Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Fit-day mango smoothie miska

MANGO SMOOTHIE MISKA 

Máme tady opět skvělou smoothie misku plnou vitamínů. Máte rádi mango? V tom případě zkuste náš recept!

 

VĚDĚLI JSTE, ŽE MANGO...

Mango je lahodné a šťavnaté ovoce s výraznou a osobitou chutí i vůní. Plody mají tvar asi 15 cm velké ledviny a mají celou škálu barev. Od zelené, přes žlutou až po červenofialovou.

Mango původně pochází z Indie, kde se našly fosilie tohoto ovoce staré 25 až 30 milionů let. V Indii se plody i rostlina těší obzvlášť velké oblibě. Mango je považováno za národní ovoce a jeho strom se považuje za symbol moci a síly. Pro Hindy a buddhisty má dokonce i náboženský význam. Strom se dožívá až 350 let.

MANGO PRO KRÁSU 

Snad každé ovoce nám přináší mnohé pozitivní účinky na zdraví. Ani mango není výjimkou. Ovšem toto exotické ovoce podporuje i naší krásu. Beta karoten, měď a mangan v něm přispívají ke zdravé barvě pleti. Mnohé oxidanty také zpomalují stárnutí pokožky.

 

MANGO PRO ZDRAVÍ

Mango obsahuje mnohé prospěšné látky (především vitamín A, C, beta karoten, vlákninu a draslík). Působí celkově blahodárně na naši imunitu a pomáhá při přirozeném pročišťování organismu. Preventivně působí proti různým infekcím a určitě ho zkuste, pokud cítíte, že máte „unavené oči“. Je také vhodnou prevencí proti šerosleposti.

Pozitivní vliv má i na potíže spojené s nervozitou, nesoustředěností či nespavostí. Tyto problémy jsou totiž často způsobené nedostatečnou hladinou B6 – pyridoxinu, který se nachází právě v mangu.

Věděli jste, že mango pomáhá při hunutí? Mango je bohaté na vlákninu, která je nesmírně užitečná při spalování extra kalorií v těle. Vitaminy a živiny obsažené v mangu vyvolávají pocit sytosti a zabraňují přejídání.

 

CHIA SEMÍNKA

Chia semínka jsou drobná semena rostliny zvané šalvěj hispánská, která roste více než 4 000 let ve střední a jižní Americe, zejména v Mexiku. Tam ji jako jednu z hlavních potravin používali Mayové, Inkové a Aztékové. Semínka jim pomáhala překonávat drsné podmínky při cestách nebo válečných výpravách. Je to planá rostlina, která je náročná na podmínky, a proto ji nelze vypěstovat nikde jinde. Měří cca 1 metr a na konci stonku má bílé nebo fialové květy.

Jsou velmi oblíbená pro svou jednoduchou přípravu, širokou škálu využití a velké množství zdraví prospěšných látek.

 

PROČ JÍST CHIA SEMÍNKA?

Na to, jak jsou chia semínka malá, mají ohromné pozitivní účinky. Jsou velmi vydatným zdrojem mnoha proteinů, sacharidů, omega-3 nenasycených mastných kyselin a celého spektra pro naše tělo potřebných prvků, jako jsou vláknina, vápník a antioxidanty. Semínka mají ohromné hydrofilní vlastnosti. Dokáží vstřebat 10x tolik tekutiny, než co sama váží. Díky tomu několikanásobně zvětší svůj objem a při konzumaci slouží jako skvělý zdroj vody, což ocení především sportovci či kdokoli s větší fyzickou zátěží. Tento lehce stravitelný gel také významně snižuje hladinu krevního cukru. Právě proto jsou oblíbená i u diabetiků. Mají pozitivní vliv i na hubnutí, jelikož množství vlákniny snižuje pocit hladu.

 

ZNÁTE GOJI NEBOLI KUSTOVNICI ČÍNSKOU?

Plody kustovnice čínské jsou tím nejlepším způsobem, jak tělu dodat potřebné látky ke správnému fungování organismu.

Goji obsahuje celou řadu důležitých prvků. Plody kustovnice se mohou pochlubit obsahem 19 aminokyselin, z toho 8 esenciálních. 15% objemu plodů Goji Berry tvoří bílkoviny. Plody Goji dále obsahují obrovské množství minerálních látek a stopových prvků. Nejdeme v nich železo, zinek, měď, vápník, fosfor, selen a germanium. Ve zralých plodech nalezneme až 11 mg železa na 100g bobulí.

Plody Goji Berry jsou skvělým antioxidantem. Obsahují beta karoten, zeaxantin, lutein, xantofyl, lykopen a kryptoxantin. Málokdo ví, že jsou plody kustovnice čínské vydatným zdrojem vitaminu C. Obsahují až 500 krát více vitaminu C než pomeranče. Nesmíme zapomenout také na vitamin B, E, esenciální mastné kyseliny, cyperon betain či solvativon. Plody kustovnice jsou účinným prostředkem pro boj s bakteriemi, plísněmi a mají protizánětlivý účinek. Mnoho lidí je užívá ke snížení cholesterolu či léčbě sexuální impotence. Kustovnice čínská má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém.

 

mango miska 

 Ingredience na 1 porci:

- 1 banán 

- 2 - 3dl jablečné šťávy 

- 1 mango

- 1 lžička chia semínke na dozdobení 

- kokosové mléko / voda

- 30g Fit-day Smoothie Mango-Berry 

 

Postup:

Mango oloupeme a okrájíme od pecky. Poté oloupeme i banán a společně s mangem jej vložíme do mixéru. Rozmixujeme a přilijeme jablečnou šťávu, kokosové mléko či vodu a Fit-day Smoothie. Vše znovu rozmixujeme a můžeme dozdobit banánem,goji, mangem a chia semínky.