Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Tropické acaí

Tropické acaí

Açaí čteno (asají), je plod palmy rostoucí přímo v centru deštných pralesů v okolí Amazonky. Açaí vypadá podobně jako naše borůvky. Její chuť je velmi exotická, originální a zároveň lahodná a dala by se přirovnat ke směsi malin, borůvek a čokolády.

Fitday acai

Palma, na které ovoce vyrůstá, patří do rodu, který dostal jméno po múze řecké mytologie - Euterpe. Bezpochyby se tak stalo nejen pro krásu palmy, ale i pro úžasný vliv ovoce Acai berry na zdraví. Palma dorůstá do výšky 15 až 30 metrů a plodí cca 4 – 5 let po vysazení. Plodí dvakrát do roka a na jedné palmě se urodí zhruba 20 kg plodů.

Ovoce je velice bohaté na antioxidanty, které pomáhají snižovat škodlivé účinky volných radikálů. Volné radikály mají svůj podíl na stárnutí organismu, tvorbě vrásek nebo vzniku chorob. Dále obsahuje vitamíny, např. A, B, C, D a E; minerály, např. mangan, hořčík, fosfor, vápník a nenasycené mastné kyseliny, které jsou důležité pro udržování zdravého srdce, cév a nervové soustavy. Nepřehlédnutelný je také vysoký podíl vlákniny.

Acai berry tak přispívá ke snížení nadměrné tělesné hmotnosti rovněž pomocí jednoduchého principu, kdy nám energie získaná z těchto plodů zkrátka umožní cvičit déle a intenzivněji, a tím také rychleji dosáhnout spalování tuků.

Neměli bychom však podceňovat ani skutečnost, že plody acai jsou z více než jedné třetiny tvořeny vlákninou, která lidskému tělu umocňuje pocit dostatečně naplněného žaludku, a prodlužuje tak dobu, po kterou máme pocit, že jsme zasyceni, a nemusíme se dokrmovat. Pokud vás tedy dlouhodobě a po většinu dne pronásleduje pocit hladu a prázdného žaludku, zkuste se poohlédnout po některém z přípravků obsahujících acai berry – přítomná vláknina by vám mohla značně ulehčit vaše každodenní trápení.

fitday acai miska

Toto jihoamerické ovoce však v boji s nadváhou dokáže prospět ještě trochu jiným způsobem. Jeho složení totiž přirozeně napomáhá čistit lidský organismus, a to  pokud jde o odpadní látky přítomné ve střevech, tak i v samotném žaludku.

I přesto, že ovoce Acai berry u nás není k dostání v čerstvé podobě, protože ve velmi krátké době po sklizni rychle podléhá zkáze a musí být proto neprodleně zpracováno, jej lze ochutnat v podobě různých doplňků stravy. Připravili jsme pro Vás nápoj plný antioxidantů a vitamínů z řady Superfood, který obsahuje acai, borůvky a brusinky. Vyzkoušejte produkt Long Life a dejte vašemu tělu vše co potřebuje.

Ve všech případech může spotřebitel při konzumaci počítat s nutnou dávkou energie, optimalizací trávicí soustavy, detoxikačním účinkem, podporou mozkové činnosti, upevňováním imunity a zpomalováním procesu stárnutí.