Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Piniové ořechy jsou nenápadné ale zdravé

Piniové ořechy jsou nenápadné ale zdravé

 

Piniové oříšky jsou velmi zajímavé tím, že nejsou tak úplně ořechy ale semínka borovice. Vyskytují se kolem středozemního moře a jejich chuť je velice sladká s nádechem pryskyřice.

Piniové oříšky mají zhruba 12% bílkovin, co se obsahu tuku týče, mají na 100g cca 60g zdravých tuků plných omega 3 a 6 mastných kyselin, které mají velký vliv na správnou činnost srdce a mnoho důležitých procesů v těle.

 

Co se týká vitamínů obsahují velké množstvé vitamínu B1, vlákniny a také železa. Jako všechny ořechy obsahují mnoho antioxidantů a minerály jako jsou draslík a tolik důležitý horčík.

Horčík má mnoho důležitých funkcí v organismu, zabraňuje křečím, nevolnostem a celkově podporují nervovou soustavu a s tím spojenou funkci svalů.

Piniové ořechy pomáhají proti zánětům ledvin i žaludku, vyrovnávají hladinu cukru v krvi, posilují imunitu a pozitivně ovlivňují kardiovaskulární systém.

piniove ořišky fitday

Pokud se rozhodnete koupit tyto zajímavé ořechy, dbejta na čerstvost a zápach. Pro skladování je klíčové uzavřít oříšky do neprodyšné dózy. Piniové oříšky mají rády sucho a chlad. Určitě nesahejte po levných směsích z Pakistánu a Číny. Zde platí dvojnásob, že za kvalitu je vhodné si připlatit.

 

Piniové oříšky můžete použít do salátů i k hlavním jídlům. Ovšem nejčastější spojení nalezneme v italské studené omáčce Pestu. Omáčka která se připravuje v mixéru.

Piniové oříšky jsou vhodné i do diety nebo hubnoucího období či procesu. Důležité minerály a vitamíny jsou v dietě kritické. Dbejte ale na správné množství jelikož nadměrná konzumace oříšků obsahuje velké množství kalorií a energie.

Pokud chcete vyzkoušet něco exotického, jsou piniové oříšky jasná volba!