Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Fitness vánoční palačinky s medem a brusinkami

Poklidná vánoční rána, kdy nemusíte nikam spěchat a užíváte si chvíle s rodinou, jsou jako stvořená pro vychutnávání lahodných snídaňových palačinek. O tu pravou vánoční atmosféru se postará podmanivá vůně skořice a brusinky zalité medem či sirupem.

Brusinky jsou navíc jednou z plodin s vůbec nejvyšším obsahem antioxidantů a vitamínů. Ty se pochopitelně hodí pro posílení imunity nejen v zimních měsících, ačkoliv v tuto dobu vám zvláště přijdou vhod.

Celý recept je navíc v souladu s fitness stravováním, a nabízí tak jedinečnou možnost, jak nechat své tělo odpočinout od vysoce kalorických vánočních dobrot. Tyto domácí palačinky jsou bohaté nejen na vlákninu, ale také na protein.

 

 Recept na vánoční palačinky

Ingredinece (2 porce):

60 g  palačinky čokoládové

160-200 ml vody

špetka skořice

med nebo javorový sirup, brusinky

Postup:

Směs na palačinky dejte do shakeru a rozmíchejte v 160-200 ml vody. Protřepejte, dokud se směs dokonale nerozpustí. Vyvarujte se vzniku hrudek. Můžete přidat špetku skořice pro chuť a aroma.

Připravte si pánev s nepřilnavým povrchem, přidejte půl polévkové lžíce rostlinného oleje a rovnoměrně rozetřete ubrouskem. Zahřejte pánev na střední stupeň plamene. Vlijte požadované množství těsta a nechte po dobu 2-4 minut z každé strany opéct.

Na dozdobení použijte med či javorový sirup a brusinky.