Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Osvěžující proteinové smoothie s malinami

Kombinace malin, kokosového mléka, máty a ledu představuje ideální koktejl pro teplé letní dny. Nejen, že zaručeně osvěží a skvěle chutná, ale díky porci proteinového smoothie také dodá potřebné bílkoviny a denní doporučenou dávku vitamínu C. Stejně tak se můžete těšit na zdravotní benefity, které maliny - coby základ celého nápoje - nabízí.

Nejen sladká chuť, ale také vitamíny a minerály

Maliny jsou oblíbeným ovocem nejen pro svou sladkost, příjemnou vůni a sametový povrch, nabídnout mohou také celou řadu pro tělo prospěšných vitamínů a minerálů.

Drobné červené plody pomáhají odbourávat cholesterol, bojují s vysokým krevním tlakem a díky nemalému obsahu vitamínu B posilují imunitu. Jelikož jsou maliny rovněž nízkokalorické, jsou vhodné i při léčbě cukrovkyMinerální látky fosfor a železo zajišťují správné fungování srdce i nervové soustavy a podporují krvetvorbu, zatímco vápník pečuje o zdravé kosti a zuby.

Detox i hubnutí

Maliny jsou rovněž výbornými detoxikanty, jelikož čistí krev, ledviny a díky tříslovinám i stěny střev. Jsou tedy vhodným doplňkem detoxikačních i redukčních kúr. 

Díky vysokému podílu vody a vlákniny maliny nezatěžují organismus, zásobují tělo dostatečně vodou a starají se o čistý trávicí trakt.

 

Malinové smoothie ve sklenici s kousky ledu a lístky máty

 

Recept proteinové malinové smoothie

Ingredience (1 porce): 

150 g čerstvých malin

200 ml kokosového mléka

45 g Fit-day protein smoothie mango-berry

 

+ maliny a lístky máty na dozdobení

Postup:

Maliny vložíme do mixéru a společně s kokosovým mlékem a proteinovou smoothie směsí pečlivě rozmixujeme. Hotový koktejl přelijeme do sklenice s ledem a můžeme dozdobit malinami či lístky máty.