podpořit metabolismus ve spalování tuků. A že to umí opravdu výborně! S jejich pomocí se v nás bude déle držet pocit sytosti a nebudete mít tendenci se přejídat. 

Vajíčka na sto způsobů

I když zlí jazykové tvrdí, že vejce nemají ve zdravém jídelníčku, co dělat, pletou se. Jen stěží bychom hledali surovinu, která se pyšní takovým složením jako vejce. Nejen, že ukrývají bílkoviny a vitamin D, ale také jsou skvělým spalovačem tuků. Připravte si je na sto různých způsobů! 

Vejce se v posledních letech často kombinují se zmiňovaným avokádem. Společně chutnají výtečně, navíc jsou maximálně výživnou dvojicí, vhodnou pro zpestření vašeho jídelníček. 

 

Obložený chléb s avokádem a vařeným vejcem

 

Kyselé zelí pro hubnutí

Nečekali jste v našem seznamu kyselé zelí? Nevadí. Dnes se dostává do popředí hlavně šťáva z této zeleniny, která má sice pořádně grády, na druhou stranu je to jedna z nejzdravějších věcí, kterou si můžeme během dne dopřát. 

Kromě hromady vitaminů obsahuje kyselé zelí látky zvyšující imunitu a ulevující od depresí. Navíc mluvíme o zelenině, která napomáhá hubnout. Tolik důvodů pro zařazení kyselého zelí do jídelníčku stačí, nemyslíte?

Oříšky nahradí sladkosti

Při sledování oblíbeného televizního pořadu máme tendenci uždibovat brambůrky nebo křupky. Jenže ani jedna ze zmiňovaných potravin nejde ruku v ruce s hubnutím. Daleko lepší jsou proto oříšky, které můžete klidně zakomponovat i do pečení, snídaní nebo obědů. 

Ořechy jsou známé především pro své velké množství zdravých tuků a esenciálních mastných kyselin. Obsahují také řadu vitaminů, vlákninu, a především tak potřebné proteiny. I když do jídelníčku patří, s jejich denní konzumací bychom to neměli přehánět. Třeba takových vlašáků stačí hrst denně.