Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Jaro je tady: Recept na detoxikační kopřivové smoothie s medem

Neopouští vás chuť na sladké? Máte potíže s trávením nebo se nedokážete pořádně soustředit? V tom případě potřebujete detox jako sůl! Příchod jara je pro pořádnou očistu organismu navíc to nejpříhodnější období. 

V rámci detoxikační kúry si můžete například připravit vynikající kopřivové smoothie s medem, které si zamilujete natolik, že na něj dost možná dostanete chuť i v průběhu roku.

Vyplavte z těla toxiny s kopřivou, pokladem lidového léčitelství

Cílem jarního detoxu je předně zbavit své tělo toxinů, které se během roku nahromadily a které způsobují nejen špatnou funkci jater, ale také špatnou funkci celého lymfatického systému i metabolismu jako takového. Pomozte svému organismu s tímto zdravým receptem.

Myslíte si, že je kopřiva jen obyčejný plevel? Pokud ano, pak vás asi překvapí, nakolik oblíbená je tato nenápadná bylina v lidovém léčitelství. Dokáže zbavit bolestí hlavy, zmírňovat ekzémy, podpořit krvetvorbu, pročistit krev (což se během očistné kúry hodí) či bojovat se záněty močových cest a s únavou. 

Kdy vyrazit na mladé kopřivy?

Nejvíce živin a blahodárných látek kopřiva obsahuje právě v průběhu jarních měsíců, respektive od začátku března do poloviny května. Mladé kopřivy nejčastěji najdete na prosluněných loukách, zahradách i na okraji lesů, určitě se ale vyhněte jejich sběru v blízkosti cest z důvodu znečištění. Rozhodně si také doma nezapomeňte pár rukavic, jen tak předejte popálení.

Pokud by vás detoxikační smoothie omrzelo, kopřivy se skvěle hodí i pro přípravu polévek, salátů, léčivých výluhů a čajů nebo tradiční velikonoční nádivky.

 

Zelené detoxikační smoothie s kopřivou, jablkem a banánem ve sklenici

 

Recept na detoxikační kopřivové smoothie s medem

Ingredience na 1 porci:

3 banány

1 jablko

45 g Fit-day smoothie detox

2 čerstvé kopřivy

lžička medu

Postup:

Natrhané mladé kopřivy opereme ve studené vodě. Poté připravíme banány, které oloupeme a rozpůlíme. Jablka zbavíme jadřinců a vložíme společně s banány a kopřivami do mixéru. Na závěr přidáme lžičku medu a směs smoothie. Pokud je smoothie moc husté, přidáme podle potřeby vodu.

Smoothie můžeme buď vypít, nebo nalít do misky a dozdobit například dýňovými semínky a kolečky banánu.