Jaro je tady: Recept na detoxikační kopřivové smoothie s medem

Neopouští vás chuť na sladké? Máte potíže s trávením nebo se nedokážete pořádně soustředit? V tom případě potřebujete detox jako sůl! Příchod jara je pro pořádnou očistu organismu navíc to nejpříhodnější období. 

V rámci detoxikační kúry si můžete například připravit vynikající kopřivové smoothie s medem, které si zamilujete natolik, že na něj dost možná dostanete chuť i v průběhu roku.

Vyplavte z těla toxiny s kopřivou a banánem

Cílem jarního detoxu je předně zbavit své tělo toxinů, které se během roku nahromadily a které způsobují nejen špatnou funkci jater, ale také špatnou funkci celého lymfatického systému i metabolismu jako takového. Pomozte svému organismu s tímto zdravým receptem, kterému dominuje silná dvojice v podobě kopřivy a banánu.

Myslíte si, že je kopřiva jen neužitečný plevel? Pokud ano, pak vás asi překvapí, nakolik oblíbená je tato nenápadná bylina v lidovém léčitelství. Dokáže zbavit bolestí hlavy, zmírňovat ekzémy, podpořit krvetvorbu, pročistit krev (což se během očistné kúry hodí) či bojovat se záněty močových cest a s neutichající únavou. 

Banány pak vynikají velkým množstvím vlákniny, a i přes svou sladkou chuť mají poměrně málo kalorií. Pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi a také snižují chuť k jídlu. 

 

Zelené detoxikační smoothie s kopřivou, jablkem a banánem ve sklenici

 

Recept na detoxikační kopřivové smoothie s medem

Ingredience na 1 porci:

3 banány

1 jablko

45 g Fit-day smoothie detox

2 čerstvé kopřivy

lžička medu

Postup:

Natrhané mladé kopřivy opereme ve studené vodě. Poté připravíme banány, které oloupeme a rozpůlíme. Jablka zbavíme jadřinců a vložíme společně s banány a kopřivami do mixéru. Na závěr přidáme lžičku medu a směs smoothie. Pokud je smoothie moc husté, přidáme podle potřeby vodu.

Smoothie můžeme buď vypít, nebo nalít do misky a dozdobit například dýňovými semínky a kolečky banánu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.