Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Nepečené kokosové kuličky v čokoládě

Nečekejte s předsevzetím o zdravějším stravováním na příchod nového roku, začít můžete ještě před Vánoci a třeba právě s naším receptem na kokosové kuličky v čokoládové polevě. Jsou snadné na přípravu a zaručeně patří na vánoční stůl každého milovníka sladkého. A co víc - jsou vhodné i pro bezlepkovou dietu.

Receptů na kokosové cukroví je celá řada a není se čemu divit. Nejen sušený kokos skvěle voní a ještě lépe chutná, oblíbený je i u dětí. Kromě toho může nabídnout i celou řadu zdravotních benefitů, ať už máme na mysli vysoký obsah vitamínů B a C, vlákniny a bílkovin nebo jeho pozitivní vliv na pokožku. Kokos dokonce může pomoct i s hubnutím. 

Dopřejte si lahodnou chuť kokosu, javorového sirupu a křupavé čokolády, doplněné o cenné bílkoviny díky kvalitnímu proteinu z řady Premium.

 

Kokosové kuličky s proteinem v čokoládě na podnosu

 

Recept na kokosové cukroví

Ingredience:

30 g kokosového oleje

45 g Fit-day Protein premium čokoláda

200 g strouhaného kokosu

30 g javorového sirupu 

3 kapky vanilkového extraktu

50 ml rostlinného mléka

 

Ingredience na polevu:

120 g kvalitní hořké čokolády 

20 g kokosového oleje

 + 20 g kokosu na obalení 

 

Postup:

V míse si smícháme kokos a protein. Postupně pomalu přidáváme rozpuštěný kokosový olej, javorový sirup, vanilkový extrakt a rostlinné mléko. Kokosové kuličky ručně vytvarujeme do požadované velikosti. Kuličky můžeme napíchnout například na špejle, aby se nám lépe obalovaly v čokoládě. Vytvarované kuličky dáme ztuhnout do lednice a připravíme si polevu. 

Čokoládu budeme rozpouštět ve vodní lázni. Nalámeme ji na kousky a necháme rozpustit společně s kokosovým olejem. V rozpuštěné čokoládě začneme postupně namáčet kuličky, posypeme kokosem a dáme opět ztuhnout do lednice. Uchováváme v chladu.