Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Jak zhubnout

 I vy se snažíte zhubnout? Nebo byste chtěli zhubnout ještě víc?

Zarmucující pravdou je, že všeobecně známé hlášky jako – "cvič více a nepřejídej se" bohužel neplatí v delším časovém úseku. Neustálé počítání kalorií, trening několik hodin denně a snaha ignorovat palčivý hlad? To vše je zbytečné trápení s mizivým výsledkem, ztráta času a energie. Nakonec to všichni vzdají. 

Máme pro vás ale informaci, která vás potěší, trápení těla hladem není jediná cesta jak zhubnout

V čem tkví ten zázrak? Vaše hmotnost je regulována hormony. Na viditelný úbytek vašich tukových zásob je nutné redukovat hormon ukládající tuk, inzulín. 

 

Nehladujte! Hladovění je jednou z nejobvyklejších chyb při hubnutí a to hlavně při nízko sacharidové dietě: snížíte sacharidy a současně máte strach z tuku.

Tuk a sacharidy jsou ale dva z hlavních zdrojů energie a vaše tělo potřebuje přinejmenším jeden z nich.

Vyhýbání se  tukům i sacharidům současně způsobuje hlad a únavu. Dříve nebo později to téměř každý vzdá.

 

 Řešením je jíst zdravé tuky v přiměřené míře.

 

Mezi "zdravé" tuky řadíme:

olivový olej,máslo,maso(i tučnější),vejce, tučnější ryby (losos),kokosový olej, a další.

A co nasycené tuky?

Máte strach z nasycených tuků? Myslíte, že jsou nezdravé? Tyhle obavy jsou založené na zastaralých teoriích, že nasycené tuky jsou škodlivé. Pletete se, škodlivost nasycených tuků byla dávno vyvrácena, takže se nebojte jídel jako máslo, olivový olej, avokádo nebo tučnější ryby.

 

Snižte příjem sacharidů

 

Pokud chcete zhubnout, základem je z jídelníčku vyřadit cukr a lepek. Tahle rada není ničím převratným: existuje nespočet diet založených na snižování příjmu sacharidů. Jde také o nejefektivnější cestu jak hubnout.

Samozřejmě to nevylučuje účinnost jiných dietních metod, jez méně kalorií, zhubneš. Ano, je to pravda. Problémem této zjednodušené představy je, že přehlíží váš hlad. Většina lidí nemá ráda jednoduše "jíst méně", nebo být hladový navždy. Dříve nebo později, každá normální osoba začne jíst normálně nebo dokonce více, a  jo-jo efekt je tady.

Největší výhodou nízko sacharidových diet je, že jíte sami od sebe méně. Dokonce i bez počítání kalorií. Proč? Cukr a lepek mají schopnost vyvolat u vás větší pocit hladu a jejich omezení v jídelníčku může způsobit přirozený pokles vašeho příjmu na odpovídající úroveň.

Nehladujte! Hladovění je jednou z nejběžnějších chyb při hubnutí a to hlavně při nízko sacharidové dietě: snížíte sacharidy přičemž máte strach z tuku.

Tuk a sacharidy jsou dva hlavní zdroje energie a vaše tělo potřebuje přinejmenším jeden z nich.

Vyhýbání se tak sacharidům jako i tuku způsobuje stále větší hlad a únavu. Dříve nebo později to každý vzdá.

Vyvarujte se "speciálním" nízko sacharidovým jídlům. Jde jen o reklamní tah, v kterém se vás snaží odborníci na marketing přesvědčit, že můžete jíst v dietě sušenky, čokoládu, lupínky, těstoviny, zmrzlinu. To, že je na nějaké potravině nápis "bez cukru", "bez tuku" nebo "nízko sacharidové", ještě neznamená, že daná potravina neobsahuje vysoké množství sacharidů nebo tuku. Může jít např. o verzi, která sice obsahuje nižší množství sacharidů oproti běžné verzi, ale ve skutečnosti jde stále o vysoce sacharidové / tučné jídlo.

 

Pozorujte a hodnoťte svůj pokrok

 

Měření vašeho progresu může být občas zavádějící. Pokud se soustředíte jen na vaši hmotnost a každý den se poctivě vážite,  PŘESTAŇTE! Každodenní vážení může být jednak nepřesné a jednak ve vás může vyvolat ztrátu motivace a obavu z toho, jestli je vaše úsilí správné.

Uvědomte si, že osobní váha neměří jen váš tuk ale také kosti, svalstvo, vnitřní orgány atd. To, že přibíráte na váze tedy nemusí znamenat, že přibíráte tuk ale může jít např. o svaly, což je z několika důvodů velmi žádoucí. Navíc ženám zvykne stoupnout váha v období periody.

Pokud chcete mít přesnější přehled o tom zda ztrácíte tuk, važte se přibližně 1x za týden a na měření obvodu hrudníku, pasu, boků, bicepsu použijte obyčejný krejčovský metr. Svá zjištění si nezapomeňte zapsat.

