Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Domácí okurkové smoothie s limetkou a mátou

Česko poslední dobou čelí pravidelné vlně veder. Teplota láme rekordy a nemá problém vyšplhat přes hranici 30 stupňů. Každý se snaží najít různé způsoby osvěžení, které zpříjemní dny ve vydýchané kanceláři, zaženou žízeň na pláži a možná i překvapí nečekanou návštěvu.

Recept na jahodové či borůvkové smoothie zná každý, my jsme však zabrousili mezi detoxikační zeleninu a vybrali salátovou okurku coby symbol svěžesti s 95% obsahem vody.

Pokud ji smícháte třeba s mátou, získáte nápoj, který vás spolehlivě zchladí, osvěží a dodá tělu blahodárné vitamíny.

Tuto zeleninu lze využít nejen během letních dní, ale také jako účinný revitalizující prostředek. Asi všichni známe okurkový lifting, který pomáhá vyhladit kruhy pod očima. Její pozitivní účinky proti spáleninám od sluníčka však už tak známé nejsou.

 

Okurkové smoothie s limetkou a lístky máty ve sklenici s brčkem 

 

Recept na okurkové smoothie s limetkou

Ingredience:

1/2 salátové okurky

šťáva z jedné limetky

pár lístků čerstvě natrhané máty 

45 g Fit-day protein smoothie matcha-lime

voda na zalití

Postup:

Nejprve začneme s okurkou. Tu je nejlepší omýt a následně nakrájet na kostičky. V žádném případě neloupeme slupku, jelikož obsahuje vysoké množství vitamínů a vlákniny. Následně rozkrájíme limetku napůl a s pomocí odšťavňovače či mixéru vymačkáme šťávu.

Jako závěrečný krok dochutíme pár lístky máty a přidáme jednu odměrku proteinového smoothieNakonec vše rozmixujeme do požadované konzistence.

Bojíte se, že smoothie s limetkou bude příliš kyselé? V kombinaci s okurkou je acidita nápoje dostatečně snížena. Pokud vám však pití bude připadat stále příliš kyselé, můžete přidat med nebo třtinový cukr, případně zkusit kokosovou vodu, která je přirozeně nasládlá.

Ingredience v nápoji tvoří nejen skvělou kombinaci chutí

Okurka

Díky vysokému obsahu vody je považována za přírodní prostředek k liftingu s vysokou koncentrací vitamínů a minerálů.

Limetka

Přírodní zdroj vitamínu C, který napomáhá činnosti jater.

Kokosová voda

Plná minerálů s vysoce hydratujícím účinkem.

Máta

Obsahuje hlavně silice, třísloviny, flavonoidy a fenoly. Je oblíbená zejména pro svou aromatickou chuť a vůni. Využívá se při léčbě revmatismu, žlučníkových kamenů, nevolnostech, bolestech nervů či průjmech.

Není však pouze účinnou potravinou a dochucovadlem, také se skvěle hodí jako repelent proti komárům.

Vytvořte ze smoothie proteinový koktejl

Kombinace okurky, limetky a máty je velmi osvěžující. Ovšem pro vyváženou stravu vám chybí potřebné bílkoviny.

Zkuste ji ozvláštnit třeba našim zeleninovým smoothie ve variantě špenát-banán nebo doplňky z řady superfoods. K okurce se skvěle hodí, navíc obohatí organismus o potřebné živiny a jedinečnou chuť.