Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Makadamové ořechy si zamilujete

Makadamové ořechy si zamilujete

 

Makadamové ořechy pochází původem z Austrálie. Jedná se o nejtučnější a zároveň nejdražší ořechy vůbec. Makadamové ořechy mají velmi silnou a neproniknutelnou skořápku. Uvnitř skořápky na nás kouká krémovy oříšek velikosti lískového ořechu.

Makadomé ořechy obsahují jako každé ořechy velké množství zdravých tuků, které jsou důležité pro správnou činnost srdce. Díky velkému obsahu tuku mají oříšky i velké množství kalorií. Tudíž je třeba si hlídat jejich příjem. Ovšem pokud máte správně nastavené stravování, můžete i tyto oříšky zařadit do hubnoucích programů nebo diety. Zdravé tuky mají totiž mnoho důležitých funkcí v organismu a mohou napomáhat spalování tuku při správném poměru živin.

Co se vitamínu a minerálu týče obsahují makadamové oříšky především vitamín B,E a z minerálů draslík, fosfor, vápník, horčík a železo.

Horčík je spojován s pozitivními účinky na nervovou soustavu jako u ostatních ořechů, ta spolupracuje se všemy svaly v těle, pokud je hladina hořčíku kritická, mohou vzniknout křeče, únava, malátnost a v krajním případě i závažné zdravotní problémy.

makadamove%20orisky 

Makadamové oříšky pomáhají ke snížení hladiny cholesterolu v krvi, podporují imunitu, mají blahodárný vliv na kardiovaskulární systém, podporují růst svalové hmoty, prospívají pokožce.

Pokud chcete vyzkoušet něco jiného než standartní běžné oříšky, jsou makadamové ořechy tou správnou volbou. Třeba se stanou právě tyto ořechy vaší oblíbenou pochoutkou.