Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Jak zůstat ve Vánoční náladě i po Vánocích?

Svátky klidu a pohody jsou již za námi. Spousta lidí se obává, že mohou nabrat další kilogramy. A není se čemu divit! Na sportování příliš času nejspíše nenajdete, navíc stoly prohýbající se pod vánočním cukrovím představují velké lákadlo. Můžete mu ovšem bez problémů odolat! Jak? Jednoduchým způsobem! Stačí si pouze zvolit tu správnou zdravou alternativu. 

Připravte si zdravé smoothie

Kde je psáno, že sladkosti musí mít tradiční pečenou podobu? V podstatě nikde. I proto se vyplatí vsadit na smoothie, a to klidně i ve slavnostní vánoční podobě. Pokud milujete tento tradiční mixovaný nápoj, pak vám nic nebrání v tom, abyste si ho připravili klidně i v době vánočních svátků. Ano, čerstvého ovoce z vlastních zahrádek už asi příliš není, nicméně není problém koupit i to zamražené. Jinak jsou k dispozici taktéž čerstvé tropické plody mající vynikající chuťové vlastnosti. Stejně tak obsahují spousty pro lidské tělo potřebných vitamínů. Hlavně nyní v zimě je jejich přísun hodně omezený. My jsme si pro vás připravili následující 3 recepty. 2 se budou věnovat smoothie a jeden vynikajícím vánočním čokoládovým palačinkám. 

 • Jemné mandlovo-jablečné smoothie s chia semínky

Dopřát si mix lidskému tělu prospěšných látek můžete prostřednictvím tohoto smoothie. Mandle jsou bohatým zdrojem železa, ale i hořčíku nebo draslíku. I obsah vápníku je vysoký. Jen pro představu se jedná o množství 266 mg na 100 g. Když se ještě mandle spojí s jablkem a proteinem, získáte výživnou a na prospěšné látky bohatou snídani.   

Potřebné ingredience:

 • 2 celá zralá jablka,
 • 1 hrnek mandlového mléka,
 • polovina kávové lžičky mleté skořice,
 • 1 lžíce chia semínek, 
 • Fit-day Protein natural 90 g.

 
JAK NA TO?

V první řadě si připravíme jablka. Oloupeme je a následně zbavíme jádřinců. Do mixéru nalijeme mandlové mléko, skořici, Fit-day Protein a následně směs rozmixujeme. Ve finále přidáme chia semínka. Směs nalijeme do sklenic, nazdobíme a podáváme studené. Mandlovo jablečná chuť vás jistě dostane. 

 • Voňavé jablečné smoothie

Jablíčka jsou s Vánoci spojená doslova skrz naskrz. Jen si vezměte tradici, kdy se rozkrajují tak, že se uvnitř dužniny objevuje pověstná hvězda. Symbolika Vánoc je neoddiskutovatelná. Jablečné smoothie bude doslova ono hvězdou na vašem stole. Jeho vůně vám učaruje. Jablka navíc zpomalují stárnutí, pomáhají před akné, také dovedou chránit dásně a mají sporty dalších pozitivních účinků na lidské zdraví. Jak tedy na toto vánoční smoothie?     

Potřebné ingredience:

 • dvě větší oloupaná červená jablka,
 • jedna velká mandarinka zbavená pecek a kůry,
 • jeden pomeranč bez pecek a kůry,
 • 1 kávová lžička skořice,
 • 3 hřebíčky,
 • Fit Day Smoothie hrozno-banán-jablko 90 g,
 • malé množství vody dle potřeby.
   

Jak na to?

Nejprve nakrájíme oloupaná jablka zbavená jádřinců. Spolu s jablky dáme do mixovací nádoby i pomeranče s mandarinkami. Následně do směsi přijdou 3 hřebíčky a kávová lžička skořice. Vše se rozmixuje. Při procesu mixování se vyplatí ochutnávat a případně doplňovat množství hřebíčku a skořice. 

 • Jednoduché sváteční čokoládové palačinky

Rádi byste si dopřáli na Vánoce něco sladkého, co vás zasytí, ale zároveň se nebudete cítit přejedení? Pak vsaďte na speciální čokoládové palačinky. Ano, čokoláda nemusí být v přehnaném množství zdravá, nicméně v našem receptu to s ní nepřeháníme. Navíc vše vyšperkujeme čerstvým ovocem. 

Potřebné ingredience:

Jak na to?

Shaker naplníme 80-100 ml vody a přidáme 30 g proteinu. Protřepeme a necháme směs dokonale rozpustit. Poté pánev potřeme minimálním množství rostlinného oleje a zahřejeme na mírném plamenu. Nalitou směs po obou stranách opečeme po dobu cca 3-4 minut. Povrch palačinky potřeme domácím džemem a poté poklademe ovoce. My jsme zvolili skvělé borůvky. 


Rádi byste si také připravili některou ze zmiňovaných zdravých dobrot? Nevíte, kde sehnat proteiny uvedené v receptech? Podívejte se zde a vyberte si třeba z vánoční edice.