Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Fit-day recept: vitamíny nabité jablečné smoothie s kiwi

Lahodné jablečné smoothie s kiwi je přímo nabité vitamíny, kromě skvělé chuti tak může nabídnout i řadu zdravotních benefitů pro váš organismus. Jde o ideální zdravou snídani připravenou během pár minut, anebo rychlou svačinu během dne, vhodnou i pro období diety.

10 důvodů proč jsou jablka prospěšná

  1. Jsou výborným zdrojem vlákniny a vitamínu C. Navíc obsahují i polyfenoly, které mají řadu příznivých účinků na lidské zdraví. 
  2. Mohou pomáhat při hubnutí několika různými způsoby a navozují pocit sytosti.
  3. Kladně působí na zdravé srdce
  4. Pomáhakí snižovat riziko vzniku cukrovky II. typu. Pravděpodobně je to způsobeno účinkem polyfenolů, které mají antioxidační účinky a chrání buňky tvořící inzulín před poškozením.
  5. Vláknina v jablkách slouží jako potrava pro tělu prospěšné bakterie žijící ve střevech. 
  6. Obsahují řadu přírodních látek, které mohou pomáhat v boji proti rakovině.
  7. Obsahují antioxidany a protizánětlivé látky, které regulují imunitní odpověď a chrání před vznikem astmatu.
  8. Antioxidanty a látky s protizánětlivým účinkem, které najdeme v jablkách, mohou zlepšovat zdraví kostí.
  9. Obsahují látky, které mohou chránit sliznici žaludku před poškozením léky na bolest ze skupiny nesteroidních antirevmatik. 
  10. Jablečný džus pomáhá zabránit poklesu hladiny neurotransmiterů, které ovlivňují správné fungování paměti a mozku.

 

Orosená zelená jablka

 

Původ kiwi

Kiwi neboli aktinídie ovocná je popínává rostlina původem z Číny. Dříve bylo kiwi známé pod označením čínský angrešt, později dostalo název podle národního symbolu Nového Zelandu, ptáka kivi, kterého toto ovoce vzhledově do určité míry připomíná. V současnosti jsou hlavními producenty kiwi Itálie, Nový Zéland, Chile, Francie, Japonsko, Řecko i USA. 

Zařaďte kiwi do svého jídelníčku

Kiwi je exotické ovoce, lehce rozpoznatelné pro svůj nezaměnitelný vzhled. Pod hnědnou drsnou slupkou s jemnými chloupky lze nalézt měkkou zelenou dužinu s bílým středem, který je rámovaný prstencem černých zrníček. 

Kiwi má mírně sladkou až lehce štiplavou chuť, zároveň je velmi bohaté na živiny. Slouží coby výborný zdroj vitamínů C, A, E a K, kromě toho nabízí obstojné množství draslíku, vápníku, hořčíku a fosforu. Kiwi se může pyšnit i vysokým obsahem dietní vlákniny a naopak nízkým obsahem karbohydrátů a kalorií.  

 

Jablečné smoothie s kiwi a proteinem ve sklenicích s brčkem

 

Recept na jablečné smoothie s kiwi

Ingredience na 1 porci:

1 jablko

2 kiwi

čerstvá šťáva z poloviny citronu

hrst baby špenátu

100 ml vody/rostlinného mléka

1 lžička medu

45 g Fit-day protein smoothie špenát-banán

 

Postup:

Kiwi oloupeme a dáme do mixéru společně s omytým nakrájeným jablkem a baby špenátem. Přilejeme vodu či rostlinné mléko a přisypeme smoothie špenát-banán a rozmixujeme. Do vzniklé směsi přidáme med a čerstvou citronovou šťávu. Opět krátce pomixujeme a můžeme podávat.