Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Fit-day smoothie miska plná ořechů a kakaa

 

Někteří používají ořechy jen na pečení, zejména na vánoční cukroví, ale ořechy obsahují tolik zdraví prospěšných látek, že bychom je měli jíst během celého roku. Stačí si jen najít ten správný druh, který Vám zachutná a bude tím nejlepším lékem nebo prevencí na Vaše neduhy. 

Kakao obsahuje velké množství flavonoidů, což jsou přírodní substance. Ty se nachází v rostlinách, v potravinách a nápojích rostlinného původu (např. v jablkách, hroznech, luštěninách aj.).

 

PROČ SI DÁT SMOOTHIE PLNÉ OŘECHŮ A KAKAA?

Ořechy obecně jsou v co nepřirozenějším stavu velmi zdravé, ale neměli bychom jich konzumovat příliš - nanejvýš tak dvě hrsti vyloupaných plodů denně. 

Mandle -  ze všech ořechů obsahují nejvíce vlákniny, mají blahodárný vliv na funkci střev, prospívají našemu organismu antioxidanty, vitaminem E a dalšími látkami, které snižují hladinu LDL, tedy špatného tlaku, rovněž i cholesterolu a cukru v krvi. 

Kešu ořechy - jsou bohaté na železo, zinek a hořčík, zlepšují imunitu a paměť. Používají se na revmatické bolesti.

Kakao má v sobě hodně cenných látek, vitamínů a minerálů, které pomáhají proti únavě, při zvýšené horečce, vyhubnotosti, angíně, srdečních problémech, anémii, problémech se střevy a ledvinami či proti dýchacím obtížím.

smoothie kakao1

Ingredience na 1 porci:

- 1 banán (mražený)

-hrst ovesných vloček

- 80 - 100ml mandlového mléka

- špetka skořice

- med dle chuti

- 1 lžička drcených kešu ořechů

- 1 lžička kakaa

- 30g Fit-day Smoothie Banán -Čokoláda 

Na ozdobu: 

- několik mandlí

- kokos na posypání

- špetku chia semínek

- nakrájený banán 

Postup: 

Nejdříve si připravíme vločky a ořechy, zalijeme je mlékem a necháme alespoň hodinu namočené. Následně rozmixujeme dohladka. Smoothie dozdobíme plátky banánu, mandlemi, chia semínky a posypaným kokosem.