Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Sójový protein

SÓJOVÝ PROTEIN

Sójový protein je protein rostlinného původu, který se vyrábí ze sojových bobů. Sojové boby jsou členy rodiny hrachu a jsou bohaté na bílkoviny. Sójový proteinový izolát neprochází fermentací, ale je získávám po vylisování sójového oleje z pevných zbytků sóji, sójový protein tudíž obsahuje fytoestrogeny (fytoestrogeny pomáhají snižovat hladinu cholesterolu a krevní tlak, příznaky menopauzy, riziko vzniku některých druhů rakoviny a riziko osteoporózy a fytáty (zabraňují vstřebávání minerálů lidským oganismem). Lidský organismus dokáže zpacovat 60% z celkového množství přiatého sójového izolátu.

 

sojovy%20protein%20fitday

 

Sója obvykle obsahuje vlákninu, isoflavony a bílkoviny a je velmi populární mezi vegany a vegetariány, kteří chtějí zvýšit svou spotřebu bílkovin a mají rádi chutné doplňky. Sójová bílkovina rovněž poskytuje tělu lecitin a další aminokyseliny, které tvoří proteiny – stavební kameny pro růst svalů a je vhodnou alternativou např. pro ty, kteří nemohou konzumovat mléčné proteinové doplňky.

Sójový protein obsahuje vysoký podíl vápníku, železa, vitamínu skupiny B a v neposlední řadě hořčík. Nechybí zde žádná z esenciálních aminokyselin, také obsahuje vysoký podíl glutaminu a leucinu a až čtyřnásobné množství argininu - v porovnání se syrovátkou.Neobsahuje tuky a cholesterol.

 

–  vhodný pro vegany

–  vhodný pro osoby s intolerancí laktózy

–  snižuje riziko srdečních onemocnění