Fitness vánoční palačinky s medem a brusinkami

Poklidná vánoční rána, kdy nemusíte nikam spěchat a užíváte si chvíle s rodinou, jsou jako stvořená pro vychutnávání lahodných snídaňových palačinek. O tu pravou vánoční atmosféru se postará podmanivá vůně skořice a brusinky zalité medem či sirupem.

Brusinky jsou navíc jednou z plodin s vůbec nejvyšším obsahem antioxidantů a vitamínů. Ty se pochopitelně hodí pro posílení imunity nejen v zimních měsících, ačkoliv v tuto dobu vám zvláště přijdou vhod.

Celý recept je navíc v souladu s fitness stravováním, a nabízí tak jedinečnou možnost, jak nechat své tělo odpočinout od vysoce kalorických vánočních dobrot. Tyto domácí palačinky jsou bohaté nejen na vlákninu, ale také na protein.

 

Vánoční palačinky s brusinkami a skořicí přelité sirupem na talířku

 

Recept na vánoční palačinky

Ingredinece (2 porce):

60 g Fit-day palačinky čokoládové

160-200 ml vody

špetka skořice

med nebo javorový sirup, brusinky

Postup:

Směs na palačinky dejte do shakeru a rozmíchejte v 160-200 ml vody. Protřepejte, dokud se směs dokonale nerozpustí. Vyvarujte se vzniku hrudek. Můžete přidat špetku skořice pro chuť a aroma.

Připravte si pánev s nepřilnavým povrchem, přidejte půl polévkové lžíce rostlinného oleje a rovnoměrně rozetřete ubrouskem. Zahřejte pánev na střední stupeň plamene. Vlijte požadované množství těsta a nechte po dobu 2-4 minut z každé strany opéct.

Na dozdobení použijte med či javorový sirup a brusinky.