Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Krabičková dieta

 

Je jednou z mnoha druhů redukčních diet.  Záměrem je vás naučit zdravému stravování, jíst pravidelně v daných časových intervalech. Snaží se přimět své uživatele konzumovat nutričně a kaloricky vyváženou stravu v omezeném množství, za to však častěji.

Krabičková dieta funguje na principu pravidelného dávkování dieteticky upraveného jídla, přičemž konzument nesmí jíst nic jiného. Úmyslem je naučit vás tomu, aby jste jedli v pravidelných intervalech malé množství jídla místo toho, aby jste měli jídlo jen třikrát denně velké porce.

 

Složení diety

-jídlo byste měli konzumovat 5 aspoň krát denně.

-vydatná snídaně, vhodné jsou cerealie, potraviny s obsahem vlákniny

-lehká svačina před obědem

-lehký oběd

-malá svačina, například  zeleninový salát.

-večeře by pak měla být jen malým závěrem celého dne. Ideální je jíst k večeři potraviny bohaté na proteiny, po kterých se vám bude lépe usínat.

 

Jak připravovat jídlo při krabičkové dietě

I když by složení vaší stravy mělo být od výživového poradce šité na míru přímo vám, můžeme vám poskytnout pár rad, které vám pomohou při sestavování vášho jídelníčku.

Především je nezbytné, aby vaše jídlo obsahovalo čerstvé ovoce a zeleninu, ideálně v syrovém stavu. Zde je nutné zmínit to, že je lepší konzumovat domácí sezónní produkty, místo konzumace cizokrajného ovoce a zeleniny, které k nám přijde nezralé a na pulty prodejen přichází z dozráváren. Dále nahraďte klasické pečivo pečivem celozrnným, které neobsahuje tolik lepku. Pozor na pečivo dobarvované karamelem, které se jenom snaží vypadat jako celozrnné. Maximálně omezte množství přijímaného cukru a co se týče dodržování pitného režimu, za běžných podmínek lze minimální denní potřebu tekutin vypočítat tímto jednoduchým způsobem: 0,5 litru na každých 15 kilogramů hmotnosti. To znamená, že pokud vážíte 90 kg, vypočítáte svou průměrnou potřebu tekutin následovně: 90 : 15 = 6,   6 krát 0,5 litru se rovná minimálně 3 litry tekutin.

Co se týče množství potravy, tak nemá smysl příliš složitě počítat energetický obsah každého kousku zeleniny, kterou si dáte do jídla. Je to příliš komplikované a zbytečné. Místo toho se naučte si připravovat takové množství jídla, které vás dostatečně zasytí. V obchodě nezapomínejte na to, že je potřeba kupovat kvalitní potraviny. Většinu z nich v supermarketu nekoupíte. Hlavně vajíčka, med, zeleninu a ovoce byste si měli shánět radši u výrobce.

Pokud si nechcete připravovat své krabičky každý den, navštivte stránku fit-day.cz. S jejich výrobky si připravíte koktejly hotové do dvou minut. Múžete jimi častokrát nahradit snídani, oběd, svačinu nebo večeři.