Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Domácí recept: kurkuma latte aneb blahodárné zlaté mléko

Zlaté mléko, známé také jako kurkuma latte, je velmi oblíbený nápoj vhodný pro podpoření imunity a celkové povzbuzení organismu, a to nejen během sychravých podzimních a zimních dní. Díky směsi aromatického koření kurkuma latte účinně prohřeje vaše tělo a navíc skvěle chutná.

Zázračné účinky kurkuma latte

Hlavní ingredience v receptu - kurkuma, pověst zázračného indického koření, jelikož obsahuje značné množství antioxidantů a vzácných éterických olejů. Byl prokázán její pozitivní vliv na lidské trávení i kardiovaskulární a nervový systém.

Skořice posiluje imunitní systém, snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi, uklidňuje a chrání před stresem.

Med je pověstný pro své antibakteriální účinky. Je vhodný k léčbě kašle, zánětů a popálenin a má blahodárný vliv na zlepšení kvality spánku.  

 

Kurkuma latte neboli zlaté mléko v šálku na tmavém pozadí

 

Recept na kurkuma latte

Ingredience (1 porce nápoje):

250 ml rýžového mléka

1 čajová lžička kurkumy

2 lžičky medu nebo sirupu z agáve

1/4 lžičky skořice

1/4 lžičky nastrouhaného zázvoru

špetka pepře - ideálně čerstvě namletého

Příprava:

Mléko nalijeme do menšího hrnce a necháme vařit na mírném plameni. Přidáme kurkumu, skořici, zázvor, pepř i med a necháme prohřát. Mléko však nesmí projít varem, aby se neznehodnotily pozitivní účinky kurkumy a dalšího koření. Po 10 minutách stáhneme z plotny a celou směs scedíme přes jemné sítko. Pokud vám nevadí pít nápoj s práškem z koření, cedit nemusíte.

Hotový nápoj přelijeme do sklenice či šálku, posypeme skořicí a můžeme popíjet.