Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Ořechová smoothie bowl s jablky a kávou - začněte svůj den správně

Přemýšlíte nad tím, co si připravíte k snídani? Nemusí to být opět vajíčka, i když jsou samozřejmě zdravým a přínosným pokrmem. Za vyzkoušení stojí domácí ořechová smoothie bowl s jablky a kávou, která vás spolehlivě připraví na nadcházející den. Už si chystáte potřebné ingredience?

Ořechy, jablka a káva - trojice, která nastartuje vaše tělo

Snídaně dělá den - známé české pořekadlo, které platí už po staletí. Právě snídaně se podílí na tom, jaký bude váš den a jak se během něj budete cítit. Proto ji nepodceňte a sestavte ji třeba z ořechů, jablka a kávy - přesně tato silná trojice totiž nastartuje i sebevíc unavený organismus. 

Oříšky jsou totiž velice zdravé, a to právě v jejich nejpřirozenějším stavu. Sice jich nemůžete sníst mnoho, ovšem takové dvě hrsti vyloupaných plodů jsou rozhodně ku prospěchu. Doporučujeme zejména mandle, jež obsahují nejvíce vlákniny ze všech ořechů. Také jsou zdrojem vitaminu E či antioxidantů. Vhodné jsou i kešu ořechy, jež jsou zase plné železa, zinku nebo hořčíku posilujícího paměť a zlepšujícího imunitu. 

A co jablka? Ať už s z nich připravíte smoothie bowl nebo domácí smoothie, přinesete svému tělu živiny mající protirakovinné účinky či bojující proti ekzému. Navíc se jedná o nízkokalorickou potravinu, která neobsahuje prakticky žádné tuky. 

Další výhody konzumace jablek:

  • Bojují proti chřipce, nachlazení i proti kašli a horečce. 
  • Ulevují od problémů s ledvinovými kameny. 
  • Doporučují se konzumovat při vysokém cholesterolu. 
  • Jedná se o dobrý lék na srdce. 
  • Jablka podle nejnovějších výzkumů umí chránit mozek před Parkinsonovou a Alzheimerovou chorobou. 
  • Účinný pomocník v boji proti nadváze. 

Káva pak umí spolehlivě zvýšit energii, povzbudit činnost mozku či podpořit metabolismus

Recept na ořechovou smoothie bowl

Ingredience:

3 jablka

2 hrušky

2 hrsti ořechů 

1 větší sklenice kokosového mléka

malou misku ovesných vloček zalitých vodou

45 g Fit-Day Protein Smoothie Iced Coffee

javorový sirup a skořice na dozdobení

Jak postupovat:

Nejdříve do mixéru vhodíme ovesné vločky zalité vodou, k nim přidáme směs ořechů, jablka a hrušky nakrájené na kousky a zbavené slupky, dále kokosové mléko a práškové smoothie. Po důkladném rozmixování přelijeme směs do misky a dozdobíme  dle chuti ořechy, javorovým sirupem a skořicí.