Dnešní děti a obezita

DNEŠNÍ DĚTI A OBEZITA

Všichni víme, že obezita je nejen u dětí ale i dospělých v dnešní době opravdu velký problém, každý 2. Čech je dnes obézní. Proč tomu tak je? Jak je možné, že v minulosti byli lidé vitální a normální? Ano, se slzami v očích říkám normální, jelikož pro vaše tělo a zdraví není dobré ,,tahat’' 20-30g tuku navíc o proti zdravému člověku ale bohužel tohle za normální a zdravé opravdu nepovažuji.

 

 fitday%20obezita%20a%20mobil

 

Dříve.. ať už jsou to dospělí nebo děti, netrávili tolik času u TV nebo doma u PC. Nepamatuji 2-3 auta na  jednu rodinu. Dítě špinavé od bláta, trávy a škváry? Rodiče, kteří večer volají ,,máš už půl desáté, zítra máš školu’’! . Takové věci už dnes bohužel neslýcháme a nevidíme, děti nehrají fotbal, nelozí po průlezkách, nehrají míčové hry. Místo toho je uvěznil svět smartphonů, internetu, PC her a předvádějí se, kdo toho více vykouří nebo vypije...

Ano, i my jsme seděli dlouhé noci u PC nebo TV, ovšem nepamatuji si z 30 lidí na základní škole obézního člověka. To už vůbec nemluvím o uznávání autorit, drzosti a vulgaritě. To vše už začíná ve škole u předmětu jako je tělesná výchova. Dnes aby měl učitel klid, tak nechá dítě sedět na lavičce, jelikož by se mohl dozvědět hodně peprných slov, to u nás neexistovalo. Nechte dnes dítě udělat kotoul vzad a máte zaděláno na vážný úraz páteře a na trati 400m si můžete procvičit první pomoc, jelikož po 2. zatáčce bude váš svěřenec lapat po dechu, jako by právě absoloval maraton v Nevadě.

fit%20day%20obezita%20a%20cukry

 

Dnešní svět je založen na spěchu, nezdravém jídle, malém množství spánku. Ovšem i v této době lze žít zdravě. Fastfoody na nás číhají na každém rohu, to také dřív neexisotvalo, když nás rodiče vzali do Brna do nejmenovaného fastfoodu, jelikož byl nejbližší (100km) měli jsme Vánoce a dostali jsme vše za odměnu. Opakuji za odměnu, ne každý den na večeři. Zvykli jsme si na obrovskou pohodlnost a to nás dohnalo tam, kde jsme.

Jako dítě sníte to, co vidíte, proto apeluji také na rodiče aby si uvědomili, jaké závažné onemocnění může přejídání způsobit a vedli své ratolesti ke zdravému pohybu, sportu a stravování.

 

Tímto tempem opravdu nevím, kam se budeme za pár let dostaneme. Je nevyšší čas, se nad tím vším zamyslet.

 

Pokud chcete svým dětem dopřát opravdu zdravou svačinku, dejte jim kvalitní šunku, ovoce, zeleninu a třeba žítný chléb. Ne! snídaňové MENU z fastfoodu nebo bagetu, která leží v automatu už asi 3 týdny spolu se sladkou tyčinkou, která kouká vedle ní.

Vyzkoušet můžete také naše rychlé smoothie, které je vhodné na svačinku a najdete ho zde!

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.