Nejúčinnější diety slavných

Stále hledáte způsob, jak se zbavit nadbytečných kilogramů a počítáte každou kalorii? Nejste sami, kdo tápe v nepřeberném množství "osvědčených" návodů a stravovacích plánů navržených odborníky. Na snadě je však připomenout, že úspěšné hubnutí je podmíněno především vyváženým jídelníčkem, pravidelným stravováním a dostatkem pohybu. Každý z nás si přitom musí najít svou cestu, s ohledem na zdravotní stav a životní styl.

Právě z tohoto důvodu vám nepřinášíme další zaručené diety, které vám dopomohou k vysněné postavě, ale pouze tipy pro inspiraci, kterak se s touto věcí vyrovnávají známé světové osobnosti. Přečtěte si tedy, jak se ve formě udržuje Jennifer Aniston, Catherine Zeta - Jones nebo Angelina Jolie.

Řecká dieta podle Jennifer Aniston 

Jennifer je údajně velká zastánkyně tzv. řecké diety, jejíž motto zní "hubnout a užívat si". Celý program je založený na konzumaci ryze řeckých tradičních jídel a v této oblasti dostupných surovin.

Základ jídelníčku tvoří ryby a zelenina, používá se výhradně olivový olej a mnoho druhů bylinek, hlavně oregano, máta, tymián a anýz. Interval mezi jednotlivými jídly by němel být delší než 5 hodin, což platí v podstatě u veškerých diet a jde o jedno ze základních pravidel zdravého stravování, které zajistí dlouhodobou udržitelnost dané váhy.

O výživnou snídani se postarají např. klasické řecké jogurty, pro hlavní chod je ideální volbou grilovaná ryba či jehněčí, odpolední svačinu lze vyřešit salátem tzatziky, který obsahuje: salátovou okurku, bílý jogurt, vinný ocet, čerstvý kopr,olivový olej, sůl a bílý pepř. K večeři je vynikající volbou zeleninový salát s olivami, feta sýrem a zálivkou z olivového oleje. 

 

Dieta - salátový list na zeleném pozadí Fit-day

Jídelníček bez mléka a soli podle Angeliny Jolie

Angelina si krátkodobě naoordionavala velmi přísnou dietu, šlo o období po narození dvojčat, kdy se následně kvůli roli potřebovala dostat na svou obvyklou váhu.

Mezi vhodné potraviny zařadila bílé jogurty, ovesnou kaši (ale pouze rostlinným mlékem), cottage sýr, zeleninu a ryby všeho druhu, dále bylinkové čaje a pouze za studena lisované oleje (např. ze lněných semínek).

Alkohol, káva a černý čaj jsou během této diety jednoznačně zakázané. Dále je zapotřebí vyvarovat se veškerým sušenkám, těstovinám a prakticky čemukoliv, co obsahuje kvasnice, rovněž také kořeněným jídlům a houbám. Že je zakázaný cukr, zřejmě nikoho nepřekvapí, u této diety však platí také striktní zákaz soli v jakékoliv podobě. Údajně však lze zhubnout až 10 kg za puhý měsíc. 

Atkinsonova dieta

Tato dieta je populární nejen mezi celebritami jako je Catherine Zeta - Jones nebo Renée Zellweger, jelikož povoluje konzumaci potravin, které jsou při běžném hubnutí tabu. Člověk si tak může dopřát pokrm bohatý na bílkoviny a tuky, hlídané pouze množství přijatých sacharidů

Během diety tak lze konzumovat maso, tučné sýry a mléčné výrobky, vejce a dokonce i uzeninyNa černé listině se naopak ocitají brambory, rýže, těstoviny, pečivo nebo sladkosti.

V první fázi diety, která trvá 14 dní, je povoleno dokonce jen 20 g sacharidů na den. Hlavním činitelem, který zajišťuje pálení nadbytečných tukových zásob, je tedy stav označovaný jako ketóza (zvýšená hladina ketolátek v krvi), kdy tělo místo sacharidů začne využívat pro doplnění energie uložený tuk.

V první fázi hubnutí je také úbytek hmotnosti nejmarkantnější, což je snadno odůvodnitelné. Člověk má v těle sacharidové zásoby v množství asi 300 - 500 g, každý gram na sebe přitom váže asi 4 g vody. Pokud tedy vyčerpáte sacharidové zásoby, ztratíte tak 1 - 2 kg vody. Ve druhé fázi se postupně přidává další množství sacharidů.

Rada odborníka: tento redukční režim vymyslel lékař a jeho popularita byla svého času obrovská, jelikož výsledky byly velmi dobré. Ketogenní dieta je nyní opět moderní, dokonce jsou dostupné hotové produkty, které jsou snadno použitelné - konzumace zahrnuje pouze koktejly a cereální či proteinové tyčinky.

 

Dieta - brokolice nebo donut Fit-day

Dieta 5:2

Princip této diety je velmi jednoduchý. Pět dní v týdnu si dopřáváte potraviny dle libosti (bez přejídání), ale dva dny v týdnu, které by neměly následovat po sobě, musí člověk počítat s maximálním energetickým příjmem 2500 kJ. Přitom není vůbec podstatné, jestli daného energetického příjmu dosáhnete po konzumaci jediného pokrmu či v průběhu celého dne (podloženo nejnovějšími studiemi).

Toto střídání dnů, kdy člověk jí bez omezení nebo si svůj příjem naopak hlídá, má přispět k tomu, že si metabolismus nezvykne na nízký příjem potravin. Zřejmě největším popularizátorem diety 5:2 je specialista na články o zdraví Michael Mosely, který program poprvé představil v televizním pořadu v létě 2012. Od té doby ji už vyzkoušel například známý herec Ben Affleck.

Rada odborníka: konzumovat 5 dní tolik energie, kolik tělo vyžaduje, a následující 2 dny dodržet radikálně snížený režim příjmu energie je velmi rozumný. Vyhovuje totiž geneticky zafixovanému způsobu stravování našich předků.

Santiagova dieta

Tato dieta představuje možnost, kterak dosáhnout své vysněné postavy přirozenou a zdravou cestou bez drastického hladovění. Základem diety je omezení příjmu produktů živočišného původu a naopak zvýšení konzumace ovoce a zeleniny. Celý proces je pak obohacen o proteinové koktejly, ty jsou součástí precizně naplánovaného jídelníčku.

Výhodou pak je, že celá dieta má přesah do budoucnosti, jelikož umožní člověku osvojit si zdravé stravovací návyky. Santiagovu dietu si z českých celebrit oblíbila kupříkladu Eva Decastelo.

Oblíbené produkty kategorie superfood

santiago_1
1 999 Kč

S Fit-day startovním balíčkem započnete cestu k vaší vysněné postavě...

santiago_2
1 699 Kč

Druhá fáze dietního programu, která kromě proteinu obsahuje také naše...

santiago_3
2 099 Kč

Poslední fáze programu, která napomáhá k dosažení cílové váhy... 

 

_______________________

Oblíbené články

Krabičková dieta

KRABIČKOVÁ DIETA   Je jednou z mnoha druhů redukčních diet.  Záměrem je vás naučit zdravému stravo...

Dukanova dieta

DUKANOVA DIETA Revoluční Dukanova dieta je dílem francouzského lékaře Pierra Dukan. Vyvíjela se pře...

Bílkovinová dieta

Dnes si probereme základy bílkovinové diety, co to vlastně znamená a jaké principy využívá....