Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Nejúčinnější diety slavných

Stále hledáte způsob, jak se zbavit nadbytečných kilogramů a počítáte každou kalorii? Nejste sami, kdo tápe v nepřeberném množství "osvědčených" návodů a stravovacích plánů navržených odborníky. Na snadě je však připomenout, že úspěšné hubnutí je podmíněno především vyváženým jídelníčkem, pravidelným stravováním a dostatkem pohybu. Každý z nás si přitom musí najít svou cestu, s ohledem na zdravotní stav a životní styl.

Právě z tohoto důvodu vám nepřinášíme další zaručené diety, které vám dopomohou k vysněné postavě, ale pouze tipy pro inspiraci, kterak se s touto věcí vyrovnávají známé světové osobnosti. Přečtěte si tedy, jak se ve formě udržuje Jennifer Aniston, Catherine Zeta - Jones nebo Angelina Jolie.

Řecká dieta podle Jennifer Aniston 

Jennifer je údajně velká zastánkyně tzv. řecké diety, jejíž motto zní "hubnout a užívat si". Celý program je založený na konzumaci ryze řeckých tradičních jídel a v této oblasti dostupných surovin.

Základ jídelníčku tvoří ryby a zelenina, používá se výhradně olivový olej a mnoho druhů bylinek, hlavně oregano, máta, tymián a anýz. Interval mezi jednotlivými jídly by němel být delší než 5 hodin, což platí v podstatě u veškerých diet a jde o jedno ze základních pravidel zdravého stravování, které zajistí dlouhodobou udržitelnost dané váhy.

O výživnou snídani se postarají např. klasické řecké jogurty, pro hlavní chod je ideální volbou grilovaná ryba či jehněčí, odpolední svačinu lze vyřešit salátem tzatziki, který obsahuje: salátovou okurku, bílý jogurt, vinný ocet, čerstvý kopr, olivový olej, sůl a bílý pepř. K večeři je vynikající volbou zeleninový salát s olivami, feta sýrem a zálivkou z olivového oleje. 

 

Žena se salátovým listem v ústech na zeleném pozadí

 

Jídelníček bez mléka a soli podle Angeliny Jolie

Angelina si krátkodobě naoordionavala velmi přísnou dietu, šlo o období po narození dvojčat, kdy se následně kvůli roli potřebovala dostat na svou obvyklou váhu.

Mezi vhodné potraviny zařadila bílé jogurty, ovesnou kaši (ale pouze rostlinným mlékem), cottage sýr, zeleninu a ryby všeho druhu, dále bylinkové čaje a pouze za studena lisované oleje (např. ze lněných semínek).

Alkohol, káva a černý čaj jsou během této diety jednoznačně zakázané. Dále je zapotřebí vyvarovat se veškerým sušenkám, těstovinám a prakticky čemukoliv, co obsahuje kvasnice, rovněž také kořeněným jídlům a houbám. Že je zakázaný cukr, zřejmě nikoho nepřekvapí, u této diety však platí také striktní zákaz soli v jakékoliv podobě. Údajně však lze zhubnout až 10 kg za puhý měsíc. 

Atkinsonova dieta

Tato dieta je populární nejen mezi celebritami jako je Catherine Zeta - Jones nebo Renée Zellweger, jelikož povoluje konzumaci potravin, které jsou při běžném hubnutí tabu. Člověk si tak může dopřát pokrm bohatý na bílkoviny a tuky, hlídané pouze množství přijatých sacharidů

Během diety tak lze konzumovat maso, tučné sýry a mléčné výrobky, vejce a dokonce i uzeninyNa černé listině se naopak ocitají brambory, rýže, těstoviny, pečivo nebo sladkosti.

V první fázi diety, která trvá 14 dní, je povoleno dokonce jen 20 g sacharidů na den. Hlavním činitelem, který zajišťuje pálení nadbytečných tukových zásob, je tedy stav označovaný jako ketóza (zvýšená hladina ketolátek v krvi), kdy tělo místo sacharidů začne využívat pro doplnění energie uložený tuk.

V první fázi hubnutí je také úbytek hmotnosti nejmarkantnější, což je snadno odůvodnitelné. Člověk má v těle sacharidové zásoby v množství asi 300 - 500 g, každý gram na sebe přitom váže asi 4 g vody. Pokud tedy vyčerpáte sacharidové zásoby, ztratíte tak 1 - 2 kg vody. Ve druhé fázi se postupně přidává další množství sacharidů.

Rada odborníka: tento redukční režim vymyslel lékař a jeho popularita byla svého času obrovská, jelikož výsledky byly velmi dobré. Ketogenní dieta je nyní opět moderní, dokonce jsou dostupné hotové produkty, které jsou snadno použitelné - konzumace zahrnuje pouze koktejly a cereální či proteinové tyčinky.

 

Brokolice v jedné ruce a jahodový donut v druhé ruce

 

Dieta 5:2

Princip této diety je velmi jednoduchý. Pět dní v týdnu si dopřáváte potraviny dle libosti (bez přejídání), ale dva dny v týdnu, které by neměly následovat po sobě, musí člověk počítat s maximálním energetickým příjmem 2500 kJ. Přitom není vůbec podstatné, jestli daného energetického příjmu dosáhnete po konzumaci jediného pokrmu či v průběhu celého dne (podloženo nejnovějšími studiemi).

Toto střídání dnů, kdy člověk jí bez omezení nebo si svůj příjem naopak hlídá, má přispět k tomu, že si metabolismus nezvykne na nízký příjem potravin. Zřejmě největším popularizátorem diety 5:2 je specialista na články o zdraví Michael Mosely, který program poprvé představil v televizním pořadu v létě 2012. Od té doby ji už vyzkoušel například známý herec Ben Affleck.

Rada odborníka: konzumovat 5 dní tolik energie, kolik tělo vyžaduje, a následující 2 dny dodržet radikálně snížený režim příjmu energie je velmi rozumný. Vyhovuje totiž geneticky zafixovanému způsobu stravování našich předků.

Santiagova dieta

Tato dieta představuje možnost, kterak dosáhnout své vysněné postavy přirozenou a zdravou cestou bez drastického hladovění. Základem Santiagovy diety je omezení příjmu produktů živočišného původu a naopak zvýšení konzumace ovoce a zeleniny. Celý proces je pak obohacen o proteinové koktejly, ty jsou součástí precizně naplánovaného jídelníčku.

Výhodou pak je, že celá dieta má přesah do budoucnosti, jelikož umožní člověku osvojit si zdravé stravovací návyky. Santiagovu dietu si z českých celebrit oblíbila kupříkladu Eva Decastelo.