Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

5 tipů jak se zbavit posledního přebytečného tuku

1) I KARDIO POTŘEBUJE ZMĚNU

Naše tělo si zvykne na vše, to platí o stravování, cvičení i v dalších ohledech. Pokud děláte jedno a to samé kardio pořád dokola, může se stát, že se tělo přizpůsobí a bude méně efektivně spalovat kalorie! Zkuste kombinovat vysoce intenzivní intervalový trénink (HIIT) - střídání vysoké a nízké intenzity v určitém intervalu Vám určitě pomůže k lepším výsledků!

2) OMEZTE PŘÍJEM RYCHLÝCH CUKRŮ

Rychlý cukr (jednoduchý sacharid) je takový sacharid, ze kterého tělo přijme energii okamžite. Při nadměrné konzumaci těchto cukrů, se energie z nich nemusí spotřebovat a tělo si ji může uložit v podobě tuku. Tudíž je třeba brát energii především z pomalých cukrů (komplexních sacharidů), aby měly prostor tělo zásobovat v delším časovém úseku - postupně. Tím můžete předejít uložení energie do tukových zásob.

3) ZMĚŇTE SVOJI TRÉNINKOVOU STRATEGII

Děláte pořád jedno a to samé cvičení pořád dokola, jezdíte pořád stejné tréninkové splity? Třeba právě zde je potřeba udělat změnu! Jak jsme si řekli v článku výše, tělo se přizpůsobí úplně všemu. Zkuste změnit své cviky, opakování, série a trénink uplně od základů popřeházet celý tréninkový plán. Nemůžete nic jiného než získat!

4) KOŘENÍ JAKO SPALOVAČ? PROČ NE!

Koření jako je kajenský pepř nebo chilli koření zvyšuje termogenezi těla, což znamená spálení většího množství kalorií. Tudíž se nebojte své jídlo pořádně okořenit!

5) HYDRATACE NA PRVNÍM MÍSTĚ!

Pokud své tělo hydratujete, znamená to, že začnete vylučovat moč, která je teplá. Tím, že tělo začně tekutinu zahřívat a dá si větší práci s udržením tělesné teploty, spálíte dalších pár kalorií navíc. Dbejte tedy na dostatečný pitný režim během dne a fyzické zátěže.