Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Fit-day ananasová smoothie miska s borůvkami

ANANASOVÁ SMOOTHIE MISKA S BORŮVKAMI 

Vychutnejte si skvělé ovocné smoothie, které Vám dodá dostatek energie!

 

PROČ SI DÁT ANANASOVOU SMOOTHIE MISKU S BORŮVKAMI?

BORŮVKY 

Obsahují modré barvivo zvané myrtilin, které zachycuje volné radikály, čímž snižuje riziko srdečně-cévních chorob. Pomáhájí i na vysoký krevní tlak a šťáva z nich je vhodným doplňkem při dietě. 

Borůvky zlepšují zrak stejně jako mrkev. Ten kdo dlouho a pravidlně pracuje na počítači by měl konzumovat borůvky. Zpomalují stárnutí mozkových buněk a celkový proces stárnutí organismu a snižují riziko rakoviny. 

Kromě pomoci při léčbě respiračních onemocněních, chřipky, angíny a zánětlivých onemocněních sliznic působí příznivě na trávicí a močové ústrojí, mají dobrý vliv nejen na snížení hladiny cholesterolu v krvi, ale jsou i jemným prostředkem proti rakovině prostaty pro jejich močopudný účinek. 

 

JE DOBRÉ JÍST ANANAS? ROZHODNĚ ANO!

Ananas obsahuje téměř 90% vody. Zbytek tvoří hlavně vitamíny a minerály, kyseliny podporující trávení a rozpustná vláknina. Významný je i podíl manganu, důležitého při tvorbě kostí, jenž také redukuje množství fibrinogenu, ohrožujícího zvýšenou krevní srážlivostí náš mozek a srdce.

Pokud se jí po hlavním jídle, usnadňuje trávení, použije-li se jako předkrm, pomáhá zejména těm, kdo mají oslabený žaludek. 

Kyselina citronová a jablečná zvyšují účinek vitamínu C a dodávají ananasu kyselou chuť. Bromelain štěpí proteiny a podporují trávení stejným způsobem jako žaludeční pepsin. 

Je dokázáno, že ananas zabraňuje tvorbě nitrosaminů. Tyto karcinogenní látky vznikají v žaludku během chemické reakce, k níž dochází mezi dusitany a některými proteiny. 

Fit-day ananasová smoothie miska s borůvkami 1

 

 Ingredience na 1 porci:

-1/2 ananasu

-2 hrsti borůvek

-100 ml kokosového mléka

-30g Fit-day smoothie Long-life

 Na ozdobu:

-strouhaný kokos

-musli

-borůvky

-mango

-banán

 

Postup: Vše vložíme do mixéru a rozmixujeme do hladka. Dozdobíme strouhaným kokosem, musli, borůvkami, mangem a banánem.