Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Jarní jogurtové smoothie s mangem a kurkumou

Láká vás teplejší počasí k lahodnému ovocnému drinku, který dodá tělu spoustu vitamínů a zároveň je lehký a jemný? Zkuste to s jarním receptem na sladké mangové smoothie s jogurtem a pikantní kurkumou. Fit-day proteinové smoothie v základu obohatí nápoj o téměř 13 gramů bílkoviny a denní doporučenou dávku přírodního vitamínu C na porci.

Proč si vychutnat smoothie s mangem a kurkumou?

Mango patří mezi nutričně nejvyváženější druhy ovoce. Díky svému složení se stává skvělou výživou pro vnitřní orgány a je tak účinnou prevencí vzniku mnohých zdravotních problémů – konzumací manga můžete například napomoct ochraně jaterních buněk před poškozením.

Mango také obsahuje ohromné množství vitamínů a minerálů jako je vápník, fosfor, železo, zinek nebo mangan a je silným antioxidantem.

Hubnete? Mango vám pomůže

Mango patří do skupiny dietních potravin. Proto ho lze bez problémů doporučit všem, kdo se snaží zhubnout nebo dodržují zásady racionální výživy. Mango napomůže redukci váhy tím, že:

  • detoxikuje organismus
  • pomáhá s odvodňováním organismu – má močopudné účinky
  • zlepšuje pravidelné vyprazdňování
  • podporuje metabolismus

Mango také mimo jiné:  

  • posiluje imunitní systém 
  • pomáhá vyrovnávat kyselost v organismus
  • zlepšuje paměť a celkovou koncentraci
  • čistí pokožku

Kurkuma pro zdravé srdce a normální funkci jater

Protože kromě exotického manga najdete ve smoothie také kurkumu, za zmínku rozhodně stojí i její účinky. Toto výrazně žluté koření charakteristické svou ještě výraznější, lehce palčivou chutí je výborným antioxidantem, který podporuje zdraví srdce, mozku, celého pohybového aparátu i normální funkci jater.

 

Mangové smoothie se lžičkou kurkumy na zeleném listu 

Recept na jogurtové smoothie s mangem a kurkumou 

Ingredience na 2 porce:

2 manga

100 g bílého jogurtu (může být i rostlinný)

1 sklenice kokosového mléka

90 g Fit-day smoothie mango-berry

2 čajové lžičky kurkumy

lžíce medu

vodu dle potřeby

Postup:  

Do mixéru vložíme 2 manga a jogurt, přidáme kokosové mléko, med a kurkumu. Přisypeme směs smoothie a dolijeme vodou podle potřeby. Vše rozmixujeme dohladka a podáváme. 

Můžete dozdobit plátky manga a špetkou kurkumy.