Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Osvěžující pomerančové smoothie s mrkví a proteinem

Máte po probuzení nedostatek energie a hledáte chutnou, ale zejména snadno připravitelnou snídani, která vás udrží ve formě? S fitness smoothie koktejly plnými ovoce a zeleniny zahájíte svůj den správně. Recept na osvěžující pomerančové smoothie v kombinaci s mrkví bohatou na řadu cenných vitamínů a dalších živin je tou správnou volbou jak potěšit své tělo.

Zázračná síla pomerančů

Pomeranče jsou bohaté na vitamíny skupiny A, B a C. Obsahují také kyselinu listovou a látky jako vápník, měď, draslík, železo či zinek.

Díky vysokému podílu vlákniny zabraňují pomeranče zácpě, jejich pravidelná konzumace také posiluje imunitní systém a zajišťuje pomalejší stárnutí buněk. Kyselina listová pak podporuje vývoj mozku. 

Extrakt z pomerančů se používá i v kosmetickém průmyslu, přidává se do pleťových masek nebo krémů. Děje se tak zejména pro obsah vitamínu C, který je důležitou složkou pro udržení celkového zdravého vzhledu a textury kůže, jelikož se podílí na produkci kolagenu.

V čem je mrkev prospěšná?

Podobně jako v případě pomerančů, i mrkev obsahuje vysoké množství zdraví prospěšných látek. Je zdrojem vitamínu A, B1, B2 C, D, E nebo K. Dále lze v mrkvi nalézt:

  • selen, fosfor, draslík
  • vápník, měď, železo
  • zinek, mangan, jód
  • sodík, hořčík ale i vlákninu - ta je navíc lehce stravitelná, a tím pádem vhodná pro hubnutí

Mrkev je rovněž vyhledávaná pro své antioxidačními účinky, kdy zbavuje játra toxinů. Mezi další zdravotní benefity této populární zeleniny lze zařadit podpoření imunitního systému, posílení srdce a cév či pozitivní vliv na lidský zrak.

Pomůže i s opalováním a hojením ran

Betakaroten obsažený v mrkvi pomáhá i při opalování, kdy spolu s dalšími látkami efektivně mění pigment naší pokožky na tmavší odstín. Zároveň se mrkev pro své léčivé účinky doporučuje také při vzniku nejrůznějších odřenin a popálenin. Stačí přiložit kolečko čerstvé zeleniny na postižené místo a dostaví se nejen chladivá úleva, ale dojde i k urychlení procesu hojení.

 

Čerstvé pomerančové smoothie s mrkví ve sklenici s brčkem
 

Osvěžující pomerančové smoothie s mrkví

Ingredience na 2 porce:  

3 středně velké banány

3 větší mrkve

Postup: 

Mrkve nakrájíme na kolečka a pečlivě rozmixujeme na jemné pyré. Přidáme banány, oloupané a nakrájené pomeranče, zalejeme vodou a přisypeme protein. Mixujeme, dokud nevznikne krémový nápoj. Je-li konzistence příliš hutná, můžeme dle potřeby doředit vodou.
 
Na dozdobení smoothie použijeme plátek pomeranče.