Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Ledové osvěžení: Recept na krémové kávové smoothie

Milujete kávu, ale během letních dní na šálek horkého nápoje zkrátka nemáte chuť? Právě pro tyhle situace je naše osvěžující smoothie s plnou chutí kávy a krémovou texturou jako stvořené. Kromě kofeinu navíc do těla dostanete i porci bílkovin, vlákniny a vitamínů – ve výsledku se tak může jednat i o poměrně solidní svačinu, která dodá energii a zasytí.

Základ lahodného nápoje tvoří vedle čerstvého espressa proteinové smoothie, které se pyšní více než 13 gramy bílkovin a denní doporučenou dávkou vitamínu C. Banány se postarají o sladkost i texturu nápoje, navíc jsou skvělým zdrojem pektinu (druh nerozpustné vlákniny) a škrobu, a napomáhají tak dobrému trávení. Javorový sirup a lehce nakyslý kakaový prášek zaručí vyváženou chuť smoothie.

Voňavá fakta o kávě 

Káva se těší značné popularitě napříč celým světem, což také potvrzuje fakt, že častěji než kávu pijeme pouze vodu a že je káva hned po ropě druhou největší komoditou. Každý den se jí vypije více než 2,25 miliardy šálků, z toho 65 % během snídaně. V produkci kávy si prvenství drží už více než celé století Brazílie následovaná Vietnamem, Kolumbií a Indonésií, přičemž zhruba 25 milionů farmářů je v rámci obživy přímo závislých na úrodě kávy. Kávové zrno je pak ve skutečnosti peckou kávové třešně – káva jako taková je tedy správně řazená mezi ovoce

V rozumné míře je tmavý mok zároveň zdraví prospěšný – káva je bohatá na antioxidanty, zrychluje metabolismus o 3–11 % a pomáhá tak se spalováním tuků nebo snižuje riziko vzniku diabetes II. typu. Kromě toho uvolňuje endorfiny a podporuje aktivitu mozku.

 

Ledové kávové smoothie ve dvou sklenicích se slámkami a poházenými zrníčky kávy na dřevěném pozadí

 

Recept na krémové kávové smoothie

Ingredience na 2 porce:

90 g Fit-day protein smoothie iced coffee 

300 ml kokosového mléka – můžete předem zmrazit ve formičkách

2 šálky vychladlého espressa

3 zmrzlé banány

2 čajové lžičky kvalitního kakaového prášku

2 čajové lžičky javorového sirupu

TIP: kokosové mléko můžeme den předem rozlít do formiček na led a vložit do mrazáku. Připravené ledové kostky z mléka pak stačí vložit do mixéru společně s ostatními ingrediencemi – smoothie tak získá na krémovější a hustší konzistenci.

Postup:

Mléko, kávu, banány a javorový sirup rozmixujeme v mixéru, přisypeme smoothie prášek a kakao a mixujeme dohladka. Je-li smoothie příliš husté, můžeme doředit mlékem. Podáváme ve sklenici s ledem a můžeme dozdobit drcenými kakaovými boby nebo kávovými zrny.