Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Recept na jednoduché dvoubarevné smoothie

Domácí smoothie jsou skvělou volbou nejen na vydatnou fitness snídani, poslouží také jako rychlá a nutričně vyvážená svačina během náročného dne.

Recept na dvoubarevné smoothie nabízí kontrastní barevný přechod žluté a fialové ovocné směsi, díky kombinaci manga s kaki a řepy s banánem. O poctivou dávku vitamínů a antioxidantů bude tedy postaráno, stejně tak o porci bílkoviny a vlákniny po přidání proteinového smoothie banán-kokos. 

Na dozdobení lze použít borůvky, kousky manga a kokosové plátky, a to nejen pro skvělou chuť a cenné živiny, ale také pro dodání textury. Příprava je velmi snadná, výsledek přitom okouzlí nejen zaryté vyznavače smoothie bowls a ovocných nápojů. Recept mohou vyzkoušet také vegani a alergici na laktózu.

 

Smoothie z manga a červené řepy ve dvou skleničkách ozdobené borůvkami

 

Recept na jednoduché dvoubarevné smoothie 

Ingredience: 

žlutá polovina:

1/2 manga

1 kaki

100 ml rýžového mléka

45 g Fit-day smoothie banán-kokos

fialová polovina:

1-2 předvařené menší řepy 

2 banány

100 ml rýžového mléka

 

Postup:

Mango a kaki oloupeme a nakrájíme na menší kousky. Ovoce vložíme do mixéru, přilijeme rýžové mléko a důkladně promixujeme. Přidáme práškové smoothie pro zahuštění a mixujeme, dokud nezískáme směs hladké konzistence. Hotové smoothie přelijeme do sklenice či misky a pustíme se do řepového smoothie.

Řepu opět nakrájíme, oloupeme banány a spolu s rýžovým mlékem je rozmixujeme. Hladkou směs přilijeme do sklenice tak, aby vznikl působivý barevný přechod. Vše dozdobíme kousky čerstvého manga, borůvkami či kokosovými plátky.