Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Fit-day jahodová smoothie miska s kiwi

JAHODOVÁ SMOOTHIE MISKA S KIWI

 

Dopřejte si i Vy naši smoothie misku v podání lahodných jahod a kiwi. 

Vychutnejte si naprosto dokonalou kombinaci plnou vitamínů. 

 

VĚDĚLI JSTE O JAHODÁCH, ŽE...?

Voňavé jahody si můžete dopřát i při dietě? V jednom šálku čerstvých jahod je asi 50 kalorií, takže jsou ideální svačinkou. Jahody mají tendenci uspokojit chuť na sadké, když se snažíme jíst zdravě. 

Navzdory lákavé chuti neobsahují nadbytek cukrů. Zato vitamíny, minerály a dalšími blahodárnými látkami jsou doslova nabité. Jahody patří mezi ovoce s nejnižším obsahem kalorií ( 30 kcal/100 g). Mají jich dokonce méně, než meloun nebo dýně. Také podíl proteinů, tuků a sodíku je v nich velmi nízký. Společně s malým množstvím vitaminu C, kyseliny listové, draslíku a železa jsou sacharidy nejvýznamnější živinou v jahodách.

 

PROČ SI DOPŘÁT JAHODY?

Za svoji barvu jahody vděčí antokyaninům, barvivům, které se svými vlastnostmi podobají bioflavonoidům. Antokyaniny snižují syntézu cholesterolu v játrech a působí jako silné antioxidanty.

Jahody mají největší antioxidační účinek z veškerého ovoce, po nich následují slívy, pomeranče a hroznové víno. 

Jahody jsou účinné jako prevence proti onemocnění. Patří totiž mezi potraviny, kde je nejvyšší koncentrace antioxidantů. Antioxidanty jsou důležité, protože pomáhájí chránit buňky před účinky onemocnění. Je tudíž důležité dopřát tělu tolik antioxidantů, kolik můžete.

Jahody jsou skvělé, jako bělící efekt. V jahodách je totiž obsažena kyselina jablečná, která je známá jako přírodní bělidlo zubů. Můžete zkusit snadný recept, kdy rozmačkáte jahody, které smícháte s práškem do pečiva a pomocí kartáčku uděláte svým zubům jakousi jahodovou masku.

Věděli jste, že jahody jsou skvělé jako balzám na vlasy? Každý, kdo má suché a poškozené vlasy dobře ví, že téměř žádné rady kadeřníka ani chemické masky příliš nezabírají. Pokud Vás tento problém trápí, zkuste rozmačkané jahody smíchat s tea-tree olejem. Naneste během sprchování na vlasy a uvidíte, že se jejich vzhled výrazně zlepší. 

Jahody obsahují antokyany, které podporují spalování uloženého tuku. Také je v nich sloučenina dusíku napomáhající krevnímu oběhu v těle, čímž dochází ke ztrátě hmotnosti.

Jsou naplněny fotochemikáliemia jódem, takže přispívají k omlazení funkce centrálního nervového systému. Pomíhají tak našemu mozku zůstat déle mladý. 

Draslík, vitamin K a hořčík obsažen v jahodách je nesmírně důležitý pro pevnost kostí. 

 

VÍTE CO JE KIWI?

Kiwi je chutné a zelené ovoce s černými semínky a krémově bílým středem. Má mírně sladkou a zárověň štiplavou chuť. Tropické kiwi je bohaté na živiny. 

Je zdrojem vitaminu C, A, E a K. Kromě vitaminů obsahuje velké množství draslíku, vápníku, hořčíku a fosforu. Kiwi obsahuje také velké množství dietní vlákniny, nízký obsah karbohydrátů a kalorií. 

 

PROČ JE DOBRÉ JÍST KIWI?

- pomáhá léčit astma

- podporuje trávení 

- řídí hladinu cukru v krvi

- zlepšuje spánek

- podporuje kardiovaskulární zdraví

- posilje imunitní systém 

- zlepšuje zdravé oči

- bojuje proti akné

- omlazuje pokožku

- léčí popraskané rty

 

ctmiska

 

Ingredience na 2 porce:

- 15 ks jahod 

- 2 ks kiwi

- 1 ks banánu 

- mandlové či kokosové mléko 

-60g Fit-day kokosový koktejl jahoda 

 

Postup:

Oloupeme si kiwi ze slupky a nakrájíme je napůlky. Jahody si omyjeme a nakrájíme na menší kousky. Poté si oloupeme i bánán a rozpůlíme si ho. Jahody, kiwi,banán a 60g Fit-day kokosový koktejl jahoda vložíme do mixéru a rozmixujeme. Poté dle chuti přidejte mléko či vodu.  Misku dozdobíme nakrájenými jahodami, kiwi a nastrouhaným kokosem.