Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Pomerančové smoothie s chia semínky a mangem

Dobře víme, že skvělých receptů na smoothie je spoustu a když nás přepadne chuť, je opravdu z čeho vybírat. Jsme si ale jistí, že vás naše kombinace bude bavit, protože tenhle koktejl má jednoduše všechno: sladkost a svěžest (i porci vitamínů) mu dodá pomeranč a mango, o krémovou konzistenci se postará kokosové mléko s jogurtem a texturu drinku ozvláštní dvě lžičky chia semínek. Co víc si přát?

 

Pomerančové smoothie s chia semínky a banánem ve dvou sklenicích na dřevěném pozadí

 

Co budeme potřebovat?

Na smoothie (1 porce): 

45 g Fit-day protein smoothie chia-mango

menší oloupaný pomeranč

banán

2 plátky manga

100 ml kokosového mléka  

100 g neochuceného rostlinného jogurtu (pochopitelně může být i klasický)

2 lžičky chia semínek

1 lžička medu (nebo vašeho oblíbeného sladidla)

Na dozdobení:

chia semínka, kolečka banánu, pomeranče nebo lístky meduňky

 

Postup:

Do mixéru vložíme nakrájené ovoce, zalejeme kokosovým mlékem a přidáme jogurt, med a dvě odměrky proteinového smoothie. Ingredience pečlivě mixujeme, dokud nám nevznikne hladké smoothie. Na závěr přisypeme chia semínka a promícháme. Pokud je konzistence příliš hustá, můžeme zředit trochou vody.

Hotové smoothie přelejeme do sklenice a můžeme dozdobit kolečkem banánu či pomeranče nebo sáhnout po pár lístcích voňavé meduňky. Ti z vás, kdo nedají dopustit na chia semínka jimi můžou koktejl ještě symbolicky posypat. Smoothie chutná nejlépe čerstvě připravené, tak ho netrapte v lednici příliš dlouho (max. 2 dny v uzavřené lahvi).

Pokud se do receptu pustíte a budete na výsledek patřičně hrdí, nezapomeňte svůj kuchařský um zvěčnit a označit nás na Instagramu nebo použít hashtag #fitdayrecepty.