Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Fit-day ostružinové smoothie s kokosem

OSTRUŽINOVÉ SMOOTHIE S KOKOSEM

Chcete dostatečně doplnit energii na celý den? V tom případě pro Vás máme výborné ostružinové smoothie plné vitamínů.

 

PROČ PRÁVĚ OSTRUŽINY?

Léčebná síla ostružin se skrývá v obsahu bioflavonoidů, přírodních látek, které prozrazuje jejich barva. Ta může za ojedinělý fialovočerný vzhled souplodí peckoviček i za velkou moc, kterou ostružiny ochraňují naše zdraví. Jejich účinnost je až třikrát vyšší než u malin. Je však nutné dopřávat si je co nejčastěji, po celý rok.

Věděli jste, že čím mají plody sytější barvu, tím víc prospěšných látek obsahují?

Ostružiny v sobě ukrývají spustu minerálů a vitamínů. Obsahují vitamin C, vitaminy skupiny B, fosfor, železo, hořčík, vápník, kyselinu listovou, karoten a draslík.

Zdravé je i ostružinové listí. Léčí průjem, záněty a krvácení v trávicím a močovém ústrojí. Kloktání pomáhá při aftech a dalších zánětech v krku a ústech. Koupele v odvaru z listů pak slouží poslouží při kožních onemocněních. Čaj z něj pomáhá při rýmě, nachlazení, bolestech v krku, angíně, zápalu plic, vysokém tlaku i ateroskleróze. 

Dále jsou ostružiny dobré na:

Ostružiny zpomaljí množení nádorových buněk, hlavně u rakoviny střev, plic a prsu.

Pomáhají proti stárnutí.

Udržují uminitní systém ve skvělém stavu.

Působí proti průjmu a při žaludečních problémech.

Urychlují hojení ran.

Zaženou rýmu, nachlazení, angínu i kašel.

Zbavují menstruačních bolestí.

Zlepšují stav cévního systému.

Ulevují při křečových žilách a hemeroidech.

 

JE KOKOS DOBRÝ NA HUBNUTÍ A POVZBUZUJE IMUNITU?

 

VÍTE ODKUD SE VZAL KOKOS?

Kokosová palma se zřejmě poprvé objevila v Malajsii, dodnes to ale nevíme jistě, neboť kokosové ořechy dokážou velmi dlouho plavat na hladině moře, a proudy je tak na toto místo mohly zanést odkudkoliv. Jistě víme, že například na americký kontinent byly ale kokosy dovezeny lidmi. První palmy tak díky španělským kolonizátorům začaly po objevení Ameriky Kryštofem Kolumbem růst na pobřeží Mexika. Ať už vlivem přírody či lidí je v současné době najdeme po celém světě.

V čem je kokos výjimečný? Dokáže nám jeho pravidelné konzumování ať už v jakékoliv formě zajistit štíhlou postavu? Takto jednoduše otázka podle odborníků na stravu samozřejmě nestojí, ale přínosné účinky pro náš organismus v tomto ovoci určitě najdeme.

Pozitivní účinky kokosu pro redukci hmotnosti jsou přisuzovány obsaženému tuku, který je bohatý na takzvané mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem, které jsou označovány jako MCT. Ty se v lidském organismu metabolizují jinak než mastné kyseliny s dlouhým řetězcem obsažené v typicky používaných rostlinných olejích – například ve slunečnicovém, olivovém či řepkovém.

 

F1

 

Ingredience na 2 porce:

- 100g ostružin

- šťáva z jedné limetky

- 1 ks banánu

- 50g nastrouhaného kokosu

- 100g kokosového mléka 

- 60g Fit-day Smoothie Banán-Kokos

 

Postup:

Oloupeme banán a vložíme do mixéru, přidáme ostružiny, šťávu z limetky, nastrouhaný kokos, kokosové mléko a Fit-day Smoothie Banán-Kokos. Vše rozmixujeme do hladka a vlejeme do skleniček. Dozdobíme strouhanám kokosem a ostružinami.