Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Lískové ořechy jsou zdravé a chutné

Lískové ořechy jsou zdravé a chutné

 

Původní oblast výskytu lískových oříšků je Asie z které se pěstování dostalo do Evropy. Jedná se o velmi starou a známou potravinu. Už v pravěku moc dobře znaly blahodárné účinky ořechů na lidské zdraví. Dokonce se lískové ořechy používali při různých rituálech a věštění.

Keř hnědošedé barvy vyrůstá zhruba do 4 metrů, kvete od února do dubna, plodem keře jsou oříšky které zrají od září do října.

Ve 100g porci lískových oříšků se nachazí cca 660kcal, z toho 63g obsahují tuky 17g bílkovin a 10g sacharidů.

liskove%20orechy

Lískové oříšky jsou lépe stravitelnější než ostatní ořechy. Výživová hodnota je skoro stejná jako u mandlí. Lískové ořechy obsahují jako všechny ořechy zdravé tuky, bílkoviny které jsou důležité pro naše svaly, šlachy a mnoho procesů v těle s menším podílem sacharidů. Lískové ořechy obsahují velké množství vitamínů a minerálu, např. Vitamín B1, B6, E spolu s minerály horčíkem, vápníkem, draslíkem, fosforem a manganem. Studie zjistila, že pravidelná konzumace lískových oříšků může předcházet ledvinovým kamenům.

Lískové ořechy mají využití nejen ve zdravém stravování a jsou základem mnoha diet a hubnoucích procesů, mají svůj prostor také v odvětví cukrovinek. Dnes si můžeme dopřát různě polévané lískové ořechy v mnoha příchutích, slouží jako přísada do pečení, čokolád nebo lískooříškových krémů a pomazánek.

Lískové ořechy pomahají při prevenci oběhových i srdečních chorob. Pomáhají odbourávat stres, zlepšují paměť a mají také pozitivní vliv na nervovou soustavu.

 

Tyto aspekty dělají z lískových ořechů pochoutku s velkými benefity pro vaše tělo, doporučená denní dávka je kolem 20-30g, při pravidelné konzumaci rozhodně pocítíte blahodárné účinky, je ale třeba dbát na zdravý životní a aktivní styl. Lískové oříšky můžete zakoupit v našem e-shopu.