Jaké druhy ořechů známe?

Jaké druhy ořechů známe?

 

V dnešním článku si řekneme, jaké populární ořechy máme a sdělíme si jejich benefity pro naše zdraví.

 

Vlašské ořechy:

Jak jsme si již řekli v minulém článku, vlašské ořechy mají pozitivní vliv na nerovou soustavu, tudíž nás zklidňují, podporují psychiku, jsou protizánětlivé a mají kladný vliv na krve tvorbu. To je několik z noha benefitů pro naše tělo, dejte ale pozor na zkonzumované množství, je třeba si uvědomit, že i když ořechy obsahují zdravé tuky, jsou to pořád tuky a jak víme, tuky mají cca 2x více kalorií než sacharidy nebo bílkoviny.

 vlasske orechy fit-day2

 

Pekanové ořechy:

Pekanové ořechy jsou velice podobné vlašským ořechům, ovšem jejich chuť je sladší a jemnější. Co se týká vitamínů, jsou na tom oba ořechy hodně podobně. Pekanové ořechy slouží jako prevence proti rakovině, Alzheimerově a Parkinsonově chorobě, jsou vhodné při nachlazení nebo chřipce. Osobně tyto oříšky mám spolu s kešu asi nejraději pro jejich chuť a zdravotní benefity. Pokud je chcete vyzkoušet, můžete navšívit náš e-shop.

 

 

Kokosový ořech:

Kokosový ořech vlastně není ani ořech ale největší semínko na světe. Plody které nejsou zralé obsahují kokosovou vodu, která obsahuje mnoho vitamínů, minerálu i proteinů (kokosová voda nemá nic společného s kokosovým mlékem). Kokosový ořech posiluje funkci mozku, pomáhá při trávení i střevních problémech, pozitivní vliv má kokosový ořech také na močové cesty. Je doporučován pro diabetiky nebo sportovce pro nízký obsah kalorií.

 

 

Lískový ořech:

Lískové ořechy jsou vyjímečné svojí rychlou stravitelností o proti jiným ořechům. Jako všechny ořechy obsahují z cca 70% zdravé tuky, bílkoviny a malý poměr sacharidů. Obsahují vitamín E, B, C a vlákninu. Listy lískových ořechů pomahají při hemeroidech a křečovích žilách.

 shutterstock_438679729 

Kešu:

Kešu jsou jedny z nejvyhledávanějších ořechů díky své specifické chuti roustoucí v tropech. Obsahují velké množství omega 3, mají také nejvyšší obsah horčíku o proti jiným ořechům. Působí pozitivně na pokožku díky vysokému obsahu karotenoidů, mají blahodárné účínky na nervozitu, pomáhají při depresích nebo podrážděnosti. Vybrat si dnes můžeme z několika variant, naturalní, pražené nebo solené.

 

 

Mandle:

Mandle získaly díky svým nutričním hodnotám velkou oblibu u sportovců. Mandle obsahují poměrně velké množství bílkovin a zdravích tuků. Proto je do své stravy sportovci hojně zařazují i v období diet díky pozitivním účinkům na naše tělo. Mandle dodává pevnost svalům, pomáhá překonávat stresové situace a stres, únavu nebo depresi. Půdobí jako prevence prro správné fungování cév a srdce. Dnes už známe i mandlové mléko, také oblíbené mezi sportovci. Nejen mandle ale i ostatní ořechy můžeme naléz jako přísadu do kvalitních sýrů. Jelikož využití ořechů je neomezené.

 mandle fit-day

Pistácie:

Pistácie jsou oblíbené díky svému nízkému počtu kalorií o proti ostatním ořechům. Mají v sobě také solidní množství antioxidantů, vlákniny, vitamínů a minerálů. Pistácie mají pozitivní vliv na naše zdraví, jejich konzumací můžete předejít infarktu, přispívají k dobré náladě a pomáhají nám se vyrovnat se stresem. Navíc jako u mandlí máme nespočet variant, naturální, pražené, solené nebo obalované.

 

Pokud se vás některý z ořechů zaujal, mužete je zakoupit na našem e-shopu.