Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Jednoduché tipy, jak si udržet vysněnou váhu (nejen) po dietě

Po dlouhých měsících úmorného snažení a nekončící dřiny jste se konečně dostali na svou vysněnou váhu? Líbíte se sami sobě v zrcadle a chcete, aby to tak zůstalo ještě dlouho? Způsobů, jak si udržet váhu je rovnou několik. Sice můžete trochu povolit uzdu svému pevně stanovenému režimu, ale aktivní životní styl stále praktikujte i nadále. Do toho si osvojte několik našich tipů.

Je to stále o pohybu a jídle

Jak už bylo zmíněno, uzdu svému dosavadnímu striktnímu režimu můžete krapet povolit. Ovšem ne moc! V rámci udržovací fáze byste do svého denního harmonogramu měli určitě zakomponovat pohyb. Nemusíte se sice mučit v posilovně nebo ve fitness centru, ale třeba takové procházky nebo domácí cvičení u oblíbeného pořadu nejsou na škodu. 

Stejně tak si stále udržujte svůj jídelníček a pamatujte na zásady zdravého stravování. Do jídel zakomponujte hlavně hodně zeleniny, která se dá připravit na sto různých způsobů. Dodá nejen skvělou chuť jednotlivým pokrmům a umožní vyhnout se prázdným kaloriím, ale také přinese potřebné živiny. 

Zásady zdravého stravování:

  • jezte malé porce
  • nevynechávejte snídani
  • jezte v pravidelných intervalech
  • dodržujte pitný režim
  • jezte v klidu
  • nepřejídejte se
  • nejezte těsně před spaním

Když hřešit, tak při snídani

Pokud jste dosáhli své vysněné váhy, máte pravděpodobně tendenci si konečně dopřát něco sladkého. Zkrátka máte chuť hřešit. V souvislosti s tím se nabízí otázka, jestli je to v udržovací fázi vůbec možné. A ano, je, jenom své příležitostné mlsání přesuňte do první půlky dne. V ideálním případě si něco dobrého dopřejte rovnou k snídani. Nejen, že během dne přijaté kalorie spálíte, ale také nebudete mít tendenci jíst cukrovinky po zbytek dne.

 

Smoothie bowl matcha-lime s limetkou, malinami, borůvkami a Fit-day proteinem

 

Pokud vás honí mlsná, ale croissant nebo buchtu si na talíř položit nechcete, sáhněte po proteinu nebo ovocném smoothie nápoji. V obou případech mluvíme o alternativách sladké snídaně, které jsou nutričně vyvážené, pro tělo přínosné a které pomáhají mlsné buňky trochu krotit.

Vyzkoušejte Santiagovu dietu a udržte si bez potíží váhu trvale

I když už máte hubnutí za sebou, Santiagova dieta by vás přesto mohla zaujmout, a to nejen proto, že není dietou v pravém slova smyslu. Mluvíme spíše o osvojení si zásad zdravého životního stylu, a tím pádem trvalým udržením optimální váhy. 

S moderně pojatým redukčním programem se naučíte, jak si vařit lehká jídla plná zeleniny, luštěnin a ovoce i po ukončené hubnoucí fázi. Díky tomu můžete mimo jiné efektivně předejít i jojo efektu, který je strašákem ve skříni každého, kdo razantně zhubl za poměrně krátký čas. 

Vařte si sami

Už bylo zmíněno, že udržet si stávající váhu je především o vyváženém jídelníčku. A je to ryzí fakt. Proto se vyhněte každodennímu obědu v restauraci a raději dejte přednost vaření doma. Nejen, že budete znát přesné složení vašeho jídla, ale ve výsledku i ušetříte. 

Velkým nebezpečím jsou polotovary, které v sobě ukrývají obrovské množství soli. Navíc se jimi snadno přejíte, což nejde ruku v ruce se zásadami zdravého stravování. 

Nepřehánějte to s alkoholem

Díky svému nedávnému hubnoucímu procesu jste možná vynechali alkohol, což bylo dobře. Nyní ale máte tendenci se k popíjení vína nebo piva vrátit. Stejně jako v případě pojídání sladkostí si občas sklenku červeného dopřejte, ale nepřehánějte to. 

 

Žena odmítá sklenici červeného vína

 

Stále mluvíme o prázdných kaloriích, které do našeho těla navíc sklouzávají velmi rychle. Třeba taková tři piva už mohou dělat polovinu vašeho denního kalorického příjmu. Mnoho místa na jídlo tak nezbyde. 

Trocha počítání je zapotřebí

V souvislosti se zmíněnými kaloriemi nesmíme zapomenout na jednu věc - nezapomeňte počítat. Jíst zdravě, vyváženě, pravidelně a v klidu je sice skvělé, ale pokud budete jíst až příliš kalorická jídla, která nebudete moct během dne spálit, také to není dobře. Proto sčítejte kalorie alespoň orientačně. 

Samozřejmě to neznamená, že byste na sebe měli být tvrdí. Zatímco jeden den se víc omezíte, druhý den může být volnější. Najděte si svůj balanc, který s pohybem a pitným režimem půjde ruku v ruce.