Vánoční káva

VÁNOČNÍ KÁVA

 

Každé ráno máme s Kubíčkem svoji rutinu. Většinou náš den začíná tak, že se moje zlatíčko v 6:30 probudí a začne se převalovat ze strany na stranu. Tím mě probudí a když se na něj podívám, rozzáří se na jeho tváři úsměv. Díky němu, je každý den pozitivní, i když se v noci nekolikkrát budí. Vezmu ho do náručí, obejmu ho a už na něm vidím, jak se těší na to, že jde vstávat. Tak jak on, se i já těším na svoji ranní kávu. S Kubíčkem se oblečeme, jdeme do koupelny a potom ho posadím na jeho hrací podložku, aby si mohl hrát. No a teď zpět ke kávě. Jelikož jsou Vánoce a nechtěla jsem jen obyčejné espresso, jsem se rozhodla pro něco lepšího. Jsem z výsledku tak nadšená, že jsem se o tento recept s Vámi musela podělit. Dala jsem dohromady všechny mé oblíbené ingredience. Kokos, kávu, skořici a zlatá brčka. 

 

10 Vánoční káva

 

Ingredience:

300 ml kokosového mléka

1 porce (30 g) Fit-day kokosový kávový koktejl 

1 espresso

1 lžička skořice + trochu na posypání

 

Postup: 

V létě by tento recept byl skvělý s ledem. Ale jelikož jsou Vánoce a venku začíná být zima, tak bych určitě začala tím, že si mléko ohřejeme. Mléko nalijeme do hrníčku, přidáme skořici a ohřejeme na 1/2 minuty v mikrovlnce. Potom do teplého mléka přidáme espresso a vysypeme sáček Fit-day kokosového koktejlu. Tyčovým mixérem vyšleháme, aby nám nahoře vznikla hezká pěna.  Do kávy si přidávám kokosový koktejl hlavně proto, abych nepila ráno jen kávu s mlékem. Je pro mě důležité, abych doplnila i protein a kvalitní sacharidy. Přece jen pro nás mámy je hlavní mít dost energie pro naše děti. Hotovou kávu přelijeme do hezké skleničky, posypeme skořicí a můžeme popíjet zlatým brčkem. Samozřejmě můžete kávu pít i z hrnečku, ale zlaté brčko a skleněná sklenička tomu dodá na eleganci. A hned mám lepší pocit, když si s přípravou dám trochu víc záležet. 

Snad vás tento recept inspiroval a i Vy si připravíte tuto Vánoční kávičku. Určitě se mnou sdílejte Vaše ráno a pokud budete chtít konkrétní recept tak pište. Ráda pro vás něco vymyslím.

                                                                                                                                                                                                                     Jitka Molnár