Santiagova dieta

santiagova dieta baner 2

Santiagova dieta je jedna z nejúčinnějších diet, jejímž cílem je snížit váhu na optimum a dlouhodobě ji udržet. Kromě toho, že při této dietě zhubnete, naučíte se také pravidelně jíst, starat se o své tělo a celkově zlepšíte zdraví vašeho organismu.

Santiagova dieta spočívá v tom, že omezíte příjem jednoduchých cukrů a tuků a zároveň navýšíte příjem bílkovin, vitamínů, minerálů a vody. Váš jídelníček bude převážně zaměřen na lehká, málo tučná jídla, jako je zelenina, ovoce, luštěniny apod.

Tato dieta je založena na zcela unikátním přístupu. Nebudete se omezovat a hlavně nebudete škodit svému tělu nadměrnou konzumací masa. Na příjem živočišných bílkovin je zaměřena většina diet. Sice rychle hubnete, ale trávení živočišných bílkovin je náročné a zbytečně vaše tělo zatěžuje. Při této dietě se konzumují plnohodnotné bílkoviny, ale z rostlinných zdrojů. Ukážeme vám jak hubnout zdravě a efektivně. 

Santiagova dieta se skládá ze tří fází. V první fázi nám jde hlavně o hubnutí. Proto v první fázi omezujeme sacharidy a tuky. Ty jsou hlavním zdrojem energie pro naše tělo, a když jejich příjem omezíme, tělo hledá energii v jiných zdrojích a začne spalovat zásoby uložené v tucích. Díky vysokému příjmu bílkovin v jídelníčku vaše tělo nebude spalovat živiny ze svalů. Což znamená, že zmizí jen tuk a svaly zůstanou. Během Santiagovy diety ve vašem těle dochází také k takzvané ketóze. Je to pozitivní jev, protože díky rychlému spalování tuků v těle se vytváří tzv. ketolátky, které potlačují chuť k jídlu. Proto při této dietě nemáte hlad a tudíž nejste podráždění a zesláblí. Právě naopak, máte dostatek energie na všechno.

První fáze se drží 12 dnů, během kterých musíte dodržovat jídelníček a vyvarovat se všech potravin, které by vaše snažení mohli zhatit.

Druhá fáze trvá 18 dnů a opakuje se, dokud člověk nedocílí své vysněné váhy. Stále hubneme, ale postupně do jídelníčku zařazujeme potraviny, které jsme v první fázi museli vynechat.

Třetí fáze je udržovací a trvá 30 dnů. V této fázi máme vysněnou váhu a pomocí správného jídelníčku a dodržování pár zásad ji už jen udržujeme a nemusíme už níkdy hubnout. Cílem celého programu je postupně zhubnout a zároveň se naučit jíst zdravě. Proto je tak snadné vysněnou váhu udržet.

Poslední fází diety je už jen udržení cílové váhy a k tomu je potřeba dodržovat pár výživových doporučení.

Jakub Molnár, zakladatel naší firmy se rozhodl Vám ukázat, jak je dieta jednoduchá. Proto v posledních 5ti měsících roku 2018 přibral na váze 24kg a svých 60 dnů diety bude sdílet na svém youtube kanále Jakub Molnár Fit. Kanál můžete sledovat zde.

Ke každému dietnímu balíčku elektronická kniha o dietě se zásadami, jídelním plánem a recepty zdarma.

4 položek celkem