Smoothie miska s fíky

SMOOTHIE MISKA S FÍKY 

 

Blíží se Vánoce, a tak nastal i čas na přípravu zimních smoothie misek a teplých nápojů provoněných skořicí a kurkumou. Dnes jsem s Kubíčkem v práci a zrovna jsem ho uspala. A jak se tak na něj dívám, jak si pokojně leží v kočárku, tak jsem se rozhodla připravit smoothie misku. V ledničce mám banány, které jsou dokonale zralé. Potom jsem našla ještě červenou řepu. Tu miluji v zimě ze všeho nejvíc. Má spoustu vitamínu B, C a mnoho minerálů jako je vápník a hořčík a taky provitamin karoten. I když se to může zdát jako nevšední kombinace, věřte mi, že tato smoothie miska bude skvělá. Navíc jsem objevila v lednici i fíky, které smoothie misce dodají vánoční nádech. Postup je velmi jednoduchý. Když totiž máte malé miminko, tak se snažíte vymýšlet jen ty nejrychlejší recepty :) Tak pojdmě na to, co budeme potřebovat. Pokud nemáte mixér určitě to zvládnete rozmixovat i tyčovým. Do smoothie misky přidáme i moji oblíbenou superfood smoothie směs. Fit-day Long Life v sobě má protein, který je důležitý pro vyvážení nutričních hodnot a také obsahuje sušené borůvky a brusinky. To jsou nejsilnější antioxidanty, které rostou v naší krajině a podporují imunitu.

 

9 miska s fíky - HOTOVO

 

 

Ingredience: 

3 zralé banány

2 předvařené červené řepy

100 ml rýžového mléka

1 porce (30g) Fit-day Smoothie Long Life

hrst vlašských ořechů

2 lžičky konopných semínek

1 lžíce dýňových semínek

 

Postup:

Banány oloupeme a dáme do mixéru, přidáme řepu, 100 ml mléka a sáček se smoothie směsí Long Life. Mixér dobře zavřeme a všechny ingredience důkladně promixujeme. Směs by měla být úplně hladká. Pokud jste s konzistencí spokojení, vlijeme vše do misky. Já používám kokosovou, protože se mi líbí, že je to přírodní materiál a dobře se z takové misky jí. Vždy, když si připravím smoothie misku, tak ji i hezky nazdobím. Protože i oči jí, a proto si myslím, že by i obyčejná smoothie miska měla být zážitek. Na půl si rozkrojíme fíky a položíme je na směs v misce. Posypeme dýňovými a konopnými semínky. Na závěr si podrtíme vlašské ořechy a libovolně je rozsypeme. Tato smoothie miska je sladká, plná vitamínů, a ta barva je prostě skvělá.

Doufám že jsem Vás inspirovala. Můžete se tešit na další skvělé recepty, které se hodí k vánočnímu času. Mám pro vás připravené smoothie misky, teplé karobové nápoje, nápady na vánoční smoothie a mnoho dalších nápadů, které se hodí i pro děti. 

 

                                                                                                                                                                                              Jitka Molnár