Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Zdravé mlsání: Raw datlové kuličky s proteinem

Pojměte letošní vánoční svátky v duchu fitness, zdravého životního stylu a nepřejídání se, vsadit můžete na zdravé cukroví. Vyzkoušejte třeba některý z osvědčených raw receptů.

Datle jsou nejen chutné, ale také blahodárně působí na lidský organismus. Jsou totiž zásobárnou sacharidů, vitamínu A, E, K a vitamínů skupiny B. Dále také obsahují 23 aminokyselin a velké množství minerálních látek – vápník, draslík, chlór, fosfor, mangan a zinek. Sušené datle jsou také bohaté na železo.

Připravte si datlové kuličky v raw verzi. V kombinaci s různými druhy semínek vám tak vznikne zdravá a chutná svačinka.

Důvody, proč jíst pravidelně semínka

Dopřejte si každý den hrst semínek, které vám dodají cenné látky. Semínka, ať už konopná, slunečnicová nebo třeba lněná obsahují vlákninu a podporují tak trávení. Zlepšují kvalitu vlasu, nehtů a pleti. Dále také podporují činnost mozku, snižují riziko chronických chorob a působí protizánětlivě. Díky obsaženým antioxidantům pomáhají semínka bojovat proti volným radikálům a zpomalují tak stárnutí. 

 

 Raw datlové kuličky v barevných košíčcích se semínky na dřevěném prkýnku

 

Recept na datlové kuličky

Ingredience:

300 g vypeckovaných sušených datlí

20 g konopných semínek

30 g sezamových semínek

40 g slunečnicových semínek 

40 g lněných semínek 

45 g Fit-day protein premium natural

Přidat můžete také 2-3 lžíce kvalitního kakaového prášku

 

Postup:

Datle si nasekejte na malé kousky nebo je rozmixujte. K datlím přidejte konopná a slunečnicová semínka. Dodejte vašemu tělu cenné bílkoviny a přisypte proteinový prášek v prémiové podobě. Polovinu sezamových a lněných semínek přidejte k datlím a ze zbylé si připravte směs, ve které budete vytvarované kuličky obalovat.

Datle společně se semínky vypracujte do hmoty, ze které následně vymodelujte kuličky. Ty pak obalujte ve směsi semínek a nechte minimálně 2 hodiny odležet v lednici.