 

Buďte trpěliví.

 

Vaši váhu jste také nepřibrali za několik dní, ale je výsledkem několika let nesprávného stravování a nedostatku sportu. Nechtějte všechno hned! Radikální hladovění není cestou k postavě vašich snů, je spíše cestou k jo-jo efektu. Na to abyste uspěli potřebujete něco co funguje dlouhodobě.

 

Jak rychle bychom měli hubnout?

 

Je normální zhubnout během prvního týdne (na striktní nízko sacharidové dietě) přibližně 1-3 kg, při mírnější formě 0,5kg. Tento úbytek se promítne do roční ztráty přibližně 25kg a to je opravdu dost.

Mladí muži často hubnou mnohem rychleji (někdy 2x), ženy po menopauze naopak ztrácejí hmotnost velmi pomalu. Rychleji můžete hubnout také na příliš přísné dietě, pokud hodně cvičíte, nebo pokud máte vysokou nadváhu.

Čím blíže se dostáváte k vaší ideální hmotnosti, hubnutí se zpomaluje.

Jak znovu nepřibrat?

Klíčem je pomalé a zdravé hubnutí. Nesázejte na drastické diety. Trvalé udržení krásné postavy bude pro vás znamenat změnu návyků. Pokud zhubnete a znovu se vrátíte ke starému způsobu života, můžete si být jisti, že přiberete zpět.

 

Udržení nové hmotnosti vyžaduje dlouhotrvající změny a  velikou trpělivost. Neskákejte z jednoho extrému do druhého. Pokud každý měsíc zhubnete několik kilo, nakonec ke své vysněné postavě přijdete. A to je to, co chcete!

 Dlouhotrvající změna je těžká jen na začátku, hlavně během prvních týdnů. Je to trochu jako přestat kouřit. Následně poté, co si zvyknete a vybudujete zdravé návyky, bude vše mnohem snazší.

 

Neexistuje žádný přípravek, který by z vás mávnutím kouzelného proutku udělal štíhlého člověka. K tomu je vždy potřeba vaší snahy. A k vašemu vytrvalému úsilí my vám rádi doporučíme produkty  Fit-day.cz  u kterých si můžete být jisti, že svým vyváženým složením vám pomůžou dosáhnout co nejlepší výsledek.

Většina lidí, kteří chtějí zhubnout, potřebuje ztratit více než 5 kg To je důvod, proč je i ta nejlepší medicína na hubnutí pouze volitelným doplňkem k jiné metodě. Může být užitečným doplňkem pro některé lidi, ale vy byste se měli řídit hlavně výše uvedenými radami, čímž se skutečně dostanete k vaší vysněné figuře.

 

Přejeme vám hodně štěstí, štěstí přeje přípraveným.

_______________________

Oblíbené články

Fit-day - produkty ideální pro zdravé stravování

Jak se dále rozvíjela myšlenka Fit-day?   Skončili jsme u toho, jak se Jakub s Jitkou rozhodli změn...

Fit-day - produkty zdravého životního stylu

Kde se vůbec vzala myšlenka Fit-day? Vše začalo před několika lety, kdy do povědomí lidí začaly pr...

Proteinový puding

Co takhle dát si "puding"? Ale ne ledajaký puding...   Fit-day Protein Chocolate Chia Puding Proč...

Zdravá a osvěžující piňakoláda

A je to tady... Párty! Co dát jako úvodní drink? Chtělo by to něco osvěžujícího, velice dobrého a as...

Produkty zdravého stravování

Fit-day produkty jsou tu pro všechny, kteří milují zdravý životní styl a hlavně kvalitní jídlo. F...

Proteinové koláče

Fit-day koláčky (Fit-day Mugcake Chocolate)   Včera jsem měl dlouhý den… Kdo by to neznal; ráno s...

Tropy v zimě

LETNÍ FIT-DAY SMOOTHIE VZPOMÍNKA A je tu zima, listopad... padá listí ze stromů, plískanice, venku ...

Rostlinný protein a sportovci?

Rostlinný protein a sportovci? Je pravdou, že pro sportovce jsou potřebné a jedině správné pouze ži...

Oblíbené produkty kategorie superfood

sachte final superfood chiamango layer JPEG
139 Kč

Novinka 2018. Snídaňová směs ještě s...

sachte final superfood gojipassion layer JPEG
147 Kč

Cestovní balení 90g. Superfood je...

sachte final superfood longlife layer JPEG
169 Kč

Cestovní balení 75g. Superfood je...

sáčky superfood
455 Kč

Superfood je premiová snídaně nebo...

CHIA Layer JPEG
Akce
599 Kč

Ekonomické baleni 600g. Superfood je...

Goji Layer JPEG
Akce
629 Kč

Ekonomické baleni 600g. Superfood je...

Longlife Layer JEG
Akce
719 Kč

Ekonomické baleni 500g. Superfood je...

balíček superfood
1 849 Kč

Superfood je premiová snídaně nebo...