Nejúčinnější diety slavných!

NEJÚČINNĚJŠÍ DIETY SLAVNÝCH!

Stále nemůžete najít způsob, jakých shodit nadbytečná kila? Nejste sama,kdo v tom tápe. Proto jsme pro Vás zmapovali, které diety uvádějí jako zaručeně fungující české i světové celebrity. Zhubněte stejnou metodou jako třeba Jennifer Aniston, Catherine Zeta - Jones nebo Angelina Jolie.

Než se tedy vrhneme do další zaručené diety, která Vám jak doufáte dopomůže k dokonalé postavě, mějte na paměti, že některé dietní plány mohou mít někdy vážný dopad na Vaše zdraví.

 

ŘECKÁ DIETA PODLE JENNIFER ANISTON

Jennifer je velká zastánkyně tzv. řecké diety, jejíž motto je "hubnout a užívat si". Je založená na konzumaci řeckých jídel. 

Základem je jíst hodně ryb a zeleniny, používá se výhradně olivový olej a mnoho druhů bylinek, hlavně oregano, máta, tymián a anýz.

Mezi jednotlivými jídly je potřeba nedělat mezery delší než 5 hodin,což platí v podstatě u všech diet a je to jedno ze základních pravidel zdravého stravování. Nezhubnete sice nijak zázračnou rychlostí, ale lze takto vydržet klidně i několik měsíců nebo i let a štíhlost si tak dlouhodobě udržet.

Výživné jsou klasické řecké jogurty, jako velké jídlo se hodí ryba nebo jehněčí na grilu, odpolední svačinku vyřešíte salátem tzatziky (salátová okurka, bílý jogurt, vinný ocet, čerstvý kopr,olivový olej, sůl a bílý pepř) a k večeři se hodí zeleninový salát s olivami, feta sýrem a zálivkou z olivového oleje.

5_4

HLAVNĚ ZDRAVĚ, ALE BEZ MLÉKA PODLE ANGELINY JOLIE

Po narození dvojčat nabrala pěkných pár kilo a kvůli práci je potřebovala co nejdřív dostat zase dolů. Krátkodobě si proto naordinovala velmi přísnou dietu.

Mezi vhodné potraviny zařadila bílé jogurty, ovesnou kaši (ale jen se sójovým mlékem, na kravské musíte zapomenout), cottage sýr, zeleninu a ryby všeho druhu, bylinkové čaje a pouze za studena lisované oleje (např. ze lněných semínek).

S čím se při dodržování její diety budete muset rozloučit, jsou v první řade alkohol,káva a černý čaj. Dále si už nedopřejete žádné sušenky, těstoviny, cokoliv,v čem se nachází kvasnice, kořeněná jídla ani houby. Že je zakázaný cukr, asi nikoho nepřekvapí,u této diety ale platí i striktní zákaz soli v jakékoliv podobě. Zhubnete ale klidně 10 kg za měsíc. 

9_1

ATKINSONOVA DIETA 

Tahle dieta je oblíbená, protože doporučuje potraviny, které jsou při běžném hubnutí tabu. Člověk si může především dávat jídlo bohaté na bílkoviny a tuky, hlídané je jen množství přijatých sacharidů. 

Po celou dobu si tedy dopřáváte maso, tučné sýry, vejce,mléčné výrobky a dokonce i uzeniny. 

Na černé listině se naopak ocitají brambory, rýže, těstoviny, pečivo nebo sladkosti.

V první fázi diety, která trvá 14 dní, je povoleno dokonce jen 20 gramů sacharidů na den. Hlavním činitelem, který zajišťuje pálení zadbytečných tukových zásob, je tedy stav jménem ketóza.

V první fázi hubnutí je úbytek hmotnosti nejmarkantnější, což je snadno odůvodnitelné. Člověk má v těle sacharidové zásoby v množství asi 300 - 500 gramů. Každý gram na sebe váže asi 4 gramy vody. Pokud tedy vyčerpáte sacharidové zásoby, tak ztratíte kilo až dvě vody.

Ve druhé fázi se postupně přidává další množství sacharidů.

Této dietě propadla nejedna celebrita, mimo jiné také Catherine Zeta - Jones, Renée Zellweger nebo Hana Gregorová.

RADA ODBORNÍKA: Tento redukční režim vymyslel lékař a jeho popularita byla svého času obrovská, protože výsledky byly velmi dobré. Ketogenní dieta je nyní opět moderní, dokonce jsou dostupné hotové produkty, které jsou snadno použitelné, protože konzumujete jen koktejl a k tomu cereální či proteinové tyčinky.

dieta

DIETA 5:2

Princip této diety je velmi jednoduchý: pět dní se jí normálně a dva dny se držíte zkrátka.

Pět dní v týdnu si dopřáváte potraviny dle libosti (bez přejídání), ale dva dny v týdnu, které by neměly následovat po sobě, se musíte vejít do energetického příjmu 2500 kJ. Přitom není vůbec důležité, zda si tuto dávku rozložíte do celého dne, nebo ji sníte naráz. 

Toto střídání dnů,kdy člověk jí více, nebo se spíše postí, má přispět k tomu, že si metabolismus nezvykne na nízký příjem potravin.

Zřejmě největším popularizátorem diety 5:2 je specialista na články o zdraví Michael Mosely, který o ní poprvé hovořil v televizním pořadu v létě 2012. Od té doby ji už vyzkoušel například známý herec Ben Affeck.

RADA ODBORNÍKA:  Například pět dní konzumovat tolik energie,kolik potřebujeme, a přitom si dát dva dny trvající radikálně snížený režim příjmu energie, je velmi rozumný. Vyhovuje totiž geneticky zafixovanému způsobu stravování našich předků.

Dokonce řada nejnovějších studií prokázala, že je téměř  jedno, zda svůj denní příjem energie zkonzumujete naráz, nebo si ho rozložíte do více denních dávek. Ono totiž to rozdělení do více denních dávek je velmi ošemetné, protože kolikrát budete jíst, tolikrát máte šanci selhat a přejíst se. A kromě toho tolikrát denně musíte přemýšlet dopředu, co už zase budete jíst.

A jak jste na tom Vy? Už se Vám podařilo dostat dolů přebytečná kila? Víme, že univerzální zaručený způsob neexistuje, ale když se nedaří, pak je každá rada dobrá.