Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Vánoční káva se skořicí a kokosovým mlékem

Zimní období je jako stvořené k tomu uvelebit se u krbu, zachumlat se do deky a užít si příjemné chvilky ve společnosti šálku teplého a chutného nápoje.

Inspirujte se a vyberte si z našich oblíbených zimních receptů na přípravu voňavých nápojů, které vás zahřejí na těle i na duši. Třeba taková káva se dá připravit na nejrůznější způsoby, zkombinovat ji například můžete se skořicí či jiným aromatickým kořením. Právě skořice neodmyslitelně patří k zimě a vánočnímu období. Kromě toho, že skvěle chutná je také zdravá. 

Skořice a její účinky na zdraví

Už pouhá polovina lžičky tohoto koření má blahodárné účinky na naše zdraví. Působí příznivě na zažívání, podporuje trávení a napomáhá tak hubnutí. Účinně bojuje proti bakteriím, virům a plísním. Posiluje imunitní systém a společně s medem pomáhá proti nachlazení.
 

Recept na vánoční kávu se skořicí 

Ingredience:

300 ml kokosového mléka

1 espresso 

45 g Fit-day Protein smoothie Iced coffee

1 lžička skořice + troška na posypání 

 

Postup:

Ohřejeme si kokosové mléko, nalijeme ho do hrníčku a přidáme lžičku skořice. Následně přidáme espresso a přisypeme porci smoothie, které dodá tělu kromě proteinů také potřebnou dávku vitamínu C. Nakonec vše vyšleháme tyčovým mixérem tak, aby nám vznikla hustá pěna a dozdobíme špetkou skořice.

 

Recept na kořeněné zimní latté

Ingredience: 

150 ml vychlazené smetany ke šlehání

2 lžíce mleté kávy

¼ lžičky mleté skořice

¼ lžičky mletého kardamomu

¼ lžičky mletého muškátového oříšku

1 lžíce brandy

1 lžička moučkového cukru

 

Postup:

Kávu společně s kořením nasypeme do kávového filtru a necháme překapat. V mixéru si mezitím vyšleháme šlehačku s brandy a cukrem. Připravenou kávu si přelijeme do šálku a dozdobíme šlehačkou.