Fit-day pomerančové smoothie s nádechem mrkve

POMERANČOVÉ SMOOTHIE S NÁDECHEM MRKVE

Máte málo energie a hledáte co si dáte zdravého ke snídani? Smoothie je pro Vás skvělou volbou! 

 

JSOU POMERANČE DOBROU VOLBOU PRO VAŠE TĚLO? ROZHODNĚ ANO!

Pomeranče obsahují vit. skupiny A, B, C, dále pak kyselinu listovou, vápník, měď, draslík, křemík, fosfor, železo, zinek.

Díky vysokému podílu vlákniny zabraňují zácpě. Pravidelná konzumace pomerančů Vám zajistí posílení imunitního systému a pomalejší stárnutí buněk. Kyselina listová podporuje vývoj mozku. 

 Extrakt z pomerančů se používá i v kosmetickém průmyslu, přidává se do pleťových masek nebo krémů. Vitamin C obsažený v pomerančích je důležitou složkou pro udržení celkového vzhledu a textury kůže. Tím, že pomáhá vytvářet kolagen, který tvoří základ zdravé pokožky.

 

PROČ ZAŘADIT MRKEV DO JÍDELNÍČKU?

Je zdrojem vit. A, B1, B2 C, D, E, K, dále pak selen, fosfor, draslík, vápník, měď, železo, zinek, mangan, jód, sodík, hořčík a vlákninu.

Má antioxidační účinky - zbavuje játra toxinů.

Podporuje imunitní systém, pomáhá při zácpě ale i průjmu, urychluje hojení ran, posiluje srdce a cévy, zlepšuje zrak, chrání tělo před volnými radikály. Vláknina obsažená v mrkvi podporije hubnutí, je lehce stravitelná.

 

MRKEV A JEJÍ VLIV NA OPALOVÁNÍ

Betakaroten obsažený v mrkvi pomáhá při opalování, spolu s dalšími látkami změní pigment naší pokožky k hnědšímu odstínu.

 

JAKÉ MÁ MRKEV LÉČIVÉ ÚČINKY?

Mrkev hojí spáleniny a opařeniny - stačí najemno nastrouhat a nanést na postižené místo.

 

Fit-day pomerančové smoothie s mrkví 

 

Ingredience na 2 porce: 
 
-3 střední banány
 
-3 větší mrkve
 
-2 pomeranče
 
 
 
Postup:
 
Mrkev nakrájíme na kolečka a rozmixujeme, přidáme banán, oloupaný nakrájený pomeranč, vodu a 60g Fit- day protein natural. Vše mixujeme do hladka a podáváme.
 
Na ozdobení můžeme použít plátek pomeranče.