Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Zdravější cukroví: Nepečené fíkovo-mandlové kuličky

Že jsou Vánoce za rohem a vy ještě nemáte hotové cukroví? Hoďte starosti za hlavu, troubu nechejte vypnutou a připravte si s námi vynikající nepečené kuličky ze sušených fíků a mandlí. Nebudete potřebovat nic víc než 4 ingredience plus jednu bonusovou, v které můžete kuličky pořádně vyválet pro ještě větší chuťový zážitek. A co je na receptu vůbec nejlepší? Nezabere vám víc než půl hodiny, takže nebojte, pořád zbyde dostatek času na svařák i nákup dárků.

 

Kuličky obalené v kakaovém prášku na vánočním pozadí

 

Co budeme potřebovat?

Na kuličky (cca 12–14 kousků):

150 g sušených neslazených fíků

45 g ovesných vloček

65 g mandlí

lžíce tekutého medu nebo javorového sirupu

Na obalení:

kvalitní kakaový prášek, strouhaný kokos, drcené mandle, semínka...

 

Postup:

Fíky překrojíme, zbavíme stopky a vložíme do mixéru společně s vločkami a mandlemi (můžou být blanšírované, ale nemusí). Ingredience pečlivě mixujeme a na závěr přidáme polévkovou lžíci medu nebo javorového sirupu. Mixér necháme dál pracovat, dokud nevznikne mírně lepivá tvárná hmota, z které vymodelujeme souměrné kuličky. Na těch si můžeme pochutnat jen tak, nebo je obalit v kakau, kokose nebo třeba drcených mandlích – záleží jen na vás.

Pokud se do receptu pustíte a budete na výsledek patřičně hrdí, nezapomeňte svůj kuchařský um zvěčnit a označit nás na Instagramu nebo použít hashtag #fitdayrecepty.